Celica vs. Paseo

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od libor12 »

vezmi tuhle a uruem ti přidá ještě 6q převodovku. Motor 4efte se dá v PL sehnat kolem 25000 včetně ecu. Za 60000 a trochu práce máš auto se spoustou zábavy http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 19&t=33337
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

jop na tu jsem koukal a za ty prachy pekny.. ale bral bych spis uz neco trochu mladsiho, prece jen moje felda je 99 :D
akorat je problem s tim motorem no.. 1.3 je moc slaba, maj to nasi, a na vymenu motoru nemam zazemi..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od libor12 »

no tak to jsi s ni asi ještě pořádně nejel. :) ten podvozek který to má je lepší než na současných autech. A 63kw je o 13kw víc než měla nejsilnější felda. Že novy auta stojí za hovno zjistíš až si ho koupíš. :)
a tady 1.6ka http://auto.bazos.cz/inzerat/34174009/T ... W-110k.php
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

jo na tuhle jsem koukal..pekna.. a cena taky dobra:).. ja mam feldu jen 40kw, ale zas to ma 925 kg:-d.. ale do budoucna bude neco takovyhohle od toyotky.. pokud ma celica sstejnej podvozek jako e11 tak nema cenu jen kvuli vzhledu brat celicu ale z praktickyho hlediska rovnou corollu ... diky:)
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

Jo za 30 ti tu mojí dám a přídám 1,6 (82kw) motor, zajedeš k idahovi nebo liborovi a za 45 máš roládu s 82kw.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od garfielld »

Ljuba píše: ...pokud ma celica stejnej podvozek jako e11, tak nema cenu jen kvuli vzhledu brat celicu ale z praktickyho hlediska rovnou corollu ... diky:)
ironiíí je, že ta Celica je možná i praktičtější :D kufrem Rollku porazí docela o hodně, Rollka jí to zase nandá místem nad hlavou na zadních sedačkách ale Celda jí dá KO místem na předních sedačkách(mám sedačku na max a to měřim 185cm) :D
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 939
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od 29Carlos »

Ljuba píše:Zdravím Toyoťáci,

mám takovej svůj sen koupit si rychlou sportovní toyotku(ideálně celica) a ještě se s ní vyblbnout a užít si pořádnou sportovní jízdu předtím než bude rodina a člověk bude muset kupovat velký auto, i když možná i pak si sporťáka nechám.

Vzhledem k tomu že nechci investovat moc, radši koupím 5g za 35 000 v dobrým stavu než 6g za 50 se slabým motorem a ve špatným stavu a budu se o ni hezky starat, ať slouží co nejdýl, se chci zeptat zda ta 1.6 77kw je dostatečná na pěkný svezení, nebo radši sehnat 2.0 gti? A dál bych se zeptal, jaká je celica v porovnání s paseem? Přece jen to paseo se dá sehnat za stejný peníze o 4 roky mladší. Jaký je zážitek z jízdy v porovnání s celicou? Co byste doporučili vy?

Děkuju a omlouvám se za možná špatně umístěný dotaz.

Je otázkou, co vlastně chceš... Píšeš sportovní Toyotu. Ve tvé cenové relaci pak jedině Celica, ideálně 4.,5.,možná i 6g. Supra je cenově už jinde a Paseo mi přijde spíš takovej nedomrlej "sporťák" z leknutí. Našláplá Corolla, i když se s ní určitě srandy dá užít dost, zůstane jen ostrej hatchback, sporťák z ní nikdy nebude. Nic proti ostrejm hatchbackům, taky mám jednoho doma a ježdění si s ním docela užívám, ale když na mně přijde exhibicionistická nálada tak jasně že vyrážím s Celicou. :biggrin:
Otázka motorizace : Já uznávám a razím starou pravdu: Objem ničím nenahradíš!!!
Naposledy upravil(a) 29Carlos dne pát 16.05.2014, 20:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

Objem ničím nenahradíš ? No když vedle sebe postavíme 300kw 1,6 Nissan a 6,5 ameriku s 115kw to je už nahrazení objemu.
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 939
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od 29Carlos »

uruem píše:Objem ničím nenahradíš ? No když vedle sebe postavíme 300kw 1,6 Nissan a 6,5 ameriku s 115kw to je už nahrazení objemu.
Já myslel, že se bavíme o autech a ne o tom, čím jezděj v Americe... :D
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

Jo promiň na to jsem úplně zapomněl :D
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

no nepotrebuju trhace asfaltu, ani bejt nakej exibicionista :D ale chci aby to jelo kdyz na to slapnu a byla s tim trochu zabava.. na druhou stranu jsem i prakticky smyslejici clovek, co se tyce udrzby, nahradnich dilu.. vzhledem k vaze myslim, ze corolla 1.6 81kw je ideal, pokud celicu, tak diky tomu vzhledu, jen ten dvoulitr..
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od gramo »

29Carlos píše: ... Píšeš sportovní Toyotu. Ve tvé cenové relaci pak jedině Celica, ... Našláplá Corolla, i když se s ní určitě srandy dá užít dost, zůstane jen ostrej hatchback, sporťák z ní nikdy nebude.
To ve mě provokuje kacířskou otázku, čím by měla být FWD Celica lepší a sportovnější, než ostrý hatchback? Krom toho, že vypadá jako sporťák? Podvozek může být srovnatelně dobrý, ale hatch je kompaktnější, agilnější, poměr výkon/váha je taky leckdy lepší (i když se omezím na podobně stará auta a nebudu to srovnávět s nejnovějším Focusem RS).

Nakonec i v rally Celicu T20 nahradila Corolla E11, i když tady už zase není řeč o FWD...
Ljuba píše:no nepotrebuju trhace asfaltu, ani bejt nakej exibicionista :D ale chci aby to jelo kdyz na to slapnu a byla s tim trochu zabava.. na druhou stranu jsem i prakticky smyslejici clovek...
To zní skoro jako popis člověka, pro kterého "vymysleli" ostrý hatchback :)
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

no nepotrebuju trhace asfaltu, ani bejt nakej exibicionista :D ale chci aby to jelo kdyz na to slapnu a byla s tim trochu zabava.. na druhou stranu jsem i prakticky smyslejici clovek...
To zní skoro jako popis člověka, pro kterého "vymysleli" ostrý hatchback :)
asi do ty skupiny bych se zařadil no :D .. uvidíme časem, teď jsou ještě jiné starosti.. každopádně toyota je srdcovka..


Ještě když už mám tohle vlákno, ať to zbytečně nepíšu jinam: e11 vs e12? co, proč, zajimavosti?
Děkuji:)
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

Z doslechu asi jasná volba e11.
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od gramo »

E11 ani ta 1.6 není ostrý hatchback (se 4A-FE motorem se dá i legálně vyměnit za výkonnější a sportovnější 4A-GE). V tomto srovnání je přece jen výhoda 2.0l Celicy v tom, že bude v seriovém stavu živější, než sériová Corolla E11 s 1.6.

E12 je novější, větší, těžší, bezpečnější, ale zase existuje verze TS se 141kW motorem (2zz-ge, dával se taky do 7g. celicy nebo taky do Lotusu Elise). Ale Corolla TS zase stojí jiné peníze.. (cca 100tis. Kč) (a o problémech těchto motorů je tady taky dost napsáno)

Nevím jak po faceliftu, ale předface E11 jsou snad ještě vyráběné v Japonsku, zatímco E12 v taky všudemožně jinde, v Jižní Africe, Turecku apod.
Odpovědět

Zpět na „Celica“