Toyota Carina - koupit či nekoupit?

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
goz
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: sob 17.04.2010, 23:52
Kontaktovat uživatele:

Toyota Carina - koupit či nekoupit?

Příspěvek od goz »

Zdravím všechny,
našel jsem nabídku na Toyotu Carinu 2.0 61 kW v naftě z r. 1996, která je po prvním majiteli, má najeto 130 tis. km, je celkově v dobrém stavu, má dělané rozvody, je garážovaná, nehavarovaná...
Cena je 40.000,- Kč.
Co na to říkáte? Dělaly se tyhle Toyoty ještě v Japonsku? Jaký je tenhle motor ? Mám na něco dávat pozor? Šli byste do toho?

Díky
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Toyota Carina - koupit či nekoupit?

Příspěvek od jarson »

Carina ako taka je velmi podarene vozitko.kazdopadne v diesel prevedeni to nie je to najlepsie co moze ponuknut. Nevynika totiz tym co by si od toho asi cakal - spotreba a vykon. Inak jej nie je co vytknut. Ked toto nie je pre teba primarne dolezite, potom ok. Ak je v tom stave ako pises aj ta prezije. Ci je japonka alebo britka zistis podla VIN- JT=japonsko,SB=velkabritania. Neviem ale ci japonci diesle nerobili uz iba v UK.
Motor nema nijak oslnivu dynamiku a ani spotrebu. Ak nema turbo,potom ani nejaky problem ta zrejme nestretne. Pise sa o obcasnych problemoch s tešnenim hlavy a to je asi vsetko. Kedze je to stara technologia,problemy modernych dieslov nema. Osobne poznam dve taketo - ani nevedia kde sa otvara kapota :D vseobecne sa ale velmi nechvali,skor saodporucajubenzinove motory vCarinach.
Myslim vsak, ze konkretne tento kus ak ma tuto historiu a najazd by stal za uvahu.
Na bezne vozenie,bez zbytocnych vydavkov moze byt. Inak cena nie je najnizsia'ale zase nevidel som taknemozem sudit. Povoz sa na nej a uvidis ci tivyhovuje a podla toho sa rozhodni.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
goz
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: sob 17.04.2010, 23:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota Carina - koupit či nekoupit?

Příspěvek od goz »

Jarson: díky za odpověď.
Je to turbo diesel.
Stav snad odpovídá popisu, prodává ji pobočka Toyoty, kde bylo prý auto posledních sedm let servisované i když s minimálním nájezdem.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Toyota Carina - koupit či nekoupit?

Příspěvek od jarson »

Tak verziu s turbom som nazivo nestretol. Mozno je tu niekto kto taku mal,nech sa vyjadri. Kazdopadne ja by som ju aspon skusil ako sa s tym jazdi a potom uvidis.
Osobne ak by som ja stretol Carinu,ktora by bola vo velmi dobrom stave a za dobry peniaz,bral by som. Aj ked ja skorej 2l benzin.ale vlastne ak by bola s takym realnym najazdom a po dobrej starostlivosti,je to vlastne jedno. Motor ktory mam ja sa povazue zase za najproblemovejsi z benzinovych co boli v Carinach a nemam s nim neejake problemy ktore by ma odstavili z prevadzky. Ano,uz zere olej a menil som vodnu pumpu ale ma to najazdene cez 400tis (minimalne) tak jej to tolerujem :D
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Carina“