Koupě MR2 - prosba

vše ohledně modelové řady MR2
xai
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30.04.2012, 07:58

Příspěvek od xai »

Nakonec vše ohledně nákupu dobře dopadlo a v ČR je o jednu MR2ku víc. Je dovezená z Německa z Kolína nad Rýnem a vyrobená byla na konci roku 91 asi jedna z posledních revizí 1:) To že je to úžasné auto vám tady asi psát nemusím, ale pro mne je neuvěřitelné jak dokáže zlepšit obyčejnou cestu z práce, už jen když přemýšlím kudy bych ještě mohl jet, tak aby cesta byla co nejdelší… Co už vůbec nepochopím, je v jakém perfektním stavu může být auto staré 20 let – vše bez problémů funguje, nikde není žádná rez, motor hned chytne, do auta absolutně neteče … Pár problémů se ale samozřejmě najde u mě je to hůře fungující ruční brzda – už řeším opravu a chybějící rezerva. Tak moc prosím, pokud má někdo navíc rezervu k MR2ce, nejlíp i s heverem dejte vědět – udělal by mi velkou radost. Ještě bych rád poděkoval uživateli Yokohama, který mi věnoval odpoledne a provezl mě ve svojí MR2ce, čímž mě pomohl přesvědčit, abych si tohle úžasné auto koupil. Tady je pár fotek:
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) xai dne pát 10.08.2012, 15:11, celkem upraveno 1 x.
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

xai píše:Nakonec vše ohledně nákupu dobře dopadlo a v ČR je o jednu MR2ku víc. Je dovezená z Německa z Kolína nad Rýnem a vyrobená byla na konci roku 91 asi jedna z posledních revizí 1:) To že je to úžasné auto vám tady asi psát nemusím, ale pro mne je neuvěřitelné jak dokáže zlepšit obyčejnou cestu z práce, už jen když přemýšlím kudy bych ještě mohl jet, tak aby cesta byla co nejdelší… Co už vůbec nepochopím, je v jakém perfektním stavu může být auto staré 20 let – vše bez problémů funguje, nikde není žádná rez, motor hned chytne, do auta absolutně neteče … Pár problémů se ale samozřejmě najde u mě je to hůře fungující ruční brzda – už řeším opravu a chybějící rezerva. Tak moc prosím, pokud má někdo navíc rezervu k MR2ce, nejlíp i s heverem dejte vědět – udělal by mi velkou radost. Ještě bych rád poděkoval uživateli Yokohama, který mi věnoval odpoledne a provezl mě ve svojí MR2ce, čímž mě pomohl přesvědčit, abych si tohle úžasné auto koupil. Tady je pár fotek:
Obrázek
Obrázek
s tou ručkou si nedělej hlavu-to má taky každá druhá mr2 - buď ucpaný zanesený nebo jako v mým případě zlomený lanovody-výměna bohužel cca 4000,- (2000,- za jeden lanovod).
čoveče jen ty fotky se ti moc nepovedly ... :-)
jinak kolik chtěl majitel za tu revizi 4, na kterou jses v předešlým odkazu ptal a byly tam nějaký problémy?
xai
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30.04.2012, 07:58

Příspěvek od xai »

marcelus: Nějk rychle my ty fotky smazli, tak snad teď vydrží dýl...
Jinak za tu stříbrnou MR2 chtěl majitel 170tis, když jsem se sním bavil.
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

ha ha ha - tak to si mě slušně pobavil, ať si o majiteli udělá obrázek každej sám, další co se domnívá, že tahle stará toyota není vlastně toyota, ale ferrari a čím je starší tím víc získává na ceně..., mno jelikož před dvouma rokama byla na prodej za 110.000, teď je za 170.000, tak počítám že tak za pět let bude za 250.000 a pak se za ní při týhle ceně jen zapráší...
Tak gratuluju a přeju s tvojí mr2 spoustu zábavy a co nejmíň starostí :D
Uživatelský avatar
_Petan_
Navigátor
Příspěvky: 113
Registrován: pon 09.08.2010, 23:56
Bydliště: Nádražní 189,Koryčany

Příspěvek od _Petan_ »

xai píše:Moc všem děkuji za rady. Zatím jsem žádnou nevybral. Počkám na to, co se objeví. Ještě bych připomněl moji otázku z úvodu, jestli tady není nějaký majitel z okolí Zlína?
a z kamo přesně si??
já sem z Koryčan jestli víš kde to je a do Zlína jezdíme nakupovat. a doufám že si už vyzkoušel Buchlováky??? v tomhle autě je to senzace ;-)
MR2 2.0/129kw/r.v.94/klima/servo/targa

