Tlumiče (vzpěry ) pátých dveří u celici 5 generace

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

HBOSS píše:A já se klidně přidám,jak je již známo,7 generace má vzpěry naprd,jakmile klesne teplota,tak víko nedrží a cenu nových vzpěr nechci ani tipovat,tak kdyby byla možnost repasu nějak??
musim se pridat, taky bych potreboval obe vzpery, vymenit ci zrepasovat, ci tam narvat z jineho povozu.. pokud ma nekdo nejake zkusenosti, tak sem s nima :roll:

edit:

neznate nekdo detailni specifikace vzper pro 7gen?
Nm, delku a tak?
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Maci
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: ned 19.10.2008, 17:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maci »

Cau vim ze je to tu o 5g ale mam dotaz na vsechny ohledne 6g. Uz jsem jednal s firmou Moliton rikali ze neni problem jediny co presne nevi je na jakou silu to maji delat....psali mi ze vetsinou na tuhle delku a na toytoty je sila 375N tak jestli mi maji udelat prave 375N nebo 450N pro jistotu.....nekdo tu psal ze prave na tu silu si ma clovek davat pozor tak nevim zda tam dat tu vetsi silu aby mi neuletel kufr ale zase obava z toho aby to kufr udrzelo....tak pokud by nekdo znal presny cisla tak mi pisnete bud sem nebo SZ diky moc
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7651
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

kufr ti neuleti, ale blbe se to zavira a navic trpi uchyceni vzper.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Koukám že tady je ještě potřeba vyšťourat solidní náhrady Plug N Play...
Asi se do toho vrhnu, teď sem objednával na dědovýho Galanta nový Polcar 190,- kus :lol: :lol: :lol: Famózní cena + jeden práh na celicu do zásoby, osvědčil se. Tak kterýpak autíčko je bude mít stejný? Je dost možný že budou pasovat i ty z Galanta... to by byla prča :lol:
http://www.autodily.prodilnu.cz/nahradn ... 69-20.html
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Zejtra jsou galant tlumiče doma... jak je to jednoduchý, rychlý, levný... proč to nemůže jít tak po másle i s celicou? zase odkopávat ty klacíky pod nohama... jenom protože se vyrobilo dřív víc galantů... přežilo asi tak 7% celi se prodalo míň ale přežívá mnohem víc% než galantů E30, ale sehnat tlumiče do kufru "ekšn" :lol: zase to dekodování... jej logiku to nemá... ale co má... tak který od polcar budou ty pravý :lol:
Jedny sem kdysi omylem našel tady... ale ono to pude i jinak :-)
http://www.aliexpress.com/item/2-Trunk- ... o_detail_a
ps: máte někdo zkušenosti s Alim? Aby Ali nebyl nějakej gauner :-)
ach ta lenost... jen ale jestli se ali nesplet... přeci jen je to fest hardcore nedostatkový zboží... a ebay to nezná... což je podezřelý
2200,-made in china (ali je poštmistr :-))- možná mu poslat email jako že je rok 2013 a že poštovný do CZ neni 100dolarů, magor) celi vs 400,- galant made in EU je stejně drzost :-) no zkusim hledat, i když ani těch 2200 neni špatný... ale neni to ani dobrý :-) U toy prej stojí jeden cca 3.000,- - 3500,- v tom případě je ali dobrej, ale já sem ještě náročnější :-) tlumič do kufru prostě nebude dražší než tlumič auta... to neeee přeci :-) a vůbec proč to sakra nevyrábí monroe? a byl by klid? no nic nemá logiku... to je jedno....
no musim se juknout vůbec jak vypadá origo... ebay zase blbne s hatch/lift back... bordel ale tohle by bylo asi okej mam ten pocit
ejhle mam dojem že tohle zboží nebejvalo... ale jo, jen hledat
http://www.ebay.com/itm/2-REAR-HATCH-TR ... e6&vxp=mtr
To jsme na 1750,- 500/ za 1/2 hoďky...ale tyhle vypadaj že maj i koncáky... musí se odděit zrno od plev :-) který jsou ty pravý...
Zkusíme různý kombinace... ještěěěě dolu... :lol:
http://www.ebay.com/itm/Toyota-Celica-S ... 83&vxp=mtr
To si nechám na jindy... teď se vyspinkáme... :lol: já chci plug n play...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Za mě doporučuju určitě brněnskej Moliton. Na carině originály zdechly, pak 2x repase u ostraváka (Gorčák - už to nedělá).
Pak lesjofors pro carinu cca 490,-/kus a měly 380N. Kufr to ale neutáhlo. Takže závěsná váha do ruky a změření potřebné síly a poptávka u Molitonu. Udělali mi to s 500N a funguje to skvěle. Tenhle leden začíná třetí rok, co to tam mám. Bez ztráty květinky. Cena cca 900 za obě i s poštou.
Jediná nevýhoda - při prvním otevírání po delší době nezafunguje brzda. Kufr v horní úvrati trošku bouchne. Při každým dalším otevření už ale krásně dobrzdí. Asi se z toho tlumiče uvnitř vylyje olej a nateče tam až jak se vzpěra otočí vrchem dolů. Zkoušel jsem vzpěry namontovat obráceně, ale to už nebrzdí vůbec. Ale dá se s tím žít.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Já se teď dostal k nějakým strašně agresivním vzpěrám. Prostě vycvaknete kufr a vyletí nahoru skoro že převrátí auto.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

