Denní svícení - LED

vše ohledně modelové řady Carina
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Denní svícení - LED

Příspěvek od zmaxxx »

Ahoj lidi

byl by někdo ochoten nafotit a popsat umístění denního svícení na své Carině?

Už mám vybrána světla, jen nevím, kam přesně s nima :) - takže díky předem za každou dobrou radu, popř fotku.
Zbyněk

LED
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Umístění denního svícení

Příspěvek od GammaRay »

Ahoj člověče :-)
Tak taky tu s tebou čekám na nějaký obrázek, ale budeme si muset poradit sami :-)
Umístění nám ukládá vyhláška, zobrazení kam to tedy lze umístit je třeba zde:
Obrázek
http://i.iinfo.cz/images/103/denni-sviceni-3.gif
Osobně o denním svícení také přemýšlím, ale pořád váhám. Co máš, Zbyňďo, vybráno za konkrétní světýlka? Díky.
Každopádně svítit v létě mi přijde jako "úchylárna", tak autu od svícení chci ulevit...
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Na doporučení - již vyzkoušené na jedné Cecilce - odkaz výše skrytý pod "LED" :) a nebo tytéž zde:

ODKAZ

Každopádně jediné, kam to můžu dát, je mezi mlhovky a SPZ/RZ, takže teď čekám jen na vhodné počasí a prostředí a jdu montovat...pravděpodobně některý z příštích víkendů.

Jako službičku to nafotím mobilem a udělám nějaký "návod".

/edit:upraven odkaz:)
Naposledy upravil(a) zmaxxx dne ned 22.04.2012, 21:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

LED dvětla

Příspěvek od GammaRay »

Modrého textu "LED" jsem si všiml, ale vůbec mi to nedocvaklo, že je to odkaz!!! :-) Omlouvám se :-)

Ta spotřeba LEDek je skvělá. Ani vlastně nevím kolik je spotřeba když se svítí. Beru (vše je jen tip) že H4ky mají asi po 55W, obrysovky 4x po 5W (?), osvětlení SPZ tak 2x 5W, něco na přístrojovku atd... Jistě se denním svícením trochu uleví alternátoru a i na spotřebu paliva to drobný vliv mít bude, ale hlavní efekt je ten, že se člověk vyhne riziku pokuty při případném opomenutí rozsvícení - a zde je návratnost okamžitá :-)

Pokud jde o umístění, tak skutečně není moc co vybírat a tohle místo bude nejrozumnější. Foto bude vítáno :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Taky o montáži denních světel uvažuju. Je mi líto vypalovat drahý osramky v hlavních světlech.
Na facebookovské stránce "toyota carina gti" kluci tuším z norska dávali LED pásky na hrany hlavních světlometů a vypadalo to zajmavě. Z fotek nebylo poznat, jestli je to nalepený vně nebo uvnitř pod sklem. Trošku napodobenina devil eyes. Ale na ty pásky asi naše homologace fungovat nebude, že :-)
Nemít mlhovky, tak by to šlo zabudovat do těch plastových záslepek místo nich. Takhle nezbyde asi nic, než mezi mlhovky a SPZ. Chtělo by to ale nějak, aby to šlo dobře umývat. Moc by se mi nechtělo drátem vytahovat ze spár zaschlý masařky a čmeláky :-(
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Dneska večer si je vyzvedávám, tak uvidíme. Nafoím, aby bylo jasné, jak a co přesně. Místo už vybráno(jinak to asi fakt nejde), a až bude "volněji", provedu.

Snad nebude muset dolů nárazník...i když to paradoxně možná ulehčí.
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Denní svícení

Příspěvek od GammaRay »

zmaxxx píše:Dneska večer si je vyzvedávám, tak uvidíme. Nafoím, aby bylo jasné, jak a co přesně. Místo už vybráno(jinak to asi fakt nejde), a až bude "volněji", provedu.
Snad nebude muset dolů nárazník...i když to paradoxně možná ulehčí.
Tak jak to dopadlo? :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od zmaxxx »

GammaRay píše: Tak jak to dopadlo? :-)
Obávám se, že pořád nebyl čas :( Omlouvám se.
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Tak jsem se k tomu dostal. Ale na fotodokumentaci jsem se upřímně vy$ral, neboť jen sundání předního nárazníku byl vo$er největší. (Omlouvám se za sprostou mluvu).

Ač na dílně, kde bylo hafo nářadí a možnost auto normálně zvednout, celé to trvalo 3,5 hodiny, a to jsme na to byli dva.

Sundání nárazníku: (1-4 cca 1,5 hod)
1/ sundat blinkry a odpojit. (odšroubovat od světla a tahem směrem jízdy vytáhnout-nutné násilí, je zacvaknutý v dolní části)

2/ sundání masky. Tři šroubky zezhora, jinak jen posazený.

3/ odšroubování podběhů (2+2 křížové)

4/ odšroubování nárazníku:
3 pod maskou
1+1 pod blinkry (s protimatkou, zcela nepřístupné)
cca 10 zespodu nárazníku: do plastů motoru, do rámu 3 z toho s matkou proti(opět blbě přístupné.

