Celica GT zvláštní závada

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

tak tak...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

MichalS píše:
Idaho píše:
gabko24 píše:no ano. ale skorej ako by strihlo pero, skor skocia zuby na remeni, nie? a -GTE je este narocnejsie na remen, ako GE-cko... treba skusit, je to riadna zahada ale...
setkal jsem se i s tímto ( nutno dodat že klinek byl nejakej "samodomo delanej" ) ale také spíše odhaduji na řemen a vyčesané zuby
Dovedu si uplně predstavit ze nekdo vyměnoval rozvody a ten klinek vypadl a uz se nenasel tak ho dotycny zkusil vyrobit z neceho co bylo po ruce... Kdyby se me treba ztratil kde neco takoveho koupit ? Nebo nechat u nekoho udelat na frezce z tvrdsiho materialu ???
Ja jsem si puvodne myslel ze to ozubene kolecko na klice drzi predevsim ten sroub na remenici - ze je to povne prosroubovane ale asi s tim otaci spis ten klinek co ?
osobne ho vyrábím z kulatinky, naříznu si z ní plátek a brousím, brousím.. ale delal jsme to snad jen 2x v živote, radeji si to hlídám :)
Honza71
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 18:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Honza71 »

martin.matess píše:3sge se potka... a rád... 4a a 7a se nepotkávají, no napadá mě ačkoliv to je asi totál kravina tak stržený pero na rozvodovém kole klikovky... nebo tam prostě chybí nebo nevím...

a ty točíš klikovkou a řemen ani kola se nehnou??


shoď řemenici na klice a kryt a budeš vědět víc a asi i závadu
Ano rozvod je ok, točím spodkem a kola vaček stojí!! Je tam cítit kompres na 1 válci,,, Napadá mne taky střihlý klínek na pohonu rozvodu . Rozdělám to a uvidíme ale podle toho se tenhle motor nepotká.. a je to 3S-GE 125kw
Sono sempre moderato critico..!!
Honza71
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 18:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Honza71 »

gabko24 píše:no ale ked tak uvazujes, kde radsej strihne? klin z kovu alebo par zubkov na remeni? nevravim ze sa stat nemoze... mozne je vsetko. :wink:
ale tvrdenie ze rozvody su OK, resp rozvodovy remen je OK, ale ked potocis klukou a rozvodove kola na vackach sa nehybu je proti logike. Take proste neexistuje.
Já to tento týden rozdělám,,, je to nelogické,,ale jen to potvrzuje teorii že se ten motor prostě nepotká,,, protože klikou jde otáčet dokola a vačky stojí,, je tam náznak komprese u 1 válce... pak určitě napíšu co se stalo :wink:
Sono sempre moderato critico..!!
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

potká/nepotká jak se na to díváš, vetšin alidí si mylsí že to že s emotor potká je o tom že s esrazí píst s ventilem, ale už neřeší "schuzku" mezi ventily navzájem ( mimo chodem to je také potkání ) případne to že pokud praskne řemen ve vysokých otáčkách muže dojít k poškození až prasknutí více opotřebpvaných ventilových pružin a potom se delka vstupu ventilu do spalováku muže zvetšit atd..
proste shrnu - potkat se muže cokoliv.
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ale ked kluku otacas dookola a rozvody su okej, tak neexistuje, ze sa vackove kola nehybu! ved rozvodovy remen prave prenasa krutiaci pohyb od klukovky na rozvodove kolesa. a ak je remen okej, tak sa ti to tocit musi.
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

gabko24 píše:ale ked kluku otacas dookola a rozvody su okej, tak neexistuje, ze sa vackove kola nehybu! ved rozvodovy remen prave prenasa krutiaci pohyb od klukovky na rozvodove kolesa. a ak je remen okej, tak sa ti to tocit musi.
gabko pokud to bylo na mne , plýtváš časem, ja to vím, nijak ti neoponuji :)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

gabko mne přiv edl jeste na jendu myšlenku - Gabko díky - : píšeš že točíš ručne klikou a ono to je jakoby bez kompresí..

sundej kryt rozvodu a startuj a nekdo at s ekouká zda se točí vačková kola....

napadlo mne - on točí přes šroub na klikové hřídeli, pokud je závit strhlej tak se šroub volne protáčí - ale to by zase videl že se netočí řemenices s drážkovanýma řemenama, takže se opet vracím k tomu, že řemen má vyčesané zuby, nabo se protáčí ozubené kolo na klice za hlavní řemenicí..

