Jaké pneu na zimu?

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Másin
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pát 11.11.2005, 09:29
Bydliště: Nový Bydžov
Kontaktovat uživatele:

Jaké pneu na zimu?

Příspěvek od Másin »

Zdravím všechny Toyotáře.

Momentálně řeším problém čím nahradit staré zimáky Barum Polaris 2 (žádná sláva) na mojí Corollu. Po přečtení několika diskuzí, testů a konzultaci v pneuservisu mám pár tipů v rozměru 175/65 R14:

Michelin Alpin A3
Nokian WR G2
Dunlop Winter Response

Není však nad osobní zkušenost. Proto vás prosím o pozitivní i negativní postřehy o těchto nebo jiných pneu v tomto, nebo podobném rozměru.

Vybírám pečlivě, jelikož jezdím v zimě často na hory. Řekl bych, téměř 50% hory, zbytek převážně okresky v nížinách. Z toho plyne, že hledám gumy, které budou fungovat na sněhu i v břečce, ale budou relativně komfortní i na suchu. Posledním požadavkem je výdrž (Michelin podle testů vydrží nejdéle). Díky všem za reakce.
Toyota Corolla Compact E10 1995 1.3XLi 16V 65kW
Uživatelský avatar
Alliq
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: ned 27.04.2008, 19:14
Bydliště: okr. PB

Příspěvek od Alliq »

ahoj, mrkni se na tenhle test, delal ho nemecky ADAC, a ten plati za hodne uznavanou kapacitu, ja podle tohohle testu koupil GoodYear UltraGrip 7+

test pneu


jeste dodam, ze ty Vredesteiny jsou prej skveli, neni problem koupit v cechach sadu, ale problem je kdyz je jedno vadny nebo pichly, pak sehnat jeden kus je neskutecny problem...
Toyota Corolla E10 - 1,3 16V XLi, 4E-FE, 65 kW, r.v. 95
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Minulou zimu jsem měl na Corolle Dunlop WinterSport - předchůdce Winter Response - a byly vynikající. Opravdu spokojenost.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ja letos dal na testy a premyslel jsem o Goodyear UG 7+ a Pirelli , nakonec jsem koupil UG7+ - byly skladem - v pondeli jdu na vymenu


edit : jsou to ty PLUS
Naposledy upravil(a) Pavo.B. dne ned 26.10.2008, 10:00, celkem upraveno 1 x.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Alliq
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: ned 27.04.2008, 19:14
Bydliště: okr. PB

Příspěvek od Alliq »

a koupil si UltraGrip 7 nebo UltraGrip 7+
UltraGrip 7 je predchozi model, ktery pry tak skveli nebyl, nekteri prodejci se snazi to vnucovat za novy model, tak si na to dej bacha...
na boku maji napsany cely nazev UltraGrip 7+, ta stara verze tam nema to +, volal jsem na par eshopu, kdyz sem je schanel a na par mi dokonce tvrdili, ze je to v katalogu tak, ale na gumu se to pise pry bez toho... mam je doma uz, a je na nich i to +

EDIT: tak pak dej vedet tvoje pocity z toho jak se na nich jede, zatim zkouseno jen na suchu a bahne, na bahne drzi jak pribity, na suchu je auto kdyz prudceji zatocim dost pretacivy... uz se tesim na zkousku na snehu, ledu a mokru... :)
Toyota Corolla E10 - 1,3 16V XLi, 4E-FE, 65 kW, r.v. 95
Uživatelský avatar
Másin
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pát 11.11.2005, 09:29
Bydliště: Nový Bydžov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Másin »

Testy jsem samozřejmě prošel a beru je jako jisté vodítko, stejně ale není nad osobní zkušenost. UG 7+ všeobecně vycházejí dobře, co jsem se ale doslechl/dočetl, dobře fungují jen do určitého vzorku a pak to je úplně něco jinýho, tak nevím. Na výsledek Vredestein Snowtrac 3 jsem docela koukal, páč jsem o nich dosud téměř nic neslyšel. Na druhou stranu jsem o nich neslyšel od žádných lidí co by je měli, čistě jen z testu.