5/ pak už pohoda - najít vhodné místo (vytipovat předem - zejména přeměřit!!!), umístit kabely, relátka, kontakt na parkovačky... cca hodina

6/ odzkoušení - minuta :)

7/ připáskovat kabeláž, nandat vše zpět, přišroubovat a usadit nárazník. cca hodina.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

zmaxxx píše:Tak jsem se k tomu dostal. Ale na fotodokumentaci jsem se upřímně vy$ral, neboť jen sundání předního nárazníku byl vo$er největší. (Omlouvám se za sprostou mluvu)
Já to dělal bez sundávání a taky cca 2-3 hodiny. Naštěstí mám hubený ruce a gynekologický prsty :-D K tomu samozřejmě bonus - spoustu odřenin na předloktích, takže sem pak vypadaljak feťák, co už nemá kam píchat. Ale povedlo se a to je hlavní ;-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Stan píše:...Naštěstí mám hubený ruce a gynekologický prsty...
tak tohle se o mě říci nedá. Kdo mě zná ví, že nejsem tintítko :roll: :oops:

Ani nechci vědět, jak se Ti podařilo protáhnout někudy všechny ty kabely :)

každopádně teď, když to je hotový, jsem spokojený. Svítí úžasně.
Uživatelský avatar
Kraegar
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: ned 03.07.2011, 15:35

Příspěvek od Kraegar »

To s těmi LED pásky jsem shodou okolností házel na Toyota Carina GTI já. Svět je holt malý :D . Napojil jsem je na parkovačky, takže při sepnutí světel do první polohy svítí LED, do druhé polohy LED spolu s hlavními světlomety. Jezdím tak už asi rok, v noci to vypadá velmi efektně. Nejdřív jsem je zkoušel dát zevnitř světlometů, avšak to se neosvědčilo, ani to nevypadalo dobře a po zjištění, že jsou odolné víceméně veškerým povětrnostním vlivům, jsou nalepeny po obvodu světel zvenčí. Policejních kontrol jsem zažil už požehnaně, avšak nepadla ani jediná zmínka o mých LED páscích. Pokud padne, jsem připravený argumentovat s tím, že jde pouze o dekorativní prvek nijak nezasahující do funkčnosti světlometů (to je ostatně i jeden z dalších důvodů proč to nenacpat dovnitř, protože se mírně ořízne vrchní strana vrhaného světla ze světlometů, a mohli by mít poznámky). :roll:
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Kraegar píše:jde pouze o dekorativní prvek nijak nezasahující do funkčnosti světlometů
...nic proti, ale zákon jasně předepisuje způsob osvětlení vozidla - a jsem si jistý, že v něm o LED pásku přelepeném přes světlomet není ani slovo :D

Takže pokud nemáš atest, tak je veškerá argumentace na prd :wink:

Ale jinak osobně mi to nevadí :twisted:
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Sundání nárazníku

Příspěvek od GammaRay »

zmaxxx píše:Tak jsem se k tomu dostal. Ale na fotodokumentaci jsem se upřímně vy$ral, neboť jen sundání předního nárazníku byl vo$er největší. (Omlouvám se za sprostou mluvu).
Ač na dílně, kde bylo hafo nářadí a možnost auto normálně zvednout, celé to trvalo 3,5 hodiny, a to jsme na to byli dva.

Sundání nárazníku: (1-4 cca 1,5 hod)
1/ sundat blinkry a odpojit. (odšroubovat od světla a tahem směrem jízdy vytáhnout-nutné násilí, je zacvaknutý v dolní části)
2/ sundání masky. Tři šroubky zezhora, jinak jen posazený.
3/ odšroubování podběhů (2+2 křížové)
4/ odšroubování nárazníku:
....3 pod maskou
....1+1 pod blinkry (s protimatkou, zcela nepřístupné)
....cca 10 zespodu nárazníku: do plastů motoru, do rámu 3 z toho s matkou proti(opět blbě přístupné.
5/ pak už pohoda - najít vhodné místo (vytipovat předem - zejména přeměřit!!!), umístit kabely, relátka, kontakt na parkovačky... cca hodina
6/ odzkoušení - minuta :--)
7/ připáskovat kabeláž, nandat vše zpět, přišroubovat a usadit nárazník. cca hodina.
Zmaxxxovi děkuji za "návod" na sundání předního nárazníku - budu se jím řídit :-). Vystačím si s běžným nářadím (klíče, šroubovák) a nebo je i potřeba něco extra? Přiznám se, že jsem až nyní poprvé slyšel výraz "protimatka" a ono něco takového opravdu existuje, viz. třeba zde (zlatý internet!):
http://www.jansvoboda.cz/hydraulicke-va ... e-koncepce
ale jak se s tím "zachází"? A natož když je to špatně přístupné, jak popisuješ. Děkuji ti za upřesnění :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání nárazníku

Příspěvek od zmaxxx »

GammaRay píše:že jsem až nyní poprvé slyšel výraz "protimatka"
Protimatka u mě znamenala matka proti šroubu, který není samořezný(logicky :) ). Je fakt dostupná velmi těžce, přidržuje se velmi debilně a manipulace hrozí pořezáním. Raději jsem ji označil za protimatku než za "svini za$®@nou :D )
Odpovědět

Zpět na „Carina“