Streva klicku T23 (nefunkční dálka - opraveno)

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

Vazli píše:vic uz to nezkurvis :D budes mit beztak stejnou pricinu jak ja :D
Doufám, už mě nebaví furt se trefovat do zámku a dávat bacha abych nevojel lak. Pak dám vědět jak sem dopad :)
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

Tak sem si konečně našel čas a pustil se do toho. Dovnitř sem se dostal celkem v pohodě, fakt stačilo ufiknout tu gumičku. Na první pohled to všechno vypadalo v pořádku, než mě došlo že ten zamykací spínač nebude přidělanej nakřivo naschvál :) No, nebyl přerušenej jeden kontakt, ale tři. Po natočení do jakž takž správný polohy nakonec na zmáčknutí i problikla ta dioda, jenže teď budu muset sehnat mikropájku a doufat že se mi to povede přidělat tak aby to fungovalo. Možná tam pak ze stran kápnu lepidlo, aby se to ani nehlo.
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

MichalS píše:OT:
Podle fotky kdyby někdo měl tlačítko vycvakané tak se dá v obchdě koupit např. GME Brno.
uz mi to zase zlobi nevíš jak presne se menuje to tlacitko pripadne odkaz :) diky :)
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

DO

Příspěvek od zejdy »

Můj postřeh: tyhle mikrospínače se po čase zanesou a přestanou spínat. Je ještě jedna možnost - promýt je lihem nebo nejlépe isopropanolem. To tišťáku ani ostatním prvkům neuškodí. Samozřejmě za předpokladu, že jsou všechny kontakty přiletované a vodivé. Klidně celou destičku ponořit do lázně a pořádně s ní zatřepat, aby se tekutina dostala i do spínačů. Pak nechat dokonale vyschnout nebo vyfoukat horkovzdušnou pistolí nebo fénem, ale nepřehnat to s teplotou!!
Pokud to nebude fungovat a mikrospínač je KO, dá se jednoduše vyměnit. Nový se dá sehnat z mnoha věcí - třeba z PC myši, dálkových ovladačů k TV apod.
Já to nedávno řešil např. u mikrovlné trouby. Výměnu by měl zvládnout každý šikovný kutil, popř. bych se zeptal v některé opravně elektroniky. Kupovat nový klíček za 3500,- bych viděl jako poslední zoufalou možnost.
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Toyota to zase poskládala z dostupných součástek :) myslím že je to tento
http://www.gme.cz/mikrospinace-do-dps/p ... -p630-143/

Ach jo, Nissany kde to hodně často vymněnuju to mají poskládané z tak atipických prvků a řeším to různýma náhradama - tohle je super.
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

MichalS píše:Toyota to zase poskládala z dostupných součástek :) myslím že je to tento
http://www.gme.cz/mikrospinace-do-dps/p ... -p630-143/
super ale nechce se mi platit 139kč poštovný :-D docela pálka na to ze to staci hodit do bublinkové obálky dat na to známku za desetikorunu a poslat :-D

Nechce se někdo podělit o poštovné?
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Vazli píše:
MichalS píše:Toyota to zase poskládala z dostupných součástek :) myslím že je to tento
http://www.gme.cz/mikrospinace-do-dps/p ... -p630-143/
super ale nechce se mi platit 139kč poštovný :-D docela pálka na to ze to staci hodit do bublinkové obálky dat na to známku za desetikorunu a poslat :-D

Nechce se někdo podělit o poštovné?
Asi jeden z mých posledních postřehů - ta tvoje tlačítka jsou velice dobře zpracovaná. Nic bych v ničem nekoupal, maximálně v technickém lihu. Kup novou baterku 8) podle mě tomu nic není.
Odpovědět

Zpět na „Celica“