koupě celdy

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě celdy

Příspěvek od Stan »

Tak včera proběhla další prohlídka a tentokrát veskrze pozitivní.

Borec sice trošku pacoš, ale auto nevypadalo zle.
Proběhlo orientační měření tlaků v motoru. U lehce zahřátýho motoru zbastlenej barometr ukázal všude okolo 14ti plusmínus půl báru. Takže to bych viděl jako pozitivní. Možná měřák ukazuje trošku víc (je to fakt kámošův bastl), ale hlavně to bylo podobný všude. Netušil jsem, že je to takovej ojeb vytahovat ty kabely zpod paroží. Na jednom kabelu chyběl u konektoru ke svíčce úplně dole ten gumovej válec. Celkově kabely by asi snesly výměnu.

Teď problémy -
1. zastudena při razantním přidání plynu se motor jakoby zakuckával. Něco přitom jakoby hrkalo ve filtrboxu. Hrozně mi chcalo na záda a tak jsem ten filtrbox neotevřel. Když jsem přidával pomalu, tak vše OK. Jen při rychlým otevření klapky jakoby se motor nemoh nadechnout. Po minutovým zahřátí motoru se to ztratilo. Borec prej dával novej filtr před pár měsícema, ale těžko říct jakej. Nebo by to mohla být zasraná škrtící klapka?
2. nefunguje otáčkoměr. Rafika nejde dál jak na cca 1000 otáček. Prej nechal dělat repas altíku a od té doby to nefunguje. To auto má info o otáčkách z alternátoru? Napadá někoho řešení?
3. klima se nerozjede, podle kontrolního sklíčka na vysoušeči je prázdnej okruh - banalita.
4. synchron na dvojce KO. Dočet jsem se tu, že to pár lidí řešilo, ale nikdo pak už nedal info, jak to dořešil. Nevím, jestli shánět jinou převodovku je řešení, když se to může zesrat zas. Na kolik vyjde cca oprava? 1500? 3000?
5. Auto má za sebou celolak. Prej po dovozu ze Švajcu. Pak byl nedávno dělanej pravej zadní blatník okolo lemu. Údajně od baby s feldou, co objela kousek dveří a těsně nad PZ lemem. Na P dveřích plynulej důlek pod lištou. Asi půjde vytlačit bez nutnosti lakování. Nejhůř je na tom asi kapota, původně černá. Tam se to zespod loupe.
6. Za sedadlem řidiče prochcanej koberec - myslel jsme na nejhorší, ale příčina odhalena - borec tam měl neony, který mu prej ukradli, ale nechal tam skrz gumový záslepky trčet ven dráty. Takže tama to tahá vodu - banalita.
7. Plasty v kufru rozbitý, ale to se sežene.
Teď pozitiva
8. Nájezd na jámu a: celkově podvozek vypadá snad líp, než na mojí carině. Téměř žádná závažná rez - viz nový fotky v albu:
http://stan112.rajce.idnes.cz/celda_paskov
Pod tuning prahama (samozřejmě půjdou dolů) origo prahy vypadají moc dobře. Žádnej papír. Pevný. Kapsy taky dobrý. Skrz rozbitej plast v kufru bylo vidět do pravé kapsy a pohoda. Ošetřeno jakýmsi gumosračkolem.
9. Interiér smradlavej (rozborka a praní - banalita), ale sedačky nerozrthaný. Ani řidičova. Volant kentus - půjde ho dáje.
10. Novej výfuk včetně vlnovce, nedávno desky i kotouče.
11. Téměř fungl gumy na 16" borbetech. Ty kola se mi ale moc nelíbí a spíš budu ukecávat slevu a auto jen s origo 14" litýma na zimákách.
12. za jízdy nikde nic netluče. Jen jakejsi plech rezonuje někdy pod palubkou, tipuju výparník klimy, nebo těleso topení.

Dotaz:
Když je v techničáku napsaný v poznámkách jen " Kat. S2." ukecám to při případným přepisu na Eurnormu I, nebo se snad dá doufat i v Eu II?

