Funkčnost budíků

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
moonbase
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: pon 29.04.2013, 20:10
Bydliště: Ostrava

Funkčnost budíků

Příspěvek od moonbase »

Ahoj,
mám problém. Blbě mi fungujou budíky. Tachometr jakoby ze začátku než se odlepí od konce, tak jako by se mu nechtělo a pak najednou funguje a podle GPS, kámoše a radarů ukazuje celkem dobře, ale otáčkoměr na volnoběh ukazuje cca 200 ot/min a při zařazené pětce a rychlosti cca 120km/h mi ukazuje jen nějakých 1500 ot/min. Mám podezření, že mám v autě budíky z jiné verze celici. Tachometr mám do 260km/h a to mám 1,6 STIčko. Může to být těma budíkama nebo ty jsou v pořádku a chybu mám hledat někde jinde? Díky za radu :-)
Celica 5G 1.6 sti 1991
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Máš tam budíky otáček, rychlosti, benzínu, teploty nebo víc ? Jinak sti má do 220.
Uživatelský avatar
moonbase
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: pon 29.04.2013, 20:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od moonbase »

Mám tam otáčky, rychlost, teplota, benzin, dvě ledky jestli jedu eko nebo neeko a napětí baterie...
Celica 5G 1.6 sti 1991
Uživatelský avatar
moonbase
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: pon 29.04.2013, 20:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od moonbase »

To jsem si myslel. Nejspíš to budou budíky z nějakého dvoulitru... a může to ovlivňovat právě i ty divné otáčky? Nejlepší by bylo sehnat někoho kdo dělá přestavbu 1,6 na 2,0 a vyměnit s ním jenom budíky...
Celica 5G 1.6 sti 1991
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Už si píšem pár jich mám no :D
Uživatelský avatar
moonbase
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: pon 29.04.2013, 20:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od moonbase »

no, takže :D jelikož jsem si dal dneska scuka s Gonzim a mrknul jsem jak vypadají ty budíky z 1,6, tak si asi nechám ty svoje a oželím ty otáčky :D Já mám oranžové rafičky a voltmetr :D vypadá to mnohem lépe... :D
Celica 5G 1.6 sti 1991
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hug0 »

Musí to nějak jít udělat.. Nepamatuju si přesně ale myslim že jsem na svém STi měl taky budíky z dvoulitra, ale otáčkoměr byl do těch 6400 nebo kolik 4AFE točí... Přehoď jen "potisk" v otáčkoměru ;)
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
moonbase
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: pon 29.04.2013, 20:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od moonbase »

No u rychlosti by to přehození mohlo fungovat, to by aji odpovídalo té rychlosti, ale u těch otáček asi ne... Dnes to natočím na mobil ty otáčky a hodím sem odkaz... Vysvětlit to fakt nejde :D
Celica 5G 1.6 sti 1991
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

No já ti nevím, ale jestli ti jde jen o ručičky, tak prohoď buď jen ručičky, anebo, teď z hlavy nevím, jestli (a jak) se ty budíky liší, ale mohlo by jít přehodit otáčkoměr a nechat tachometr z dvoulitru. Ty přístrojovky jsou jakoby modulární, otáčkoměr s ciferníkem a ručičkou je modul, to stejný tachometr a ten třetí modul s nádrží, teplotou a voltmetrem. Jen překontrolovat, zda se nějak neliší ta základová deska. Pak by jsi musel prohodit ručičky, ale už jen na otáčkoměru. Prohazovat samotný ciferník, jak psal Hug0, to mi příjde jako nejpracnější a s nejmíň jistým výsledkem :D
Holomek!
Uživatelský avatar
moonbase
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: pon 29.04.2013, 20:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od moonbase »

a nebo vezmu budiky z 1,6 a dodelam si ten voltmetr a prehodim rucicky. Pristi Tyden budu delat na zadni Naprave vsech Dvanact silacu, tak se pustim Aji do tech budiku. Jak je vytahnu Z Auta? Sry zlobi me na mobilu caps lock :D
Celica 5G 1.6 sti 1991
Odpovědět

Zpět na „Celica“