EDIT : jak jsi přišel na to že rozvody jsou OK, případne jak a co jsi na nich kontroloval??
Honza71
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 18:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Honza71 »

Idaho píše:gabko mne přiv edl jeste na jendu myšlenku - Gabko díky - : píšeš že točíš ručne klikou a ono to je jakoby bez kompresí..

sundej kryt rozvodu a startuj a nekdo at s ekouká zda se točí vačková kola....

napadlo mne - on točí přes šroub na klikové hřídeli, pokud je závit strhlej tak se šroub volne protáčí - ale to by zase videl že se netočí řemenices s drážkovanýma řemenama, takže se opet vracím k tomu, že řemen má vyčesané zuby, nabo se protáčí ozubené kolo na klice za hlavní řemenicí..

EDIT : jak jsi přišel na to že rozvody jsou OK, případne jak a co jsi na nich kontroloval??
Ahojte tak dnes jsem to rozhodil... přesně co napadlo více lidí ,,bud střihlý klínek, nebo očesané zuby...druhá varianta je pravda..

http://giovanny.rajce.idnes.cz/Celica_rozvod

Sundám hlavu pro kontrolu at je jistota.. ale myslím že to bude ok..
Sono sempre moderato critico..!!
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

no... a hned tvrdenie ze rozvody su ok nebolo spravne :-)
Hlavne nech to ide :-)
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Tohle by si měli prohlídnout všichni,co s rozvodama nemění i vodní pumpu.A to to ještě dobře dopadlo...
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

No jo, řetěz je řetěz...........
Honza71
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 18:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Honza71 »

zejdy píše:No jo, řetěz je řetěz...........
Kamarade ani řetěz neni top řešení, zvláště když je to konstrukčně podimenzováno... Takový motor 3.0 tdi,či oba osmiválce u audi 4.0,4,2 tdi se ti sou schopne po 200 tis km potkat protože se uvolní napinák a vytáhá řetěz a je po motoru..

Kluci nemá někdo z workschopu nastavení rozvodu k tomuhle motoru?? nějaké rysky jsem našel ale jen pro potvrzení ..

Jinak bylo patrné opravdu že nevyměnili pumpu ačkoli řemen tam nebyl déle jak 20-30 tis..

Jinak mé tvrzení že rozvodák je o.k. pramenili pouze z toho že jsem měl sundaný jen horní kryt,, řemen byl naplý a tak jsem si myslel...ale :wink:

Ještě se chci zeptat jak to máte s korozí u tohohle auta,, myslím jak se podepsala sůl na tom autě... Tohle z itálie je zespoda jak nové,,, tam neni kousek rzi.. nechápal jsem Japonec po toliko letech :shock:

Poslední dotaz je nájezd km .. tohle má 245 tis km co tenhle motor a větší počet km.. ntrpí na vačky nebo tak?? Dik
Sono sempre moderato critico..!!
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

moja Celica je tiez dovoz z Talianska a po 3 zimach je podvozok karoserie stale ako novy a celkovo korozia takmer ziadna, tie km nech ta netrapia ak sa menil olej ako mal musi slapat :)

urcite ti tu niekto hodi manual nastavenia rozvodov - aj kluka aj vacky maju svoje risky...


uz len dufaj ze sa nic nestretlo v motore...
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

A co ta komprese?Ok?Já se svou ST185 v zimě nejezdil,tak jsem si vychvaloval jak(až na jeden zadní lem)není shnilá.Pak stačila jedna zima...Kastle moc neutrpěla,ale všechny šrouby,kam se dostala sůl zatuhly a co bylo z hliníku začlo oxidovat(řemenice,chladiče(všechny),podložky,kola,potrubí k IC,třmeny brzd prostě vše :D
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Odpovědět

Zpět na „Celica“