Pomoc - motor

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kraegar
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: ned 03.07.2011, 15:35

Pomoc - motor

Příspěvek od Kraegar »

Při dnešní cestě domů jsem v kabině pořád cítil vůni nespáleného benzínu a po otevření kapoty jsem s hrůzou zjistil, že celá oblast motoru je od oleje a jeden ze šroubů na víku motoru je pryč (konkrétně pravý spodní, celá matka i s částí šroubu, takže nedokážu určit jak hluboko je zalomený). Každopádně z díry při nastartovaném motoru celkem silně fouká. Nejsem žádný profesionál, ale napadlo mě, jestli to je jen tím, jak lítají ventily, nebo ta díra, kam patří šroub, vede až někam k spalovacího prostoru? Každopádně jde mi o to, abych auto cestou do servisu nějak nezlikvidoval. Někdo schopný poradit?
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Je to jenom víko ventilů.....? A co je to za motor?
Já bych ho sundal a podíval se pod něj. Ten šroub může být jenom utržený - pak by šel ten zbytek šroubu vyšroubovat a nahradit novým.
Ovšem je otázka, proč máš pod víkem až takový přetlak, aby to takhle stříkalo ven. Co odsávání? V jakém stavu motor je celkově?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

To bude 1.6 4A-FE. :-) Muze to byt i tak, ze ho nekdo jen pretrhnul pri prilisnem dotahovani. Ven to "strika vzdy, nebot zdvihatka ventilu holt odstrikuji. Nebal bych se, ucpal to nejakou gumou a doejl do servisu.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Kraegar
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: ned 03.07.2011, 15:35

Příspěvek od Kraegar »

Tak jsem neváhal a hned jsem s tím odjel do servisu - za dvě hodinky jsem si pro auto jel znova. Cena opravy 500 korun. Motor je skutečně 1.6 4A-FE, ale zvláštní je, že auto mám už druhým rokem a víko sundáváno nebylo. Šroub prostě uletěl - byl zalomený až ke dnu prostoru s ventily, proto to prskalo. Díky za odpovědi :)
Odpovědět

Zpět na „Carina“