Hydroštely nebo kliková hřídel...co s tím?

vše ohledně modelové řady Carina
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nešťastné 85kW

Příspěvek od Idaho »

JBJ píše:Zdravím,
tak zatím jsem dopadl se sháněním motoru nevalně:


vrakoviště Kutnohorská - mají krásný 80tkm, ale s ostrýma vačkama, používaný na závodění... borec mi tam vysvětlil, jaký přesně motor potřebuju, že je nemalý rozdíl mezi motorem vyrobeným v Anglii a v Japonsku a že nejsou kompatibilní (dokonce snad ani jednotlivé díly jako třeba ty vačky...prý potřebuju vačky taky z angličana, kdybych je měnil)
(na cenu jsem se bohužel nezeptal)
4AFE s ostrýma vačkama? :D pán si spletl 4AGE..
JBJ píše: vrakoviště Drásov u Brna a Jevišovice u Moravských Budějovic (nebo někteří to nazývají vrakáč u Znojma) mají, cena 6000kč, případně v Drásově mají i polomotor za 3000Kč, ale nevím, co si pod tím termínem polomotor představit.
polomotor je blok + klika+ písty + ojnice.. proste holé a bez hlavy ( tu ty ale potřebuješ taky kvuli tem zničeným vačicím ).

Kompatibilita je problém, ale pokud by motor byl s kabeláží a ECU je po prpoblému a použij jakýkoliv. Z meho pohledu je práve ten JPN mnohem lepší co se týče výdrže a komponent ( navíc ten BOSCHáckej rozdelovač - oranžovej na klipsech ) každou chvíli v tom odchází snímání vačky pro ECU a je peklo ho za rozumné peníze sehnat.
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

JBJ> A ty máš teda vstřiky v hlavě nebo v paroží sání? Nějak jsem to nepostřehnul/nepochopil a na fotkách to vidět pořádně není, i když to vypadá, že do paroží.

Pokud do paroží, tak pak nevidím až takový problém v použití nějakého jap motoru, nebo ten boschackej rozdělovač není kompatibilní s jap. vačkama? Idaho možná ví?
Holomek!
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Rampa89 píše:JBJ> A ty máš teda vstřiky v hlavě nebo v paroží sání? Nějak jsem to nepostřehnul/nepochopil a na fotkách to vidět pořádně není, i když to vypadá, že do paroží.

Pokud do paroží, tak pak nevidím až takový problém v použití nějakého jap motoru, nebo ten boschackej rozdělovač není kompatibilní s jap. vačkama? Idaho možná ví?
Zásah potopená, nejen je jinej zásek na vačici ale i komplet elektrika... Pokudjiveme s ECU nebude pasovat na elektriku palubky, ale to je banalita. rozdelovač nezamnění, k danému rozdelovači musí býtt správná ECU a i kabeláž ( krom dalšího )
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Idaho> To jsem měl právě na mysli, vzít motor a jen na něj nahodit rozdělovač z BDR + elektriku nechat původní, co má v autě. Ale nenaděláš nic..
Holomek!
JBJ
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pon 11.07.2011, 16:53
Bydliště: Olomouc, Telč

Motor a vstřik

Příspěvek od JBJ »

Vyrazil jsem se podívat k autu, jak je to tedy s tím vstřikem paliva... a je celkem zřejmé, že je do sání... celou dobu (asi 5 let) jsem žil v domnění, že 85kW motor musí mít vstřik do hlavy...no nemusí...

Tady jsou nějaké fotky (včetně rozdělovače a jiných drobností)
https://picasaweb.google.com/1051614737 ... 9844223634

Díky za veškeré příspěvky a pomoc,
2015: Toyota Avensis Liftback 2.0 D-4D 93kW 2007 5,9l/100km
2008-2014: Toyota Carina E Liftback 1,6Si - 85kW 1996
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Poslal jsem to i idahovi na mail. Tak se můžeš kdyžtak vyjádřit přímo majiteli auta.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Nejejdnodušší cesta swapu by byla vzít spodek hodit na tomakovici z druhého a nemusí se řešit elektrika. Bohužel to v tomhle případe nejde, špatnej jak spodek tak vršek, takže je to na trosku dýl. Každopádne nic není nemožné, my na to v současné dobe ale vůbec nemáme čas, jsme zavaleni prací a rezervace na pár týdnu ne-li mesícu dopředu.
Proberu to s klukama zda bychom to nekam nacpali časove ( 2 dny zvedák - 2 max 3 dny mimo zvedák elektrika ) a dám Uruemovi vědět..
Odpovědět

Zpět na „Carina“