Výfuková soustava 1ZZ motor

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

destabilizator píše: Kazuma! :D
ty vole, tomu rikam LADAK :)

a jak pise Zejdy, to je proste svata pravda!
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Jen si dej pozor na připojení - průměr roury - a uchycení. Je mnoho variant: jedna roura vpravo či vlevo, dvě roury uprostřed, roura vpravo i vlevo. Na srazu uvidíš všechny varianty :D
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Máte někdo nějaké zkušenosti s katalizátorem pro 1zz? Můj je od oleje z motoru před vyvložkováním ko.
Za originál mi v toyotě řekli 37 000.
Máte nějaké zkušenosti s nějakým jiným? Né každý univerzální je ok. Spíše naopak. Vyndavat ho nechci. Chci něco co je stejné jako originální kat. Třeba rovnou od výrobce a nebo nějaký odskoušený uni.
Díky
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Heh, za tu cenu asi sezenu cely vyfuk z original toyoty novy.. .:-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

MATY 7g píše:Máte někdo nějaké zkušenosti s katalizátorem pro 1zz? Můj je od oleje z motoru před vyvložkováním ko.
Za originál mi v toyotě řekli 37 000.
Máte nějaké zkušenosti s nějakým jiným? Né každý univerzální je ok. Spíše naopak. Vyndavat ho nechci. Chci něco co je stejné jako originální kat. Třeba rovnou od výrobce a nebo nějaký odskoušený uni.
Díky
Idaho ti s tímhle určo porádí má seznamy katíku, který si to veme a rozumí s ŘJ :-) Já osobně vyndavám EFI pojistku když se mi rozsvítí :-D
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

zejdy píše:Jen si dej pozor na připojení - průměr roury - a uchycení. Je mnoho variant: jedna roura vpravo či vlevo, dvě roury uprostřed, roura vpravo i vlevo. Na srazu uvidíš všechny varianty :D
Bavil jsem se jedním pánem co tam má tu rouru... viz odkaz nahoře... a prý když měl vyřízlej tlumič bylo to lepší, takže v polovině září půjde tlumič ven a pak dám vědět jaký to má zvuk :)
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Sudy píše:
zejdy píše:Jen si dej pozor na připojení - průměr roury - a uchycení. Je mnoho variant: jedna roura vpravo či vlevo, dvě roury uprostřed, roura vpravo i vlevo. Na srazu uvidíš všechny varianty :D
Bavil jsem se jedním pánem co tam má tu rouru... viz odkaz nahoře... a prý když měl vyřízlej tlumič bylo to lepší, takže v polovině září půjde tlumič ven a pak dám vědět jaký to má zvuk :)
Koupil jsem koncový tlumič, dá se říct stejný jako ten v odkaze. Zbytek potrubí mi svařil Krosmen a nainstaloval. Zvuk to má slušnej. Hned po nastartování je to znát. Jinak včera jsem projížděl jednou uličkou kolem aut, šolíchal jsem plyn na 2 nebo 3 a spustil jsem u jednoho auta alarm :)
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Sudy píše:
MATY 7g píše:Máte někdo nějaké zkušenosti s katalizátorem pro 1zz? Můj je od oleje z motoru před vyvložkováním ko.
Za originál mi v toyotě řekli 37 000.
Máte nějaké zkušenosti s nějakým jiným? Né každý univerzální je ok. Spíše naopak. Vyndavat ho nechci. Chci něco co je stejné jako originální kat. Třeba rovnou od výrobce a nebo nějaký odskoušený uni.
Díky
Idaho ti s tímhle určo porádí má seznamy katíku, který si to veme a rozumí s ŘJ :-) Já osobně vyndavám EFI pojistku když se mi rozsvítí :-D
Idaho, byli by nějaké odkazy na ty katíky?
Nevíte jak se u nich cca pohybujou ceny?
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

HH :D

Todle je právě to co já nechci... chtěl bych aby to mělo krásnej zvuk ne abych dělal randál :-)
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

aczasa píše:Heh, za tu cenu asi sezenu cely vyfuk z original toyoty novy.. .:-))))
Super, konečně dobrá zpráva. A za kolik by jsi mi sehnal samotnej katalizátor?
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

http://www.youtube.com/watch?v=1E1NguK06UI

Tak Test výfuku s vyřízlím tlumičem a navaření pouze trubky :-) posuďte jaký to má zvuk :)
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Zní to docela kultivovaně. Můj názor je, že sportovní zvuk u výfuku je fajn, ale nesmí to dělat kravál. Tohle mi přijde že to na sebe rozumně strhává pozornost, ale netrhá to bubínky v uších. Zkus si za jízdy jestli můžeš poslouchat rádio nebo ne.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Už je to pryč :) Upřímě jezdil jsem s Tím týden :-) rádio se poslouchat dalo pří běžné rychlosti 135km/h na dálnici. Ale stále jsem ale cítil rezonanci od výfuku který byla dost nepříjemna :-) to samé při brždění motorem dosti nepříjemné :(

Líbilo se mi že od 2000 do 2500 otáček při jemném ovládání plynu nebylo vevnitř takřka nic slyšet. A ten krásnej zvuk byl opravdu až 4500 ot/min +

Výfuk mi leží v kufru a určitě ho ještě použiji na nějaký sraz abych byl slyšet
:D :D :D akorát ho ještě vyfotím a dám jsem fotky :)
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

mas jeste nejake video, kde je motor v zatezi? :)
Celica ZZT230, 2000, black
Odpovědět

Zpět na „Celica“