Pomoc s alternátorem

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

mne sa akurat repasuje altik z MR2 ktory je az na par odlisnosti totozny s tym z celiky. tiez mi zlyhalo dobijanie, to jest zly regulator (diodovy mostik). komplet repas riesim cez znameho za polovicnu cenu ale stale je odhadovana cena opravy (aj s vymenou lozisk) dakde okolo 50Eur.

ten nahradny z celiky co mam by som ti kludne ponkol ale ma KO loziska takze je tiez zrely na repas :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Trošičku nechápu proč mi kluci nabízíte alternátor a vysvětlujete nějaké zkratky, když to vůbec nepoptávám ani jsem se na to neptal. Četli jste vůbec ten můj dotaz? :(

Ve zkratce se ptám na to, jestli alternátor 12V 70 A zvládne dobíjet baterii o kapacitě 72 AH (startovací proud 680 A). Případně jak velkou kapacitu baterie takovýto alternátor zvládne dobíjet?

Zkoušel jsem to tady na fóru hledat, ale nic moc uspokojivou odpověď jsem nenašel. Ono to tu taky zrovna dvakrát přehledné není. Zkoušel jsem Googlit, ale opět nic co by mi zodpovědělo můj dotaz. Kdyžtak kdyby bylo možné tu moc nespamovat bo bych se rád něčeho dopídil.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

velikost alterátoru nemá s velikostí baterky nic společného
pokud dáš velkou baterku tak ji bude dobíjet dlouho a pokud malou tak ji rychle

to hlavní je aby alternátor stačil napájet palubní síť to znamená pokud všechno zapneš tak ti pořád kus kapacity bude dobíjet baterku

pro info auta s zimní výbavou mají větší alternátor aby zvládl v zimě napájet vyhřívání sedaček,zrcátek atd
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

jaj do kelu aj som si nevsimol ze povodny tentok je z 2009 :D ja som ragoval na to, cize je to bezpredmetne :oops:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“