Únik převodového oleje T18

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cobrak
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: úte 02.09.2014, 22:54
Bydliště: Praha 5

Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Cobrak »

Ahoj.

Řeším už poměrně dlouhou dobu problém, kdy po výměně převodovky dochází k úniku oleje místem, kudy vchází pravá poloosa do převodovky.
Nejdřív jsem si myslel, že je to simerinkem, ale tím to není. V servisech nikdo netuší, čím to je, protože tohle auto nikdo nezná a do servisu, kde mi převodovku měnili už nechci, protože bych je musel rozkopat, jelikož museli vidět, že je na poloose v převodovce vůle. Převodovka by měla být údajně v pořádku a se starou převodovkou se to nědělo, takže by měla být v pořádku i poloosa.
Je mi tu někdo schopen poradit nebo nějak pomoct?

Děkuju moc za ochotu a odpovědi.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Idaho »

nevím jak přišli na to že guferem to není ( to že ho někdo vymenil a teče stále neznamené že není špatné, nebo poškozené při výměně.. ). POkud skutečne uniká v tech místech tak je jediná možnost práve to gufero. Ted je otázka zda ho poskodili při instalaci, nebo s epoškozuje provozem - vule v kloubu který to ošoupe, poškozený hliníkový domek na gufero atd...
Uživatelský avatar
Cobrak
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: úte 02.09.2014, 22:54
Bydliště: Praha 5

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Cobrak »

Idaho píše:nevím jak přišli na to že guferem to není ( to že ho někdo vymenil a teče stále neznamené že není špatné, nebo poškozené při výměně.. ). POkud skutečne uniká v tech místech tak je jediná možnost práve to gufero. Ted je otázka zda ho poskodili při instalaci, nebo s epoškozuje provozem - vule v kloubu který to ošoupe, poškozený hliníkový domek na gufero atd...
Ahoj. No, gufero jsme v servise vyměnily a ještě na heveru to teklo znovu, proto myslím, že guferem to není...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od libor12 »

To musí být super zásobený servis. Druhovýroba tech gufer neexistuje a u toy byvá k dostaní na objednávku do dvou dnu,tak by mne zajímalo,za cože jste to měnili hned na heveru. Pokud tam není prasklina v housingu převodovky,je to gufero. Jiná moznost není.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Cobrak
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: úte 02.09.2014, 22:54
Bydliště: Praha 5

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Cobrak »

libor12 píše:To musí být super zásobený servis. Druhovýroba tech gufer neexistuje a u toy byvá k dostaní na objednávku do dvou dnu,tak by mne zajímalo,za cože jste to měnili hned na heveru. Pokud tam není prasklina v housingu převodovky,je to gufero. Jiná moznost není.
Ahoj Libore. Přivezli ho údajně z Kelly (nebo z něčeho podobnýho) druhý den tuším. Ale říkal, že to není ono a zkoušel ho něčím upravit... Takže pořád je tady šance, že je to guferem teda? To bylo nejlepší totiž!

Pokud by někdo měl odkaz na to gufero, bylo by to super ;-)
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od uruem »

Davidovi jsi nepsal aby ti na to mrknul ? Převodovku má právě od nás a byla z auta s kterým se normálně jezdilo a olej netekl. Proto mi přijde divný, že by byl prasklý housing nebo vymlácený drážkován atd.
Uživatelský avatar
Cobrak
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: úte 02.09.2014, 22:54
Bydliště: Praha 5

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Cobrak »

uruem píše:Davidovi jsi nepsal aby ti na to mrknul ? Převodovku má právě od nás a byla z auta s kterým se normálně jezdilo a olej netekl. Proto mi přijde divný, že by byl prasklý housing nebo vymlácený drážkován atd.
Ahoj, díky za reakci. Davidovi jsem volal a nezvedl to nebo to dokonce vytíp. Napsal jsem mu, že jsem to já a že bych potřeboval něco ohledně té převodky a už nereagoval... Pořád si ale říkám, že kdyby byl v háji simerink, nebyla by vůle na poloose... :-( :cry:
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od uruem »

Tak prý byl v práci a nemohl zvednout mobil. Klidně mu zkus zavolat znovu. Pro mne je teď složitý cokoliv řešit mám od vás dost velký posun.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od libor12 »

Gufero v kelly určitě nekoupíš,nemá ho nikdo jiný než toy. Pokud jsi tu poloosu viděl tak na jejím konci je takový klobouček a na tom guferu zase límec co do něj zapadne. Jestli je to pravá strana tak ta má ještě domeček který ten kloub středí. Možná že pán nezvládá montáž.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Cobrak
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: úte 02.09.2014, 22:54
Bydliště: Praha 5

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Cobrak »

libor12 píše:Gufero v kelly určitě nekoupíš,nemá ho nikdo jiný než toy. Pokud jsi tu poloosu viděl tak na jejím konci je takový klobouček a na tom guferu zase límec co do něj zapadne. Jestli je to pravá strana tak ta má ještě domeček který ten kloub středí. Možná že pán nezvládá montáž.
Tak to je možný asi. Pokud je to jen tím, bylo by to super!
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Myfune »

Cobrak je ti ale jasné že pokud se to s tím guferem potvrdí, že si na toho servisáka musíš dávat velkýho majzla jo?
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Idaho »

Gufero na paravou poloosu, hledej corteco s kodem 19026774B, stojí cca 200-300kč podle toho u kterého žida koupíš..
na jaře montováno na dvou celdách a sedí.
Uživatelský avatar
Cobrak
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: úte 02.09.2014, 22:54
Bydliště: Praha 5

Re: Únik převodového oleje T18

Příspěvek od Cobrak »

Myfune: Ano, je mi to jasný a myslím, že už jsem u něj skončil, pokud se to potvrdí ;-)
Idaho: Díky moc, tohle jsem přesně potřeboval, pokud ho budu shánět, bude to bez problému! Díky
Odpovědět

Zpět na „Celica“