jak vyměnit vodní pumpu celica 1.6 sti 5.gen

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gonzi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02.07.2011, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

jak vyměnit vodní pumpu celica 1.6 sti 5.gen

Příspěvek od Gonzi »

Zdravím ve spolek,

vytekla mi vodní pumpa, takže ji budeme měnit a nevím, jak se tam leze apod. Pokud má někdo nějaký odkaz, či tipy jak to udělat s menším množstvím námahy, než jaké by jsme vynaložili bez dalších znalostí uložení/uchycení apod. tak mi to prosím pisněte.

Moc díky lidi
Uživatelský avatar
Gonzi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02.07.2011, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Voda ve válcích :(

Příspěvek od Gonzi »

Tak nic - pumpa je vyměněna (a musím říct, že dostupnost většiny šroubků, dílů apod byla hodně mizerná) a auto nestartovalo - Mám vodu i ve válcích - vůbec nevím co, kde, jak - nic jsem nezpozoroval kromě navýšení teploty - zastavení a toho, že teče pryč z čerpadla proudem.

Takže se nabízí otázka na znalejší: Co se může v 4A-FE posrat tak, aby se mi dostala voda do všech válců? Přijde mi, že by se tam nejlíp dostala přes nějaký ohřev nasávaného vzduchu apod.?

Zajímá mě, co se mohlo pokazit, kolik to může stát opravit (vyplatí se to ještě?), či jaké to může mít další následky.

Je mi toho auta šílěně líto, za sotva 2 týdny jsem si jej totálně zamiloval a pak se mi stane tohle :(

PS: jezdím slušně a když jsem na dálnici, tak jedu normální rychlostí, takže jsem to nijak nelikvidoval prasečí jízdou.
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Stát se to může třeba přes 1. fouklé těsnění pod hlavou (cca 15 tisíc oprava - při rovnání hlavy a tak) 2. prasklým blokem nebo hlavou (katastrofa). Tvoji verzi přes přívod vzduchu bych reálně neviděl, leda by to bylo prasklinou v hlavě. .-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Strašně rád bych na to něco odpověděl když si to tu čtu, ale nic mě nenapadá.

1) Buď jsi to moc točil až jsi to uvařil a prasklo těsnění pod hlavou.

nebo

2) Druhá varianta skrz vadnou pumu ti voda unikla a prasklo ti těsnění pod hlavou.

Je voda i v oleji ? Stačí odšroubovat víčko a podívat se nebo vytáhnout měrku. Oprava - nechat zbrousit hlavu (do 1000,-) + nové těsnění (do 1500,-) v servisu nebo od někoho kdo to dokáže zařídit.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

aczasa: ten si brousí předraženou palici :lol: :lol: asi nějakej profi brusič :-) já bych potřeboval přebrousit nože v kuchyni, nemáš nějakej dobrej kontakt? :lol: :lol: 15t za rovnání hlavy? si nedělej kozy ani ve srandě... tohle mý auto taky podstoupilo, ale teda za zcela jinou cenu... cca jak píše michalS, ale trošku víc asi, už si to nepamatuju
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

ad actasha - s cenou souhlasím pokud to má být dobře .
srovnání hlavy ( cca 200-500 dle brusírny )
zabroušení vetilu a sedel ( když už je hlava venku tak ji udelat pořádne ) - cca 1500 - s tím souvisí i ventilová vule - nove udelat ( 300-10000 dle typu vozu a po užitých zdvihátek/podložek ) - ale u 4afe jsou jen podložky tak to bude ta nejnižší hranice :)
tlaková zkouška 1200-1700
nové hlavové šrouby ( staré by se nemely používat - i když pokud víme že byly použity jen jednou a nejsou natažené tak je nechávám - ale to musí být jistota což v 90% není a "on říkal že to delal" je cesta do pekel ) - cca 850,-
tesnení ventilového víka - cca 200-1000 podle to ho kde nakupuje.
práce-delá li to nejaká dílna - neco mezi 500-2500 ( žažil jsem i lidi co si za to brali 3,5 ale to už je odle mne zlodejina ).
tesnení hlavy 650-900kč

pokud vse "odflákne" a práci si udelá sám je to do 1000-1500kč pokud tomá být deláno pořádne a ješte to bude delat servis tak e to otázka 5-15tis podle toho co za další problémy se najde ( vařilo to ? co vodní pumpa ( stav ) a termostat? ( vymenit ), v jakém stavu jsou rozvody - když u ž jeto dole co je rovnouudelat atd atd at d.. )
Uživatelský avatar
Gonzi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02.07.2011, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gonzi »

MichalS - voda v oleji neni, jen v motoru - nekudma tam tece - my ji tam dostali asi dolivanim do chladice - jinak jsem si ted vzpomenul, ze ten motor vi, ze je neco spatne - sviti jeho kontrolka na palubce (s tim ze netusim, co vse si to auto hlida)

jinak jsem nahodou sehnal nekoho, kdo dela tyhle opravy motoru jako konicek, tak uvidim co mi na to rekne, pak samo poslu update. A moc dik za ty odhady cen - snad se nakonec vlezu do rozpoctu a auto ozivim.
Obrázek
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Dal bych udělat práci tomu kdo ti na to dá záruku a použije dohledatelné díly se zárukou a neželel bych to mít na papíře a doloženo účtama jak za rovnání hlavy z motorárny tak i za práci a díly nakoupeny od toho kdo mi ten motor bude skládat.Tak at ti na ten svůj ,,koníček" ale pak dá i záruku pokuď je tak dobrej i v,,koníčku" že se do toho pustí a dá ti ji tak máš vyhráno.Stačí smlouva o díle:-).

Tak uvažuju z mého pohledu - rád bych viděl nějakého doktora kterej svojí práci dělá jako hlavní poměr pracovní a jako,,koníček" spravuje lidi na vedlejšák to je pak asi forma - jsem doktor a ve volném čase se živím jako bylinkář ale jsem v tom dobrej :lol: ale záruky na bylinky po mně nechtějte 8) když tě otrávím tak to jsi si špatně dávkoval něškodné bylinky ale já o svůj chlebík jak doktor nepřijdu žádné riziko nenesu daně neplatím ale výdělek dobrej. :lol:
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Gonzi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02.07.2011, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gonzi »

Celkem to přišlo na 9tis, je přebroušená hlava, vyměněné těsnění pod hlavou (které prasklo a způsobilo to) a nechal jsem si přitom vyměnit rozvody (v ceně pár dalších podružných věcí, ale protože se v motoru až tak nevyznám, tak jsem to neudržel v hlavě). Doufám, že už problémy nebudou, každopádně jestli jo, berou tohle auto ještě autorizované servisy? A o kolik jsou dražší ne6 ty normální?
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

o autorizovanem servisu vubec nepremyslej, jsou to za prvi ve vetsinou amateri, za druhy te ve vetsine pripadu natahnou jak na cenach dilu tak na odvedene praci a zaruku ze to bude potom bez problemu u nich nehledej

ja ted taky menin tesneni - ceny dilu - tesneni pod hlavu Ajusa 295,- , sada sroubu Ajusa 530,- , rozvodovy remen Mitsuboshi 210 ,- (kladku mam ),

tomu se rikaji nizke ceny :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Gonzi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02.07.2011, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gonzi »

Dík, já to tušil - jen jsem to chtěl slyšet ještě od jinud :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jedina vec co v servisu vedet nemuseli je ze pri montazi vacek se musi ta vnitrni "predepnout" aby se mezi nima vymezila vule nebo neco takoveho
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Odpovědět

Zpět na „Celica“