uruem píše:Já se teď dostal k nějakým strašně agresivním vzpěrám. Prostě vycvaknete kufr a vyletí nahoru skoro že převrátí auto.
:DDDDD jsem málem sletěl ze židle když jsem si to přečetl a představil si to autosalto při otvírání kufru :D
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Já sem nezažil okamžik za těch 10 let, že bych viděl že by se mi kufr otvíral automaticky (viděl sem to u Dejva24 a čuměl sem... ale spolupráci s Dejvem 24 sem ukončil, jebal na mě, sice mi volal asi před 14 dny, asi něco chtěl... ale když ty jebeš na mě kámo, já jebu na tebe 2x... konečná... jestli takhle jednáš s ženskou, možná si to nechá líbit, ale já s takovým jednáním končim. Tenhle člověk mě prostě už nezajímá... definitivně. adios uvidíme kdo vydrží dýl... pááápáááá

. vždycky kufr jen povolil, zůstal stát a pak ručně nahoru.... v létě drželo, v mrazu už ne tak moc :-) a rána do hlavy bejvá bolestná, to sem zažil... celica vypadá že nemá hranu... ale má když se zabouchne kufr o kebuli, to je perda :-) No neřikejte mi že se nechaj amíci mlátit do palice??? Ty by je ale zase nenapadlo že si maj vzít polínko a podložit víko :-) Takže to musej mít... jeden z těch dvou musí fachat... :lol: jinak by bylo strašně praštěných amíků :lol:
prostě to má vyject nahoru pomaličku romanticky--- samo :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

No ty moje v mrazu jsou taky takové sotva to držim. Ale ty z toho dvoulitru co jsem si přivezl jsou fakt hustý, možná jsou z kamionu na to odklápění kabiny :D
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Levnější plug n play nebude... celi má fakt svuj origo mechanismus jak tak koukám--- Tyhle jsou jasná volba. Tahle firma dělá na všechny celicy a podle fotky to vypadá jako opravdu stejnej komplet system i s držákama.
1700,- obětuju... jinak co sem se díval tak 1 stojí v toyotě 4.444,- :lol: Takže za obě 1700,- je dobrá cena, galant za 400,- to je hňup :-) děda už si brousí zuby :-)
http://www.ebay.com/itm/2-REAR-HATCH-TR ... 1269316070
Obrázek
Obrázek
To se musí oslavit :xmas: golfový hole...

Teda to sem zvědvej jestli budu mít konečně 1 výrobek made in usa a ne made in china... tohle by moh bejt ten první v životě :lol: ale jako opravdu :-) Modrá krysa a opice co tam ležej a hlídaj na deklu už toho maj fakt dost řkaj kayaba, KYB FUCK YOU!!!! 8.888 to ste se asi posrali ne???? FUCK YOU KYB drzý šmejdi---- modrý kryse se tohle fak kuuuuuuuurva nelíbí----- kuundy!!!! že vám neni hamba....
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Na štědrej den sem objednal párek... co sem se díval, tak někdo objednával 22/12 taky :-) 25/12 odesláno tomu řikám fofr... tak šupky sem fakt zvědavej a napnutej :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Dneska sem si zašel na celnici (dorazily 31/12) pro balíček tlumičů kufru, žádná fronta, celkem rychlost, sice mě odrbali o pár peněz, ale což :-) 372,- clo + 96,- no za námahu + 1700,- za tlumiče, celkem 2200,- balíček pěknej... Trocha nervozity, rozbaleno, jasnačka :-)

Taaakže jsou opravdu plug n play, naprosto totožný jako originály, a jsou určený pro Celicy s 3 dílným spoilerem, tedy GTi + GT4 (4x4 Turbo)
včetně držáčků, všechno nacvaknuto, prostě ready na přešroubování + sady gumovýho těsnění jako dárek.

