Zadní vzpěry 7G

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
mweirdo
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: pát 12.11.2010, 15:51
Bydliště: Blatnice p.Sv.Ant.

Příspěvek od mweirdo »

co tak domluva s firmou moliton, ze by se jim dodala jedna vzpera LESJÖFORS nebo oni si ji zakoupili, zjistili co a jak a pote by se cena vzpery rozpocitala mezi ostatni. Navic by meli v nabidce vzperu na dalsi vuz. Nejdrazsi vzpera na auto v jejich ceniku je snad 500, takze by se to urcite vyplatilo
Celica 1.8 VVT-i 2001
Uživatelský avatar
kaja
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19.03.2009, 21:14
Bydliště: Třebíčsko, Hvězdoňovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kaja »

Kenne píše:mno jak je to obtizne vyndat si netroufam rict, jsem se o to jen neuspesne pokousel a nepouzil zadnou vecni silu, bo me toyoty prijdou jako jednoduche a vychytrale lego, jen se na to musi spravnym zpusobem..

k tem sroubum jsem uz kdysi vycetl, ze tam jsou necim zapatlany, ze staci ten sroub nahrat nejaky horakem (ja az na to pujdu, tak mam od vodni dymky takovej vetsi zapalovac co je spise urcenej na svarovani plastoveho potrubi), tak snad to nebude moc kruty boj :D
Jo tak to muzu potvrdit uz sem je sundal a jsou na nejakz barve. Povolit sli docela dobre kdyz ma clovek kvalitni neroztahlej klic. Jinak s tim nahrivanim bych to moc neprehanel.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Dnes jsem kontaktoval výrobce vzpěr a dohodli jsme nějaký postup na zjištění požadované zvedací síly. Takže o víkendu budu montovat, měřit, vážit, tlačit apod.
Pak domluvím výrobu dvou prototypů, které odzkouším a po vyhovujícím výsledku se mohou zájemci závazně přihlásit. Cenu zatím nesdělili, ale počítám, že by se vše mělo vejít do 1000,- Kč i s portem (obě). :D
OK?
Uživatelský avatar
Haky
Manager Týmu
Příspěvky: 431
Registrován: sob 08.04.2006, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haky »

Paráda, díky moc!

Jinak lepší jsou spíš o něco silnější, než slabší. Aby to udrželo i když je na křídle led.
Toyota Auris 1.6 rok 2013 ...... http://www.sportovnivozy.cz
Toyota Celica 7gen 1.8 VVTi rok 2000 (měl jsem 2006 až 2013)
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Pro zajímavost: tady jsou rozměry mých vzpěr.
Obrázek
Zájemci ať si zkontrolují, že mají stejné. Milimetr nehraje roli.
Víko v místě zvednutí "váží" bez vzpěr 20 kg. Další údaje přidám po konzultaci s firmou.
Uživatelský avatar
VVTL-i
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 26.02.2009, 23:03
Bydliště: Praha

Příspěvek od VVTL-i »

Přidávám se k ostatním zájemcům, jelikož podpírání platem nebo hlavou je dost out :?
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

jdu do toho taky :-) jak to budete rozpocitavat prosim o echo. Destnik v kufru zacina byt dost jety, parkrat me to zakerne prastilo...takze neni co resit.

Mimochodem zajimave mi prijde, ze v pripade mych vzper zalezi na pocasi - pokud je nizka vlhkost vzduchu (nebo co) tak drzi...

A kdyz uz jsme u toho - tak na tehle Celice mi stejne tak nevychytane prijdou i vzpery dveri » ktere dvere v mirnem kopci nepodrzi - mozna je to jen ta ma Cel z US, ale resil jste to nekdo nekdy? Na stare Celi z 87 kufr i dvere chodi stale bezvadne ale tady ....
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Stanly
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: stř 13.06.2007, 12:22
Bydliště: Mníšek - Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanly »

jojo i s těmi dvěřmi musím souhlasit,je to na nic sebemenší mírnej kopeček a dveře se mi zavřou už několikrát mi to skříplo nohy :D
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

ja to mam to same na 6g, mirny kopecek a dvere padaji, do holeni kosti to pekne boli :(
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

