Je Celica prašivá???

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Sutech
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: pon 20.09.2010, 14:40

Je Celica prašivá???

Příspěvek od Sutech »

Nedá mi to a musím se s Vámi podělit o několik hrůzných zkušeností za poslední půlrok.

První byla ta,že jsem měl absolvovat STK,čehož jsem se až tak nebál,jen mi přišlo,že by nebylo od věci,nechat si seřídit světla.Tak jsem se vydal ke známému,co má autoservis/dle internetových stránek umí úplně vše,možná i přestavět větroň na bombardér/.Podotýkám,že je to člověk,kterého znám 20let a považoval jsem ho za super automechanika.Když jsem k němu přijel a řekl co potřebuji odpověděl mi "My ty Japonský mrdky neděláme,nemám čas,možná za měsíc a to,že tě znám,ale moc s tím nepočítej"

Další věc,cca v lednu jsem si koupil podspoiler a prahy,s tím,že na jaře si je nechám napasovat,nastříkat atd. ať jsem na Konopáč hezkej :tongue:

Opět neřešitelný problém v mém okolí!
Absolvoval jsem několik návštěv v lakovnách.Tady jsou nejčastější odpovědi: To neděláme. Vytmelit to,vybrousit,napasovat,zlícovat,nalakovat?? Ten lak popraská.To je moc práce.To vám nikdo neudělá.A samozřejmě- Japonce neděláme!! A perla nakonec..hyper,super lakovna,co má odkazy do celé Evropy co kdy komu udělala a jak jsou nejlepší..tak pan majitel mi řekl,to není práce pro mě!!

Asi je to krajové,protože vím,že v Děčíně mi to udělají,v Plzni,asi taky,ale já nechtěl kvůli takové zdánlivě jednoduché věci vozit díly 200km.

Nicméně mi nakonec nic jiného,asi nezbyde :mad:

Jo mám,ještě jednu naději,zítra jedu,za pánem,co je v důchodu a je to hračička a poctivej pracant..tak snad!?
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Che,tak myslím,že v Celice nebude problém,měl bys vyměnit kamarády.Jinak bydlím v buranově celkem a když mi rozpraskal lak na podspojleru,tak jsem to dal do lakýrovy a jak novej a neviděl v tom vůbec žádnej problém.tak ti nevím? :)
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1796
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

Tady není prašivá Celica,..lakovat můžeš i traktor u toho nemusíš přemýšlet co je to za značku vozidla :lol: :lol: :lol:
Měl by jsi se obrátit na opravdové lidi v oboru a ne jen takové lepiče, par jich taky znám "Tohle neděláme to je složité" To jsou jen lidi co tomu nerozumí a neumí to jen vyměnují díly za díly, ale trochu popřemýšlet u práce od nich nemůžeš čekat,...takže tak.
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Sutech
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: pon 20.09.2010, 14:40

Příspěvek od Sutech »

Jasně,to je jasný znamení,že tady u nás jsou lidi totálně zkurvený tím,že nemaj potřebu,asi maj spoustu jednodušších věcí a tím to je..

Anebo...vypadám divně a nedůvěryhodně :alian: :alian: :alian:
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laser Beam »

To jsou fakt divní vidláci,protože já když jsem po dlouhým uvažování zvolil lakovnu (práce tam měli dost,takže nemuseli brát zase vše),majitel byl unešen jaký kousek se to k nim dostal a dal si fakt záležet.Jo a to se ještě chlubil,jak nedávno tam měl MR2 a jak ho tyto auta baví :D
Obrázek
Uživatelský avatar
votecc
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: sob 05.07.2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od votecc »