Ford Focus 1.8 TDDI/55kw (75HP)/r.v.02./klima/3 dveř.lehce v tuningu_pracant_
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

xai píše:...
Jojo pěknej černej kousek, vypadá fajn. S tou ručkou sem měl taky problém, mě nebrzdila jedna strana. Takže to bylo asi u třech lidí, klasika. Vyměnil se vnitřní mechanizmus v brzdě co vytláčel ten váleček drahej jak prase a nic. Nakonec mi Idaho sehnal brzdič za tři litry a jede to relativně dobře, aspoň na technické říkali. Ale zkutečnost je taková, že to přes ručku neutrhnu :lol:
xai
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30.04.2012, 07:58

Příspěvek od xai »

_Petan_ píše:a z kamo přesně si??
já sem z Koryčan jestli víš kde to je a do Zlína jezdíme nakupovat. a doufám že si už vyzkoušel Buchlováky??? v tomhle autě je to senzace ;-)
Koryčany samozřejmě znám, já jse ze Želechovic, jestli víš kde to je :wink: cca 10 km od Zlína. Na Buchlov se zatím chystám, ale můžu doporučit trasu Troják Tesák včetně nájezdu od Držkové. Jestli ještě bude přát počasí můžeme udělat mini sraz, aspoň testnu ty Buchlováky :D
xai
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30.04.2012, 07:58

Příspěvek od xai »

Yokohama píše:Jojo pěknej černej kousek, vypadá fajn. S tou ručkou sem měl taky problém, mě nebrzdila jedna strana. Takže to bylo asi u třech lidí, klasika. Vyměnil se vnitřní mechanizmus v brzdě co vytláčel ten váleček drahej jak prase a nic. Nakonec mi Idaho sehnal brzdič za tři litry a jede to relativně dobře, aspoň na technické říkali. Ale zkutečnost je taková, že to přes ručku neutrhnu :lol:
Děkuj. Ručka už funguje, jsou tam nové lana, ty staré byly totálně zatuhlé a sada gumiček. Naštěstí to klaplo na první pokus - pravda je že jsem nezkoušel, jestli se to dá utrhnout. Jinak objevila se mi další klasická závada MR2, nefunkční alternátor, ale už má vyměněné vnitřnosti a vše jede jak má.
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

Příspěvek od Lander »

Gratuluji

Já dneska po roce také vytáhnul MR2ku z garáže... Musím ale udělat technickou, je propadlá... není čas s ní jezdit...

F.
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

Lander píše:Gratuluji

Já dneska po roce také vytáhnul MR2ku z garáže... Musím ale udělat technickou, je propadlá... není čas s ní jezdit...

F.
v tvým případě je to škoda, když jsi do ní investoval tolik času a peněz, ale chápu, že jsou důvody-já jsem letos s mr2 přestal jezdit denně, jelikož jsem s ní za poslední 4 roky najezdil přes 90.000km, na tachometru je už 260.000km a jelikož při těhle naježdenejch kilometrech ročně už stojí servis, aby byla stále v supr stavu, víc a víc a hlavně mi došlo, že ji nechci během pár let zlikvidovat, takže ač mi to je líto, už je z toho auto jen na víkendový ježdění-letos jsem jel asi jen pětkrát.
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Trochu mimo a přitom k tématu, teď v prosinci byla někdy do minulého týdne na prodej jedna mr2 aw11 červená v Opavě, inzerát byl na bazosi a seznamu, ale už tam není. Podle popisu ztratila tlaky na 2 válcích, ale údajně byla pojizdná. Sám jsem na ni měl zálusk, psal jsem i prodejci, na žádost o fotky ze spodu ale nereagoval, já jsem marodil a teď už je, zdá se, pozdě. Poštěstilo se někomu odtud?
Holomek!
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

šrot,mam i fotky. Nemá to cenu ani 10000. Proto je inzerat pryč.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: Koupě MR2 - prosba

Příspěvek od Wario »

zdravím nezná někdo tohle auto ? díky

http://www.sportovnivozy.cz/52299-toyota-mr2-turnov
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Re: Koupě MR2 - prosba

Příspěvek od marcelus »

neznám, ale už jen při pohledu na originální disk je zřejmé že se nejedná o rok 91, tedy revizi 2, ale o rok 90, revizi 1, tedy menší brzdy, bez posilovače řízení atd. atd., rozdíly mezi revizemi 1-2, nejmarkantnější za celou dobu výroby, jsou zde několikráte popsány-tak hledej.

Z mého pohledu to zvláště při počtu najetých km, tuto cenu nemá, ale to je každýho boj
Odpovědět

Zpět na „MR2“