Pořád váhám víceméně mezi těmi třemi zmíněnými, takže pokud někdo máte, sem s názorem. Díky
Toyota Corolla Compact E10 1995 1.3XLi 16V 65kW
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

K tem michelinum - opravdu vydrzi dlouho - zkusenost otce - ted jde o cenu jestli se to vyplati
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Másin
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pát 11.11.2005, 09:29
Bydliště: Nový Bydžov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Másin »

Pavo.B. píše:K tem michelinum - opravdu vydrzi dlouho - zkusenost otce - ted jde o cenu jestli se to vyplati
Spíš než cena mě zajímá jak se chovají na sněhu, v břečce a na namrzlý silnici jestli můžeš sloužit?
Toyota Corolla Compact E10 1995 1.3XLi 16V 65kW
Uživatelský avatar
Alliq
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: ned 27.04.2008, 19:14
Bydliště: okr. PB

Příspěvek od Alliq »

ty Vredesteiny se do Cech oficialni nevozi a nevim to jiste ale je to myslim britska vyroba...
jinak o Michelinkach jsem slysel ze maly rozmery nic extra nemaj vzhledem k pomeru cena/vykon, prakticky je ten maly rozmer srovnatelny s lepsima Barumkama, docela tvrdnou, cca dve zimy pry maj slusny parametry
Nokiany jsou prej dobry, letni za moc nestojej, ale zimni umej...
a o tech Dunlopech sem taky premyslel, ale je to druhovyroba GoodYearu a pry tomu odpovida kvalita mi rikal v pneuservisu... gumy to prej, ale nejsou spatny...
Toyota Corolla E10 - 1,3 16V XLi, 4E-FE, 65 kW, r.v. 95
Uživatelský avatar
Másin
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pát 11.11.2005, 09:29
Bydliště: Nový Bydžov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Másin »

Alliq píše:ty Vredesteiny se do Cech oficialni nevozi a nevim to jiste ale je to myslim britska vyroba...
jinak o Michelinkach jsem slysel ze maly rozmery nic extra nemaj vzhledem k pomeru cena/vykon, prakticky je ten maly rozmer srovnatelny s lepsima Barumkama, docela tvrdnou, cca dve zimy pry maj slusny parametry
Nokiany jsou prej dobry, letni za moc nestojej, ale zimni umej...
a o tech Dunlopech sem taky premyslel, ale je to druhovyroba GoodYearu a pry tomu odpovida kvalita mi rikal v pneuservisu... gumy to prej, ale nejsou spatny...
Tak to teda slyšim poprvý, že Dunlopy nepatřej do top pneumatik... Pod Goodyear patřej, to jo, ale mluvit o nich jako o druhovýrobě?
Toyota Corolla Compact E10 1995 1.3XLi 16V 65kW
Uživatelský avatar
Alliq
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: ned 27.04.2008, 19:14
Bydliště: okr. PB

Příspěvek od Alliq »

jak jsem nakoupil tak prodavam... :)
Toyota Corolla E10 - 1,3 16V XLi, 4E-FE, 65 kW, r.v. 95
Engler4
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: úte 27.03.2007, 09:27
Bydliště: Lípa nad Orlicí

Příspěvek od Engler4 »

Dunlop patří samozřejmě k absolutní špičce ,někdo potřeboval něco prodat tak plácal nesmysly ,Já kupuji tady http://www.pneushop.cz/ a jsou tam i testy takže je možné v klidu porovnat ale pozor na rozměr ,chce to koukat na rozměr + - 1-2cm.To co je slabé napr. na Celiku v pohodě stačí na 1.4 Corollu.
Carina 2 2.0 GLi 89 KW
Uživatelský avatar
Alliq
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: ned 27.04.2008, 19:14
Bydliště: okr. PB

Příspěvek od Alliq »

tak po vcerejsi jizde na brecce, snehu, mokru - musim konstatovat, ze to byl dobry kup, na snehu drzej super i pri prudkym brzdeni, zataceni atd...
na brecce taky drzej, dokonce se i docela dobre prokrajujou breckou a nebyl problem ani vetsi nanos, auto to nerozhodilo...
no a na mokru sedej taky bez problemu...
vcera jsem byl pri ceste do prace nejrychlejsi vozidlo, drzel jsem si jizdni standart jako vzdy - 100km/h a vse jsem neuprosne predjizdel, protoze se to couralo kolem 60km/h...
jediny misto kde to klouzlo bylo na kostkach, ale tam jsem to cekal...
uz se tesim na test na ledu ;)
Toyota Corolla E10 - 1,3 16V XLi, 4E-FE, 65 kW, r.v. 95
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

to mě těší :banana: , ja ještě neměl možnost je zkusit , ješte nemám zpravený auto a stojí v garáži
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Alliq
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: ned 27.04.2008, 19:14
Bydliště: okr. PB

Příspěvek od Alliq »

po tehle zkusenostech - duvere v test, zacinam hledat a vymyslet, co nazuju na leto...
pokud budou finance tak dam i novy litaky...
opravdu maximalni spokojenost... :)
Toyota Corolla E10 - 1,3 16V XLi, 4E-FE, 65 kW, r.v. 95
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“