K cemu slouzi tento ventil u VVTi?

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Petan-7g
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 26.09.2010, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

K cemu slouzi tento ventil u VVTi?

Příspěvek od Petan-7g »

Potrebuji vedet, jak toto funguje a k cemu to je a jak to pripadne nahradit, kdyz davam studene sani, jsem to odpojil a zacal mi silene litat volnobeh a celkove to nejede a sviti kontrolka motoru

Obrázek
Uživatelský avatar
jay-jay
Řidič
Příspěvky: 256
Registrován: sob 12.09.2009, 09:55
Bydliště: Brumovice u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jay-jay »

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Nevím jeslti ti to pomůže, já jsem to měl jak už jsem to koupil. Ale všechno jakoby musíš zachovat, jinak jak jsi řekl ti bude vyhazovat kontorlka motoru a otáčky ti půjdou špatně. Já tam mám jakoby přidělané k tomu sání viz. jak pod nápisem AEM
TOYOTA CELICA GT
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Je to podtlakový ventil odvodu exhalací z nádrže, otvírá ho podtlak v sání a řídí to ECU. Jak píše jay-jay, odpojit ho nemůžeš, musí tam někde zůstat a nejlépe by bylo hadičku vedoucí k nádrži odpojit a zaslepit, aby Ti nefuněly výpary z nádrže do motoru. Druhý ventil by měl být naspodu hausingu vzduchového filtru - odvzdušnění nádrže má dvě větve - čistou a špinavou. Samozřejmě jejich vyřazením narušíš tlakové poměry v nádrži.
Petan-7g
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 26.09.2010, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan-7g »

Mam to zapojeny podle obrazku, ale stejne to poskubava a sviti kontrolka motoru. Umel byste to nekdo zapojit, resp vyznal by se nekdo v tom, ze by to umel rozchodit pripadne najit problem? Diky moc
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Tak, jak je to zapojené na obrázku je v podstatě zaslepený výstup ze sání, který ten ventil ovládá. Je to stejné, jako bys na výstup ze sání dal kousek hadičky a zaslepil jí a ta propojka na ventilu je už zbytečná. Podstatné je, kde je ta hadička odvodu exhalací z nádrže, ta není na obrázku vidět. Ta musí být zaslepená.
Odpovědět

Zpět na „Celica“