Celica 3SGE dusí se při akceleraci

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
sroubek
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: stř 30.06.2010, 18:07

Celica 3SGE dusí se při akceleraci

Příspěvek od sroubek »

Zdravím, mohl by jste mi prosím Vás někdo poradit. Když jsme jeli na sraze spanilou jizdu, tak mi po cestě na 4 valci vypadl ze svíčky kabel jel jsem stim asi kilák a pak ho nasadil. Od té doby, když se mi zahřeje auto a z volnoběžných otáček šlápnu na plyn tak se motor mírně zakucká a pak jde bezproblému do otáček, zajímve je že to neděla pokáždé. Dvakrát třeba prošlápnu, nechám vždy spadnout ot. na volnoběh a nic, napotřetí se to zakucka, je to tak sekunda nebo dvě. Mam tam tak 500km nové svíčky NGK Platinum, teď jsem vyměnil víčko i palec, odpor kabelu je v pořádku i svíčky v nich drží napevno, projistotu jsem kontroloval i rozvoďák jestli nepřeskočil o zub. Už nevím čím by to mohlo být.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Diagnostika něco bliká? Mohla by to být s největší pravděpodobností lambda sonda.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
sroubek
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: stř 30.06.2010, 18:07

Příspěvek od sroubek »

Tak to jsem nezkoušel, budu muset nastudovat jak vyblikat tu závadu a dal bych vědět.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

sroubek> co tam máš za kabely? je mi divný že ten 1 vypadnul, asi nebude okej.... musel se uvolnit už při závodění na letišti. Jestli to nebylo zahřátý a pak se to vytáčelo do omezovače...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Kabel nebo mě to dělal rozdělovač
Uživatelský avatar
sroubek
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: stř 30.06.2010, 18:07

Příspěvek od sroubek »

Díky za rady, zavada je odstranena bylo to kabelem, jiskra prolitavala skrz ten plastovej konec co se nasazuje na svicku..
Jen by me zajimalo, zkousel jsem vyblikat zavadu a ta kontrolka blikala neustale ve stejném intervalu, to znamena ze v pameti neni zadna zavada.?
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jo , kdyz to blika stejne , nic tam neni
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
sroubek
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: stř 30.06.2010, 18:07

Příspěvek od sroubek »

Pavo a da se Celica pres tu starou diagnostickou zasuvku napichnout treba na notebook kdybych tam mel nejakej program, aby se dalo podívat na hodnoty z cidel a ty chybovy zalezitosti jako to jde u OBD II..
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

nie, neda sa
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

spravny mechanik s osciloskopem zvladne hodne veci ( vid Libore ), jen to musi umet, na notebook zapomen , to je pro amatery
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

osciloskop je ta nejlepší diagnostika,všechny tysw kukatka co kde co dělá jsou k ničemu. :) dat notes k autu a říct chyba P0302 nepalí druhy valec vyměníme svíčku,nic zavada trva,vymeníme cívku,zavada trva :) tak vymeníme lambdu ta muže za všechno,zavada trva :) ale ze na valci není komprese uz je nenapadne, pane auto jsme neoppravili ale mate spoustu novych veci. Bude to 20000 :lol: :P :lol: :lol: :shock:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

libor12 píše:osciloskop je ta nejlepší diagnostika,všechny tysw kukatka co kde co dělá jsou k ničemu. :) dat notes k autu a říct chyba P0302 nepalí druhy valec vyměníme svíčku,nic zavada trva,vymeníme cívku,zavada trva :) tak vymeníme lambdu ta muže za všechno,zavada trva :) ale ze na valci není komprese uz je nenapadne, pane auto jsme neoppravili ale mate spoustu novych veci. Bude to 20000 :lol: :P :lol: :lol: :shock:
oj tealita života :D :D :D
Uživatelský avatar
sroubek
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: stř 30.06.2010, 18:07

Příspěvek od sroubek »

Samozrejme ze mi nejde o to resit pres PC zavady, zajimalo me zda jde napojit, treba skrz ty hodnoty tot vse, amaterismus to byt hned nemusi, hold ucenej z nebe nespad. A to jak nachazi v servisech zavady, je pripad sam o sobe..
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

spsi treba u tech cidel jde o to znat ty hodnoty jake to ma mit, odpor a podobne , pak clovek lehko zjisti jestli je ok nebo ne

bracha taky vzdycky vymysli co by mohlo jit spatne ze mu to nejede , lambda a podobne , no vzdycky to byly ty po.... kabely :D
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

sroubek píše:Samozrejme ze mi nejde o to resit pres PC zavady, zajimalo me zda jde napojit, treba skrz ty hodnoty tot vse, amaterismus to byt hned nemusi, hold ucenej z nebe nespad. A to jak nachazi v servisech zavady, je pripad sam o sobe..
samozřejmě že to lze sledovat,ale nikdo to nevyrábí. Většinou se jedna o práci nadšenců z různých elektro DYI komunit. Vše je na základě snímání napětí jež čidla dávají,takže něco na způsob dostatečně rychlého voltmetru s nějakým jednoduchým programem který prepočte že 2.8V napětí na čidle teploty vzduchu odpovídá 32'C. Pavluv brácha by to mohl nakonec i postavit a vymyslet,pokud se nepletu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“