TomasGT20 píše:ja to mam to same na 6g, mirny kopecek a dvere padaji, do holeni kosti to pekne boli :(
ja je dnes objednal tady tak uvidim co příjde http://www.moliton.cz/ až dojdou dam echo
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
Uživatelský avatar
Maci
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: ned 19.10.2008, 17:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maci »

zejdy píše:Dnes jsem kontaktoval výrobce vzpěr a dohodli jsme nějaký postup na zjištění požadované zvedací síly. Takže o víkendu budu montovat, měřit, vážit, tlačit apod.
Pak domluvím výrobu dvou prototypů, které odzkouším a po vyhovujícím výsledku se mohou zájemci závazně přihlásit. Cenu zatím nesdělili, ale počítám, že by se vše mělo vejít do 1000,- Kč i s portem (obě). :D
OK?
Cau kuci nevim jak to bude s tou cenou u vas ja s Molitonem resim vzpery na kufr na 6g musime teda opet taky resit sily na kterou to ma byt ale cenu mi posilal za 2200 vcetne dane a posty....to jen pro info jak je to u me....
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

ja našel v ceníku za kus349 kč tak si mě dos vyděsil... :shock: :shock:
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

honzism@n píše:
TomasGT20 píše:ja to mam to same na 6g, mirny kopecek a dvere padaji, do holeni kosti to pekne boli :(
ja je dnes objednal tady tak uvidim co příjde http://www.moliton.cz/ až dojdou dam echo
Jo, nezapomen sem pak hodit to info a celkovou cenu, za rozumne penize bych do toho sel taky.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Tak další informace:
Stanovili jsme hodnotu zvedací sílyna cca 570N. To by mělo víko po stisknutí zámku plynule otevřít.
Postup, jak jsem psal výše: nechám pro sebe vyrobit dva prototypy a po odzkoušení můžete objednat.
Cena: za první dva kusy ( pro mne ) 1188,-Kč/ks s DPH + 180,- Kč poštovné a balné. Mám fakturu na 2556,- Kč.
Dalších 24 ks cena 948,- s DPH + 1x 180,- poštovné a balné na mou adresu.
Já Vám, pochopitelně žádné balné účtovat nebudu a porto odhaduji tak na 70,- Kč. Takže vzpěry by každého vyšly komplet s dodáním poštou na cca 1930,-Kč. Je to docela překvapení po cenách, které uvádějí na netu. Do ceny pro všechny jsem si dovolil rozpusti vyšší cenu pro sebe a 1x 180,- poštovného, což dělá 18,- Kč na jednu vzpěru.
Takže se musíte rozhodnout a dát mi co nejdříve ( do středy příští týden ) závazně vědět, kdo se zúčastní. Můžem samozřejmě celou akci stornovat a každý ať se postará sám.
Jinak jsem hledal ještě na webu a cena jedné vzpěry od firmy LESJÖFORS je 1805,- s DPH + 200,- poštovné.
Další věc: vyrobené vzpěry jsou na konci s okem, bude potřeba od staré odvrtat čep držáku na karoserii a začepovat to do nové vzpěry, to by neměl být problém. Měl by stačit tvrdší šroub M8 nebo nerezový nýt.
A ještě jedna informace: do středy bych měl dostat vyjádření od 2 prodejců náhradních dílů, kteří přislíbili dodání vzpěr za lepší cenu. Tak uvidíme.
V každém případě od všech zájemců o výrobu potřebuji závaznou objednávku, aby mi tu nezbyl ranec vzpěr.
Tak sedmičkáři, co Vy na to?
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Ditri píše:jdu do toho taky :-) jak to budete rozpocitavat prosim o echo. Destnik v kufru zacina byt dost jety, parkrat me to zakerne prastilo...takze neni co resit.

Mimochodem zajimave mi prijde, ze v pripade mych vzper zalezi na pocasi - pokud je nizka vlhkost vzduchu (nebo co) tak drzi...

A kdyz uz jsme u toho - tak na tehle Celice mi stejne tak nevychytane prijdou i vzpery dveri » ktere dvere v mirnem kopci nepodrzi - mozna je to jen ta ma Cel z US, ale resil jste to nekdo nekdy? Na stare Celi z 87 kufr i dvere chodi stale bezvadne ale tady ....
Vliv na funkčnost vzpěr má hlavně teplota, v zimě "padají" víc, plyn uvnitř zchladne, zmenší objem, tím se sníží zvedací síla a výkon vzpěry je nižší.
U dveří není tlumeni, pouze aretace, která z nepochopitelných důvodů nefunguje. Je to kus pásoviny, ve které je prolis, po boku jezdí jezdec, přitlačovaný pružinou. Ten má zapadnout do prolisu a tím dveře přidržet. Ta pásovina je začepovaná do rámu dveří. Paradoxně, kdo to namaže, tomu se dveře zavírají samy i na rovině. Řešení: odmastit a případně vypilovat do pásku ostřejší hrany - je nutná demontáž tapecírunku a celého tohoto bazmeku. Já osobně držím dveře vždycky nohou, ale chystám se na to, vůbec mně to nebaví.
Odpovědět

Zpět na „Celica“