Me strasne moc zajima kolik vterin by takovej super mechanik z CR ktery ma "velky" reci na Japonce vydrzel pracovat v Japonsku v japonskem servisu pod taktovkou japonskych mechaniku.Myslim, ze pokud by k necemu takovemu doslo tak by v Japonsku asi vznikla nova velmi zabavna reality show jak (ne)opravovat auto ktera by bavila nejen Japonce :-D Na druhou stranu kdyz by se naucil pracovat alespon polovicnim tempem tak by pak mel v CR neskutecne moc casu :-D a slovo "mrdka" by pouzival na jine typy aut nez Japonske ... a o tom to cele je
-----------------
Celica T23 2000 - Sold
MR2 MKII 91 rev1 - Sold
MR2 MKII 95 rev3 - Sold
Honda CRX - Sold
Mazda MX3 V6 - Sold
BMW 320i e36 vanos coupe - Sold
BMW 520i e39 2002 - Sold
BMW 330i e46 - in use
Mitsu 3000GT - in use
Uživatelský avatar
Sutech
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: pon 20.09.2010, 14:40

Příspěvek od Sutech »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Je to smutný, ale najít šikovnýho a ochotnýho mechanika, lakýrníka, čalouníka, resp. úplně jakýhokoli řemeslníka je větší problém než za bejvalýho režimu...

(i proto jsem nedávno kvůli nastříkaní disků absolvoval několikrát 300km cesty - protože tady chtěli stříkat jen nějakým zkurv*ným komaxitem a navíc klidně i za dva litry jeden disk)
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1796
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

Tequilla píše:Je to smutný, ale najít šikovnýho a ochotnýho mechanika, lakýrníka, čalouníka, resp. úplně jakýhokoli řemeslníka je větší problém než za bejvalýho režimu...

(i proto jsem nedávno kvůli nastříkaní disků absolvoval několikrát 300km cesty - protože tady chtěli stříkat jen nějakým zkurv*ným komaxitem a navíc klidně i za dva litry jeden disk)
Naprosto souhlasím,.... :wink: Dnes každý hledí jak co nejrychleji vydělat svůj "první milion" a každého u toho jenom odrbat,...špatná doba
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

ArnieGT píše:
Tequilla píše:Je to smutný, ale najít šikovnýho a ochotnýho mechanika, lakýrníka, čalouníka, resp. úplně jakýhokoli řemeslníka je větší problém než za bejvalýho režimu...

(i proto jsem nedávno kvůli nastříkaní disků absolvoval několikrát 300km cesty - protože tady chtěli stříkat jen nějakým zkurv*ným komaxitem a navíc klidně i za dva litry jeden disk)
Naprosto souhlasím,.... :wink: Dnes každý hledí jak co nejrychleji vydělat svůj "první milion" a každého u toho jenom odrbat,...špatná doba
souhlasim taky, je to proste dmnce lidi, jen kazdeho o*ebat, nejaka slusnost, podstivost, smysl pro cestne jednani, moralka to vse jde do kelu, hlavni ze jsou penize. Netyka se to jen remeslniku, ale skoro kazde profese, vsude se s tim setkavam (at ma clovek jen vyucnak nebo je to Ing.), je to zle a bude jeste horsi. Myslim ze je to i nase Ceska vlastnost, viz. politika jaky je tam bordel a co tam panove predvadeji, kradou rozprodali co se da atd.... nekonecna debata :roll:
Celica neni prasiva, to jen lidi jsou divni.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Sutech
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: pon 20.09.2010, 14:40

Příspěvek od Sutech »

For All...

Vypadá to,že se snad doberu svého cíle,dnes je u mne člověk,kterému jsem detailně popsal co chci,ukázal mu to na Celde,co kam přijde a jak to má vypadat..chvíli ne mě koukal jak na exota a pak mi řekl "A v čem je jako problém"?


Podotýkám,že to není nikdo z okolí,ale člověk z Děčína..takže,snad to vezme dobrý konec a po půl roce budu mít to co jsem chtěl :blush:

Teď už jen přemýšlím,jestli tady mám zveřejnit všechny ty co mě poslali do podolí...?!

CELICA FOREVER :alian: :
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Kluci najít dobrého mechanika, pak klempíře, pak lakýru, autočalouníka,motořárskou dílnu v souběhu je pro mně nerešitelná věc již 1 rokem.Protože chci následnosti a rešení věci tak jakl já si představuju...

