Budíky T22

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

maxwell píše:Stačí povrch LED diody přejet jemným šmirglem a rázem se stane z bodové diody rozptylka :wink:
Což třeba u bílé si nejsem jist, jestli by fungovalo, protože "bílá LED" v podstatě neexistuje :wink: Nevím přesně, jak to je, ale je to jiná barva světla, jen povrh LED je potažen luminoforem, takže se ve finále tváří, jako bílá. Alespoň tak mi to bylo vysvětleno odborníkem přes elektroniku. Ale vyzkouším to :idea:
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Příspěvek od maxwell »

Ano, ale luminofor není na povrchu...jinak způsobů barevného podání LED je vícero...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

Přiznávám, že tak moc se v tom neorientuju. Jen vím, že bílá není bílá, i když bíle svítí :-D. Pro mě je podstatný, že to svítí :wink:
Já jsem tam vrátil žárovičky, zelená taky není špatná. Dodělám si osvětlení pod palubku a přihrádky pod popelníkem a budu happy. LEDkama :-)
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
Uživatelský avatar
Nohis
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 07.12.2008, 00:51

Příspěvek od Nohis »

Jde taky o výkon ledky, zkoušel jsem tam i takové ty co se dávají normálně do potkávaček a stálo to za nic. Ty z eBaye podsvítí i ručičky a je to jakž takž rovnoměrné. Mě to vyhovuje.
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

Ještě otázka, jestli se dá takhle s uspokojivým výsledkem změnit barva podsvícení. Zatím jsem tam nechal zelenou, ale experimentům se nebráním :-)
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Příspěvek od maxwell »

Samozřejmě, že dá..U starších modelů, udávala barvu ta nasazená šprcka, u novějších barva diody...Jen je třeba vyměnit i podsvícení všude a je to dost náročný...hlaně nic nezprasit :wink: Já to dělal třeba u Cariny, ale u LED pak nefunguje regulace podsvícení, muselo by se to upravit, ale k tomu jsem se nedostal...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

Jenže ta "šprcka" je jen na žárovičkách pro LCD, na těch větších pro budíky to je řešený zeleným filtrem, který je přímo na budících z druhý strany. To je právě ten problém. Pokud by to bylo všude řešeno tou "šprckou", tak by to byla sranda májová. Takhle je ale problém s jasností podsvícení, protože když dám pod LCD modrou LED, září to jak prase a možnost regulace je minimální. Naopak, pokud dám modrý LED na budíky, tak fůru světla "sežere" právě ten zelený filtr a budíky jsou pak podsvíceny minimálně :cry:
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
Uživatelský avatar
Nohis
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 07.12.2008, 00:51

Příspěvek od Nohis »

Změnit barva se dá přímo jedině změnou ciferníků za nějaké alternativní, protože v origo je v nich zatavená zelená fólie. Ale jako když do toho pošleš silné modré diody, tak to do modra svítit bude, ale nebude to asi moc hezké. Navíc ručičky počítají s bílým světlem.
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

Nohis píše:Změnit barva se dá přímo jedině změnou ciferníků za nějaké alternativní, protože v origo je v nich zatavená zelená fólie. Ale jako když do toho pošleš silné modré diody, tak to do modra svítit bude, ale nebude to asi moc hezké. Navíc ručičky počítají s bílým světlem.
Ano, to je to, co jsem měl na mysli tím "zeleným filtrem". jen jsem to bral moc zeširoka :-D
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Příspěvek od maxwell »

Damillo píše:Jenže ta "šprcka" je jen na žárovičkách pro LCD, na těch větších pro budíky to je řešený zeleným filtrem, který je přímo na budících z druhý strany. To je právě ten problém. Pokud by to bylo všude řešeno tou "šprckou", tak by to byla sranda májová. Takhle je ale problém s jasností podsvícení, protože když dám pod LCD modrou LED, září to jak prase a možnost regulace je minimální. Naopak, pokud dám modrý LED na budíky, tak fůru světla "sežere" právě ten zelený filtr a budíky jsou pak podsvíceny minimálně :cry:
aha, no děla jsem to jen na carině...jestli je na ave zelenej filtr tak to je smolík :D
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
moula
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: ned 16.06.2019, 13:37

Re: Budíky T22

Příspěvek od moula »

víte někdo označení žárovek v budikach T22? čísla jsem podle katalogu našel ale nikde není označení patice..
Odpovědět

Zpět na „Avensis“