7g: Jedno kolo brzdí víc - systém EBD

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Ale z testování auta se asi těžko dá poznat, které systémy má. Všechno záleží na mnoha faktorech, počínaje stavem nápravy, geometrií, druhem a stavem pneumatik atd. Dálle na způsobu jízdy, co jsou mezní podmínky a zase atd. Z toho naprosto nepoznám, co mám v autě :!:
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

[quote="zejdy"]... BLFVFW, ale co znamená, to je pro mne záhada... /quote]

Tady je obdoba z Avensise. Obrázek
Ale kde rozkódovat Celicu, to by mě taky zajímalo (jinak já mám taky BLFVFW).

Kdysi jsem se pídil po nějaké specifikaci a paní z Toy mi poslala tohle: "... Níže posílám náhledy veškerých specifikací k danému vozu, které se podařilo vyextrahovat z našeho systému. Vzhledem k faktu, že vozidlo není určeno pro český trh, nemůžeme se za veškeré tyto informace zaručit, ovšem měly by odpovídat skutečnosti.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jak můžete vidět, vozidlo je vybaveno systémem ABS, ovšem systémy TRC a ESP tam s největší pravděpodobností nejsou."
Víc toho nemám. :(
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Haky
Manager Týmu
Příspěvky: 431
Registrován: sob 08.04.2006, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haky »

To že má Celica ten systém EBD jsem našel tady:

http://www.sportovni-vozy.cz/celica/prospektcelica.pdf

Je to na straně 4 a 10.

Píšou tam i o těch systémech TRC a VSC, ty jsou ale standardní pouze pro TS verzi. EBD by mělo být ve všech.
Toyota Auris 1.6 rok 2013 ...... http://www.sportovnivozy.cz
Toyota Celica 7gen 1.8 VVTi rok 2000 (měl jsem 2006 až 2013)
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

zajimavej letak akorat podle nej bych mel mit interier michigen a ne imola :-D
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Haky píše:To že má Celica ten systém EBD jsem našel tady:

http://www.sportovni-vozy.cz/celica/prospektcelica.pdf

Je to na straně 4 a 10.

Píšou tam i o těch systémech TRC a VSC, ty jsou ale standardní pouze pro TS verzi. EBD by mělo být ve všech.
Tohle vypadá na první pohled jeko prospekt k faceliftu. Sice tam je na str.8 (pohled do kufru) fotka starejch (prefaceliftovejch) zadních lamp, ale ostatní jsou k faceliftu. Tam se mohla jednak trochu vylepšit i výbava, jednak bych moc nedal za to, že popis ABS s EBD znamená pouze jednu z novějších generací ABS - s rozdělovačem brzdné síly (která např.povolí pouze zablokované kolo, ale ostatní nechá brzdit původní silou) - dneska už standard - a ne zvláštní systém.

Prospekt super - jak budu mít chvilku, projdu si ho důkladněji (koukám, že tam je něco i o 17" kolech, se kterejma mě Toy poslala do ... :evil: ).
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
aznoh24
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: ned 15.03.2009, 16:58
Bydliště: Přerov

Příspěvek od aznoh24 »

Me toy 17" kola schvalila,nemeli s tim problem...

A jak jsme psal o tom videjku jak ji testovali a nesla jim dat do smyku,tak to byla faceliftova vvtl-i.

Takze to asi trochu popira co jsme psal o te moji a prujezdem kruhace,bud je to VCS ve vsech nebo jsem jel jeste pomalu:-)
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

O svezení v 7g jsem kdysi četl něco ve smyslu: ... spolujezdci se bojí a auto pořád drží jak přišitý. Pak už se bojí i řidič, ale auto pořád drží ... :lol: :lol: :lol:
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

podobne je to aj v predoslich dvoch generaciach... iked 6tka je podla mojho pocitu dalej, nez bola 5-ka..
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
mweirdo
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: pát 12.11.2010, 15:51
Bydliště: Blatnice p.Sv.Ant.

Příspěvek od mweirdo »

podle katalogu dilu ma kazda celica v zadu na naprave 2 skid control sensory a TS ma navic v predu yawrate sensor a ma i VSC a nemelo by zalezet na faceliftu
Celica 1.8 VVT-i 2001
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

Kk píše:O svezení v 7g jsem kdysi četl něco ve smyslu: ... spolujezdci se bojí a auto pořád drží jak přišitý. Pak už se bojí i řidič, ale auto pořád drží ... :lol: :lol: :lol:
:thumbsup: :D
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

Kk píše:O svezení v 7g jsem kdysi četl něco ve smyslu: ... spolujezdci se bojí a auto pořád drží jak přišitý. Pak už se bojí i řidič, ale auto pořád drží ... :lol: :lol: :lol:
u nás je to přesně tak :D
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Jinak to ze ti auto jde hodne do strany taky muze byt tim ze mas v haji jeden tlumic...pri brzdeni to pak muze delat paseku
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Ditri píše:Jinak to ze ti auto jde hodne do strany taky muze byt tim ze mas v haji jeden tlumic...pri brzdeni to pak muze delat paseku
Jo jo,přesně tak,mám tekon taky jeden přední jak jsem koukal trochu vyteklej a klepe mi v přední nápravě,jenom malinko,ale na jízdě to jde určitě poznat,tak musím sehnat nové,nejlépe nejlevnější :D tak kdyby někdo věděl :D
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Haky
Manager Týmu
Příspěvky: 431
Registrován: sob 08.04.2006, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haky »

Tlumičema to nemám určitě, ty mám 2 roky starý KYB, tenhle tejden je v servisu otestovali a všechny OK.
Jinak dneska sem zjistil, že se to chová ještě zvláštnějc, občas to jde do smyku na levou stranu, občas na pravou, prostě to hodně plave, takže to není jenom na jednu stranu a dělá to i když jenom trošku přibrzdím, ale pouze v rychlosti 100+, v menší rychlosti i když to zadupnu, tak to brzdí ok a zastavím skoro na místě, brzdy se zdají v pořádku.

Fakt jsem z toho zmatenej... a v servisu taky :)
Toyota Auris 1.6 rok 2013 ...... http://www.sportovnivozy.cz
Toyota Celica 7gen 1.8 VVTi rok 2000 (měl jsem 2006 až 2013)
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

:?: Zkus tam dát na zkoušku jiný kola. :?:
Ale jinak je to asi slunečníma korupcema nebo počasím, či co :evil: . Mě v pátek něco podobnýho začlo dělat Mondeo. Ne teda při brzdění, ale při výjezdu z některejch zatáček se vlnilo, že jsem myslel, že je někde něco urvané na zavěšení nebo boule na kole. Celý jsem to prolezl a nic nenašel. Pak jsem tam přehodil zimní kola a nedělalo to. Na letních jsem žádnou ránu, bouli ani nic jinýho taky nenašel. :? Očistil jsem dosedací plochy, dal zpátky letní, utáhl na moment a už to nedělá. (zatím) Nerozumím tomu ... :blink:
Celica 7g TS
Odpovědět

Zpět na „Celica“