Jaké pneu na zimu?

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Ne2d píše:Dnes jsem četl absolutně neprofesionální a zavádějící članek na http://www.novinky.cz/auto/247052-zimni ... ybrat.html asi dobře zaplacený :))
Cituji z článku:
"Od prvního listopadu jsou v České republice povinné zimní pneumatiky - za předpokladu, že na silnici leží souvislá vrstva sněhu, led či námraza."

Je to tak, nebo ne......?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Ne2d
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: sob 31.01.2009, 17:42
Bydliště: Č.Budějovice,Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ne2d »

na tom e-pneu na úvodní stránce píšou, že jo, od 1.11. ..ale myslim, že pokuty budou dávat, když budeš mít letní a bude sníh atd..
_________________________________________

Corolla E11 vvt-i 4ZZ-FE
Obrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Takhle jsem to také pochopil.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

a proc se ridite tim co vam napisou novinari, zakony jsou na netu k dispozici vsem. nedivil bych se tomu, kdybych o vas nevedel, ze jste chytri kluci :-D

§ 40a
Provoz vozidel v zimním období
(1) V období od 1. listopadu do 31. března, pokud
a) se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo
b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N2) k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik18a), a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3 500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm.
(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije pro náhradní pneumatiku použitou v případě nouzového dojetí
18a).
_____________________________
18a) § 21 odst. 3 vyhlášky č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů.“.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Takže dle ustanovení č2 sem pochopil, že když pojedeš na letních, tak musíš říct, že jsou to nouzovky... a zrovna úplně náhodou jedeš do servisu, praskly všechny 4 :lol: nějaká kurva ti v noci propíchala... vážený pane policisto všechny zimní, klidně si to ověřte :lol:

Ale souhlasim s tim příkazem.... kdo nemá zimní neměl by na silnici co pohledávat... absolutně striktně, zase ale ne podle nějakýho datumu, ale prostě jakmile mrzne, teplota je -1 tak okamžitě pokuta jestli je kdokoliv na letních špatně navoskovaných běžkách...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

Ne2d: Za jak dlouho ti gumy prisly? Ja jsem objednaval v utery, v patek jsem si je chtel vyzvednout, ale prej je tam jeste nemaji a doufa, ze mu prijdou, ale nemuze mi to rict na 100%, prej mam volat v pondeli. Tak snad se to povede, protoze cena je paradni. A taky je umeni se tam dovolat :-)
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
Ne2d
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: sob 31.01.2009, 17:42
Bydliště: Č.Budějovice,Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ne2d »

kadel: já napsal v pondělí do poznámky, že ideální datum doručení by byl čtvrtek no a ve čtvrtek ráno volal kurýr a přivezl je. Jenže to bylo víc jak před měsícem a lidi moc neobjednávali, tak teď to bude asi trvat dýl.
_________________________________________

Corolla E11 vvt-i 4ZZ-FE
Obrázek
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

Ne2d píše:kadel: já napsal v pondělí do poznámky, že ideální datum doručení by byl čtvrtek no a ve čtvrtek ráno volal kurýr a přivezl je. Jenže to bylo víc jak před měsícem a lidi moc neobjednávali, tak teď to bude asi trvat dýl.
Dneska jsem se uz taky dockal, bal jsem se, aby vubec byly, protoze za tuhle cenu uz bych je nesehnal. Mas uz prezuto? Ja jo a jsou krasne tichy...
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
Ne2d
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: sob 31.01.2009, 17:42
Bydliště: Č.Budějovice,Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ne2d »

přezuto ještě nemám, jezdim ještě týden na starých, ale taky jsem zvědav..no a že jsou tichý, jedině dobře :)
_________________________________________

Corolla E11 vvt-i 4ZZ-FE
Obrázek
karel_gl
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27.10.2011, 22:24

Re: Jaké pneu na zimu?

Příspěvek od karel_gl »

Trhlina z boku: Moje zkušenost s ATU a také s pneu Continental: koupil jsem u ATU komplet zimních pneu Continental WinterContact TS830. Krásná akce, ALU disky, cena ca.20.000. Po asi 250 km jedna guma s ničeho nic explodovala. Na nic jsem, nenajel, gumy nebyly přehuštěné, po detailním ohledání se prokázalo, že na vzorku není nikde ani stopa po proražení – guma praskla z boku. A teď jaká byla reakce ATU. Nejprve mě obvinili, že jsem, tu gumu sám poškodil, potom mi řekli, ať si přijedu koupit náhradní gumu, že se mnou sepíšou protokol. Následně mi prodali náhradní pneu a ráfek za plnou cenu a nechali mě odjet, aniž by je zajímaly ostatní tři pneu. Upřímně řečeno, nevím, co dál. Škoda na autě je pod hranicí povinného ručení a teď mám na autě gumy, na kterých se bojím jezdit, protože jedna z nich, evidentně bez příčiny bouchla.
Má někdo radu?
Co myslíte, že ATU bude tvrdit, až se na těch gumách já nebo někdo jiný zabije?
P.S. na pneu Continental WinterContact jsou moc krásné recenze :(
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu na zimu?