Left 610193 n Right 610189

Dekodování....decrunching...wait.... system checking ... DONE :lol:

Paradoxní je to, že se vyráběj v Turecku, pak šupajděj do New Yorku a pak třeba zpátky na starej kontinent k micronovi.

Výrobce: http://www.tuffsupport.com
Katalog: http://www.tuffsupport.com/Pages/Pages/ ... log/4.aspx
Katalog 2012 pdf: http://stoparts.com/catalog_old/EKIMPAR ... 202012.pdf
Katalog 2013 pdf:
http://www.tuffsupport.com/Document/Tuf ... 090106.pdf

Dělaj na všechny Celicy, dá se říct že snad neni auto na který nedělaj :-) zajímavý že tahle firma vybublala na povrch až teď.... jen než se dostanou sem, musej se proletět do USA a zpět, nebo přeplavit tam a letecky zpět? :-) Troškaři to ale fakt nejsou :-) To je turecko-americká tlumičová kufroidní mafie :-) asi maj rádi hru monopoly... jo je to vaše :-) díky

Zejtra je zkusim prohodit, well done :-) :bigups: Ajeto Obrázek

No ale nebyl bych to já, kdybych ještě nezkusil vyšťourat... proč to nende rovnou z turecka sem, že... engine vyhodil tenhle odkaz s lákavou cenou: ovšem není skladem... že by Amíkům nevoněly sklady v Evropě? Těžko říct... já se ptát nebudu, tak se zeptejte :-) za litříček to by bylo :-)
http://www.autodily-novotny.cz/search?q ... _type=true

No pak už jedině, ty turci co maj ten skvělej gyros/tortilu dole na můstku... fakt vynikající, to masíčko neni snad ani kuřecí, ono chutná občas jak krevetový... jak je to dokonalý, že by věděli o nějakým eshopu turkey 2 cz :-) blábláblá :lol: je to fakt na palici aby tlumiče takhle lítaly po světě... zbytečně... to je totální distribuční paradox... ale takhle si zase šéfové v NY vydělaj... no je to prdel... :lol: nejenže japonci ignorujou evropu, ale už i turci... to je moooc :-) :lol:

Kdo přinutí japonce aby srazili ceny do normálu? Tahle firma může... Ťufíci... jako ty čokoládový belgický dobrůtky... ťufíci... sice můžu jo a respektuju to, že KYB držej i po 24 letech, občas povolej... ale to neni ekonomický... ekonomický je aby držely max 5 let... za dobrou cenu. jinak je prosímpěkně výroba tlumičů kufru v japonsku likvidační... a je zbytečný vůbec tenhle produkt nabízet.... contact Tuff... make a deal... :whaasup: jako netvrďte mi, že ty hromady tumičů do kufru KYB z nadvýroby se prodaj... neni to možný... ani ve snu, ale než aby je japonci prodali za symbolickou cenu, to je radši sešrotujou... :lol:
spíš si řikám že jednoho dne musí japoncům dojít, že se musej zbavit dílů na skladech a udělat akci--- nikdy se to nestalo... ale je čas zbavit se a nazásobit... možná to ale neni možný... nevim proč, ale neni :lol: ne neni... striktně to neni reálný myšlenkově ani nějak jinak.... :roll:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

No kam to tak prdnout.... třeba sem... tohle si dám líbit.... ne-jen u spolujezdece/spolujezdkyně jako deko palubky... nádhera
http://www.ebay.ca/itm/TOYOTA-CELICA-BL ... 1049009647
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Tuff supports installed... je to rozdíl :-) ta kapota jedooost těžká, jak sem jí tak držel... ale ťufík jí udrží i sám jeden... je to síla. Kufr se sice sám neotevře, asi to tak má bejt, ono zase asi neni praktický aby člověku vylítaly věci z deklu při větru... ale stačí ťuknout prstem a letí nahoru, horší je a celkem nezvyklý je kufr spíš sklopit :-) na to sem fakt nebyl zvyklej fakt by nekles ani kdyby byl tajfun, člověk musí fakt fest tlačit :-) jako na záchodě. Dobrej kauf, uvidíme jak se osvědčí po pár letech. Ale mam fakt radost takovej vynikající Tureckej produkt, to si celi lebedí :-) Well DONE!!!
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“