Jít do toho? Jsem hodně moc nalomenej. Předběžně za 20 kaprů + 5 přepis.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: koupě celdy

Příspěvek od biscuit »

vzhledem k cene mi to takhle na dalku prijde snad ok... ale budes mit jen euro 1 s euro 2 nepocitej ;-)
ale stejne prace jak na kostele... nicmene zacinam mit pocit, ze by mohlo bejt o jednu zachranenou celdu vic a treba i o jenu petku vic na pristim celica srazu ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě celdy

Příspěvek od micron »

No nevim, trapně nevim proč jsou nějakou sračkou nastříkaný zadní silentbloky-ramena, asi aby nevrzaly, tohle neni ale řešení... to je trágos... ale pěkný VIN 4x OOOO já mam 5X OOOOO VIN má pěkný, chybí ABS... sedačka řidiče pěkná, neodrblá... to má cenu... to tak 10% populce aka populace jsou schopný nezničit sedačku řidiče... to jooo :-) motor vypadá vizuálně v pohodě... prahy budou na sračky... daj se koupit polský fain NEW prahy jako original...
jen nechápu proč nemá ABS? dobou to nebylo já mam 89´10 a ABS mělo tohle je 1990 bez? možný je že tohle neni CH švýcarsko ale market byl jinde, a nebo ABS někdo odoperoval... já si osobně ABS cenim, a to fest, bez něj by celica nebyla, bylo by po ní... je to supr citlivá záležitost. :P a fakt by celi nebejt tohodle systemu to někam zapíchla, nedal bych to--- sníh atd...
Většina lidí řeší killbagy... ABS je důležitější, tohle mi nikdo nevyvrátí, za těch 8 nebo kolik let s celi... prostě to pozná kdy to klouže, i když bych ani netušil že to klouže... geniální ABS, pochopí to rychlejc než pilot. + řekne ti to aniž bys to tušil... předem+
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě celdy

Příspěvek od Stan »

Právěže prahy pod tuzing prahama jsem zkoušel, bouchal jsem do nich, ale vypadaly fakt dobře.Zádnej papír. Že jsou ramena postříkaný gumoasfaltem mě nesere. Ve fabrice jsou hektolitry toluenu a jinejch sraček, takže očista nebude taková hrůza. Pak samozřejmě alkyton, ať se to leskne. Ale kdyby ty prahy neklaply, tak samozřejmě vím o těch, cos postoval. Jsou i na polským allegru.
Pokud jse o ABS, tak na carině ho taky nemám a jsem rád. Spoustě lidí se tam serou čidla, takže to pak ve finále stejně nefunguje. Carina je sice lehčí, ale problém není. Donedávna to jistily traktorový pneuVraníky a poslední 3 zimy si chrochtám na nokianech. Na celde je to s čidlama jak? Serou se taky, nebo fungujou?
Po dnešku mám info, že převodovku mi opraví tady borec v dědině, co dělá jen do toyot a chyba otáčkoměru je na 90% fakt chybou v altíku, kde někdo něco posral při repasi. Ale asi nic hroznýho.
Vypadá to, že po další výplatě vytuneluju konto. Řeším už "jen" kam ju schovat na zimu a jestli s 16'' kolama, nebo bez nich.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: koupě celdy

Příspěvek od biscuit »

kola si porid casem svoje... aspon budes mit cas si rozmyslet, zda 15 nebo 16 ;-)
no a na zimu - co treba do garaze? :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Kamíšek68
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: ned 25.10.2009, 15:58
Bydliště: Východní čechy

Re: koupě celdy

Příspěvek od Kamíšek68 »

Dovolím si zde napsat, zda někdo neznáte toto auto na prodej.

http://auto.bazos.cz/inzerat/45190889/P ... Celicu.php

Delší dobu pokukuji po Toyotě Celice, 5 generace, tak kdyby někdo věděl o nějaké ve slušném stavu.
Díky
Toyota Celica ST180
Odpovědět

Zpět na „Celica“