Příspěvek od telleke »

karel_gl píše:ať si přijedu koupit náhradní gumu, že se mnou sepíšou protokol. Následně mi prodali náhradní pneu a ráfek za plnou cenu a
Tohle nějak nechápu... Ty jsi si koupil novou pneumatiku a disk za své? Na pneumatiky se vztahuje záruka jako na každé jiné zboží. Když půjdeš reklamovat kávovar, tak si taky koupíš jiný a pak budeš doufat, že ti snad vrátí peníze, nebo opravený původní kávovar? Takhle se to neřeší a bohužel ATU vycítilo slabší kus který se neumí pořádně bránit.
Jako první jsi měl okamžitě řešit všechno v rámci reklamace naprosto klasickým způsobem. ATU by mělo v tu chvíli povinost ti vyměnit jak pneumatiku, tak zničený ráfek, protože je to zboží které se nedá opravit, tedy výměna kus za kus.
A nějaká příčina bouchnutí být musela. Ale to mělo vyšetřit ATU v rámci reklamace.
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

Hele, zkus zastoupeni Continental. Nevim, jak u Continentalu, ale u Dunlopu mam nasledujici zkusenost. Byli jsme s kamaradem v Brne na okruhu na volnych jizdach, Dunlop tam mel stanek a kamarad mel na zadni gume takovou pricnou ryhu. Tak se do stanku sel JEN zeptat, co to je a jestli na tom muze jezdit. Rikali, ze se to obcas na gumach objevi a at jim motorku na chvili da, ze mu daji gumu novou. Vubec je nezajimal nejaky paragon, kde gumu koupil, nic. Gumu mu zadara prezuli a bylo.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

Já teďka na avensise koupil Michelin Alpin A4, tak sem zvědav jak budou držet a jak rychle se sjedou, dle testů by to měli bejt jedny z nejlepších.
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Zhodnocení Fulda Kristall Montero 175/65/R14. Najel jsem asi 3000km v různých podmínkách. Ujetý sníh, břečka, čerstvý prašan, led, voda, sucho....
Sucho: je znát, že jsou to zimáky, takže průjezd zatáčkou je trochu měkčí. Nicméně se nežvejkaj jako např. Sava Eskimo S3
Voda: zde bych řekl, že velmi dobré. Vodu odvádějí velmi dobře, opět ani v zatáčkách není cítit uklouznutí, nebo ztráta přilnavosti. Mnohem lepší chování, než např. letní Barum Brillantis 2
Břečka: taky moc dobrý. Krásně odvádí břečku pryč a neklouže.
Čerstvý sníh: asi 4/5. Maličko horší než Sava Eskimo S3, ale neporovnatelné s Barum Polaris. Kde Barumky zůstávaly pravidelně stát, Fulda jede.
Led: asi jako každá guma nic moc, ale stačí na ledu pár výstupků nebo nerovnosti a lamely se docela slušně chytaj

Hlučnost: gumy jsou velmi tiché, nejsou slyšet, i když tohle moc posuzovat nemůžu, protože Verso je jak strašidelnej hrad a všechno nad 80km/h je hukot jako kráva :lol:

Spotřeba paliva: V průměru o cca 1/2 litru méně než na Polarisech

Opotřebení zatím prakticky žádné (3000km)

Výroba je asi "naštěstí" ve Francii, takže gumy šly i celkem slušně vyvážit, ale stejně cítím trochu chvění kolem 90km/h .... nechám znovu převážit, možná si to teprve teď sedlo.

Takže porovnání Fulda K M3, Barum Polaris 1/2, Sava Eskimo S3+. Fuldy vyhrávají na plné čáře. Na sněhu jsou Eskyma sice lepší, ale ve všem ostatním už zaostávají. Barumky koukaj někde na konci vzadu z rohu. I když to nejsou špatné pneumatiky, tak se za prakticky stejnou cenu dá pořídit mnohem lepší guma.
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

No já teď koupil za 2099 Kč Michelin Alpin A4 205/55 R16, což si myslím že je velkej luxus, v testech jsou tuším na čtvrtém místě což je bezva tak uvidíme jak se budou chovat.

Zatím nejhorší pneumatiky které jsem kdy měl byli Good Year Ultra Grip 7+, strašně rychle se sjely a skoro nedrželi. Ty sem měl na mondeu v rozměru 185/65 R14
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“