Převod auta - odhlášení a přihlášení - JAK NA TO?

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Převod auta - odhlášení a přihlášení - JAK NA TO?

Příspěvek od Marty »

Čerstvě jsem to absolvoval, takže to popíšu a třeba to někomu pomůže.

Předpoklady: koupě auta od fyzické osoby (ne z leasingu) - uzavřená kupní smlouva; auto je přihlášené na bývalého majitele (říkejme mu Pepa), smlouva je tedy mezi mnou a Pepou.


Postup:

1. uzavřená kupní smlouva mezi mnou a Pepou, vzor ke stažení například zde - http://www.leasing-plus.cz/vzory-smluv-auto.html
2. je dobré si udělat popis o technickém stavu - je také ke stažení na odkazu výše, můžete se tím bránit v případě zamlčení špatného technického stavu
3. plná moc od Pepy pro mě na odhlášení vozidla na nového majitele (tj. mě) - v případě, že je auto stále přihlášené; Pepa ale může auto odhlásit na nového majitele (vás) sám - pak plná moc není potřeba.

Takže - po sepsání smlouvy a případně záznamu o technickém stavu a plné moci máte vlastnické právo na auto. Co dál? Musí se přihlásit (pokud už je odhlášeno) a nebo odhlásit a přihlásit. Předpokládejme, že budeme auto ještě odhlašovat.

4. uzavřít povinné ručení! Pepa si ho totiž odhlásí a vy nesmíte jezdit bez něj.


5. vyplnit formulář Žádost o zápis změn údajů. (odkaz ke stažení dole) Zde je Žadatel majitel vozidla (Pepa!!), ale s jeho plnou mocí se podepisujete vy. Je třeba předložit velký techničák (OTP) (tam vytisknou info o převodu), občanku a malý techničák (ORV).

6. Tento formulář donést na evidenci vozidel v okrese, kde je vozidlo přihlášené. Je to podle trvalého bydliště bývalého majitele - Pepy. (v mém případě to bylo na Starou Boleslav)

7. Dojet s autem na evidenční kontrolu - stojí většinou od 100kč do 300kč a dělají to na STK většinou bez objednání a tak do půl hodinky i s čekáním.

8. vyplnit si formulář Přihláška k registraci vozidla do silničních vozidel - ke stažení níže. Přiložit protokol z evidenční kontroly, velký TP, malý TP, značky (pokud přehlašujete z jiného okresu), občanku, doklad o zaplacení povinného ručení.

9. Dostavit se na evidenci vozidel v okrese, kde máte trvalé bydliště vy. (v mém případě Praha, byl jsem ve Vysočanech, ul. Na Výběžku 11/688)
Tam předložit veškeré doklady připravené v bodu 8. Pošlou vás zaplatit správní poplatek 800 Kč. Dají vám nové značky i s nálepkami technické kontroly a emisí a nový ORV.

Všechny oficiální formuláře jsou ke stažení zde: http://www.brandysko.cz/stranka-206.html


Osobně jsem to zvládnul dneska během dopoledne, ale bylo to dost divoké. Pokud budou nějaké dotazy, rád zodpovím.
Doufám že to tu někomu pomůže :-)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
kudl
Manager Týmu
Příspěvky: 320
Registrován: stř 22.10.2008, 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od kudl »

Je to pro me dost aktualni. Ty si to sfouknul za dopoledne jako ze ti dali i novy znacky a vsecko?
Corolla E9 1,6( 77Kw :-(( ) limousine a hlavne 4WD:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cbY7v41nNDw Novy video
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

kudl píše:Je to pro me dost aktualni. Ty si to sfouknul za dopoledne jako ze ti dali i novy znacky a vsecko?
Přesně tak.
A teď v pondělí jsem absolvoval samotné přihlášení dovezeného auta. Už mělo technickou, takže to bylo jako přihlášení nového auta. Ve stručnosti:

- ve čtvrtek 23.10. jsem se objednal přes web na pondělí 27.10. do Stodůlek
- v pondělí jsem dorazil do Stodůlek, zjistil, že je zavřená STK, tak jsem frčel na evidenčku do Motola (250 Kč)
- vrátil jsem se akorát, vyplnil formulář, zaplatil 800, dostal jsem ORV a značky a jel jsem domů

Takže samotné přihlášení mě stálo celkem asi jeden a půl hodiny času ale jen proto, že jsem musel na evidenčku až do toho Motola.

Jinak informace o dalších pracovištích magistrátu - evidence vozidel jsou tady a jsou tam i odkazy na registraci. Registraci opravdu vřele doporučuji :-)

PS. STK u nového nebo dovezeného auta platí od data registrace, ne od data provedení STK. (u mě se STK dělala v červnu, ale v TP mám platnost 2 roky od 27.10.)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
E9
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: pát 27.01.2006, 12:25
Bydliště: olomouc

Příspěvek od E9 »

koupil jsem si přívěsný vozík. starý majitel ho odhlásil na mě. Do jaké doby musím vozík přihlásit na sebe?
Toyota Corolla 1332ccm, E10, liftback, r.v 95, 65kw +LPG
Nissan Micra 998 r.v 97, Carisma automat, sekvenční vstřik LPG
dříve škoda 1000, dacia, fiat 126, audi 100, citroen BX a Xantia, Nissan Patrol, VW Golf nakonec JAPONEC :)
Uživatelský avatar
LennyLeonard
Navigátor
Příspěvky: 131
Registrován: stř 24.02.2010, 07:51
Bydliště: Kamenice

Příspěvek od LennyLeonard »

E9 píše:koupil jsem si přívěsný vozík. starý majitel ho odhlásil na mě. Do jaké doby musím vozík přihlásit na sebe?
Mělo by to být do 10 dnů
I am proud of my car...
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“