Když mám na tyhle lidi doporučení a určitou důvěru jsou vždy od sebe 350 km a tudíž hodně od ruky co bych někdy ctěl i vidět to jak se nyní vyvíjí atd. a mít to trochu více nyní pod očima.!!Mechanika mám super...... s tím jsem spokojenej jen ten čas je dlouhej u něj......., autočalouníka mám v Pce kterej mi dává záruku ale chce peněz že mě otáčí panenky/v budoucím životě chci být čalouník/ , lakýru mám ochotného jedného v Zlíně a druhého někde u Dobríše od mého mechanika , a klempířská dílna kde bych fakt mohl říci ano tyhle můžou dělat kompletní klepířinu na veteránu s jeho opískováním a absolutní přípravou dokonalou na lak nemůžu rozumně dohnat co seženu tak dělají auta tak ža jejich cena je absolutně nereální od ceny celkové vozidla k renovaci přirovnám to jak by někdo chtěl peníze stejné za renovaci bugatky a celicy protože práce je stejná ano ale výsledek hodnotový někde úplně jinde.Jeho pohled chápu do chvíle do které se ho neoptám následovné....

Za kolik by vyvařil Golfa I generace nebo ŠKodu 110 R tak cenu měl opět někde jinde... a pak došlo na mojí až cenu.Podotýkám něšlo o dělání kompletní náhrady blatníků atd. atd. atd. ale běžnou klepmířinu prostě nenažranost neskutečná protože mají pár zakázek od německých zákazníků tako je zas druhej extrém s kterým se potýkám při jednání s renomovanými dílnami zas já.Výsledek pěkný ale cena absolutně nepřiměřená.

Dostal jsem i od nejměnované firmy odpověď nechte ho doktore na špalíkách 30 let a pak přijděte přijde Vám pak ta cena adekvátní vždyť já jsme platil minule v lekárně na léky 500 Kč a nic mi nebylo................................vnímal jsem to jako pomalu pomstu za to že mně dohodil známý a řekl idiotovi že dělám doktora.Poděkoval jsem se s tím že vzhledem k tomu kolik mi řekl že chce bych já mu vyšetření udělal na černo :-)....haha vyšetření u doktora na černo co by z toho jako měl to jako na černo by pak šel s diagnózou k svému doktorovi ale jen za hotové a bez papírů jak mi nabídl on a má cena by určitě převyšovala cenu lékaře ke kterému chodí nějak se pán pak urazil.Nejen že neplatí tím pádem daně které platím já protože já nějak to neošulím v nemocnici :-) ale ještě si řeknou ceny které jsou mimo reální ale dobře jim tak kdyby řekl podívejte ve svém ,,volně" to dokážu udělat mimo firmu za tolik a toli a bude ta cena někde jine pochopím to ale takhle fakt jsem byl dost naštvanej.A mělo to i jinej pak důvod se i pousmát.Důvod..... ten němec co jim dává auta je syn mé pacientky.................... :-) a bylo mu jedno kde ty auta pak dal za své peníze když zjistil že,,rýže" je tam preveliká.Myslím že dnes by mé auto udělali i rádi zadarmo.

Musím uznat že slušného profesionálního remeselníka nyní sehnat je veliká obtíž!!!
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

je to smutne ale spousta lidi jak je neco malinko slozitejsi da ruce pryc a jak slysi jine nez koncern je zle musi premyslet :lol:

ja treba jiste veci beru jako vyzvu u kterych to neni o tom ze bude clovek delat dalsich 20ks ale neco si z toho vzdy "odnese"

hlavne to nechce resit s opravama jak nekteri kteri dou jen podle toho kdo ma driv cas se vyradit na jejich aute a nejlip u jednoho tahaji o rozumi pak pridou znovu a ze tim to neni a jak to ma zkusit ten mechanik este ze to tak nedelaji doktori dnes ho zavrem zeptame se zkusime zitra :lol:

4 doky.... nevim co maji lidi proti doktorum moje je sestri.. a nechali sme si davat vodomer nicmene se vykopala dira atd na vedeni a prisel vodar dat vodomer apovida moji(ja byl v praci nemusim cumet na vodare) ten vodomer tam nedam k te zdi protoze neni zatahla omitkou(coz de dodelat potom ze..) takze reknete panu doktorovy at si to necha zapravit. priste cumel jak to pak doktor zapravil.. :oops: a az mu moje draha rekla co delam tak se omlouval ze mi krivdil :lol:
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Doky : Musím s tebou uplne souhlasit, bohužel je to v lidech. Měl jsem perfektního klempíře, šikovného, spolehlivého a skutečne precizního. Dělal na vlastní žl a nebyl nikdy problém. Potom co mu jeho společník zadlužil servis a on musel skončit nastoupil do značkovky toyoty kde si ho velice vážili, videli jak je šikovný ( nedělal jen klempířinu ale obecne vse, jen klempířinu mel jako koníčka - delal renovace jeepu z WW2 ). Jakmile nastoupil do práce a stal se z něj zaměstnanec šlo to s ním z kopce. To že byl každou chvíli přesčas v práci a kvuli tomu nemohl přijít pracovat na autech mých zákazníku jak bylo dohodnuto třeba i mesíc dopředu ( delal to jako melouch na mé dílne ) to bych skousnul, chápal jsem to, ale když se to začalo hrotit tak že v 16hod mi po telefonu potvrdí že bude končit v 17.30 a potom hned z PB pojede ke mě, v 19.30 mi na mé opakované volání odpoví po sms že je v práci dýl a do hodiny je u mne, v 22hod mi opet na opakované volání kdy nezvedá telefon napíše sms že už vyjíždí a tesne před pulnocí mi přijde sms at na nej teda nečekám že na to dnes kašle a já se druhý den dozvím že v práci vubec nebyl - mel dovolenou tak to mne naštve ale pořád to chápu, když mi to udelá 4x za týden a dohodnem se tedy že přijede v nedeli v 9 ráno a bude makat celej den aby to co nejdřív bylo, protože zákazník už zuří tak já kvuli nemu odřeknu bazén a výlet s eženou a dcerkou které mne díky tomuhle blbovi celý týden nevideli a opet se opakuje to samé - v 10hod - nevyzvedávej mne přijedu sám jen se najím, v 11.30 - jen se vys*ru a jedu, ve 14hod - hele já usnul al za chvíli vyjedu, v 17 hod no tak já se teda zastavím.. ve 20hod - me je nejak blbe dnes na to kaslu.. potom celý týden nedostupný.

řekl sem si dával sem mu šanci dlouho, protože sem vedel že delá fakt dobře, bohužel opet se prokázalo že patří k lidem kteří když jsou zamestnanci a mají jistotu že druhý den bude mít co delat tak se proste stal nespolehlivým.

Dal sem na doporučení a obrátil jsem se na jednoho staršího pána co má klempírnu a "je fakt dobrej".
V nedeli večer mu volám, hned v pondelí v 8 stojí před dílnou že se na to přijel podívat, v 10 si plácnem a vezeme auto k nemu že v pátek bude hotove...
..dnes ( uterý) mi v 11 hod zavolá jestli velkej problém když odjede ve středu na 14ti denní dovolenou že si koupil lastminute a at počítám že to nestihne ( celou dobu ví že to auto má už 4 týdny skluz díky blbovi před ním :( )....

grrrr ja bych vraždil :((
Uživatelský avatar
Sutech
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: pon 20.09.2010, 14:40

Příspěvek od Sutech »

V pondělí demontáž předního nárazníku,včera po práci frrr do Děčína...a teď už jen pár bezesných nocí,aby to do 24.6.stihli..:bigups:

Dnes odpo. další rána,vybalil jsem přední lampičky.které mi v ůnoru poslali z
USA..jedna se trošku toulala a přišla dýl,nevěnoval jsem tomu pozornost,zběžně ji prohlédl a vše ok..:thumbsup:

Jsem kretino,protože až dnes jsem zjistil,že jedna z nich má utržené zrcadlo u dálkovky/nikoho neobviňuju,jsem idiot,že jsem to neprohlédl hned/.. :stupid:

Nicméně...po odpolední párty s lampou a pár zázračnými přípravky,snad bude držet..

Takže...Celica prašivá není,jen najít správné lidi a nebo se spolehnout na sebe a dojebat si to sám :P :P :P
Odpovědět

Zpět na „Celica“