Palivo nové generace E85

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

jednoduše má menší teplotu hoření, LPG má zase třeba větší než natural
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

taaak sem to testl, na rezervu sem dal 7 litrů což je zhruba fifty-fifty...spotřeba se nezvýšila, spíše stejná pokud mohu soudit po 40 kilákách, ale výkon asi nahoru šel-ve vysokých otáčkách to bylo fakt znát, u 3sge 115kw je nahoře docela díra ale teďka mě to bavilo točit klidně trojku do 160km/h což jinak moc nedělám :lol: no něco na tom asi bude, nejspíš tam večer mrsknu trocha víc ať zjistím plnou kvalitu E85 :lol:
Jo a v Olomouci hoši E85 za 22,- :wink:
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

sakra levněji než u nás :)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Leňulka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 978
Registrován: úte 09.11.2004, 15:17
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Leňulka »

my to koupili do sekacky a starty hruza, takze si myslim ze ted jak je horko, tak pohoda, ale pockej jak bude rano chladnej, tak se tomu nebude chtit, sef to nalel do lantry, a te to moc strevama neleze, z niceho nic se zakucka, coz pred tim nedelala, takze nevim nevim, na netu by sis mel najit i doporuceni uprav motoru, to tam taky k tomu palivu pisi :wink:
..::Toyota Celica 2.0Turbo 4WD 89' 150kW ::..
..::Toyota 4Runner 2.4i 4WD 89' 84kW ::..
..::N.M.T. Engineering::..
Uživatelský avatar
Leňulka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 978
Registrován: úte 09.11.2004, 15:17
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Leňulka »

Yokohama píše:
martin.matess píše: no ale dle oficiálních průzkumů by mělo palivo být spotřebováno o cca 1/3 více...
proto asi ta nízká cena...docela by mě zajímalo jak je to s těma hadicema, který to údajně žere- už sem totiž jednou četl o míchání ethanolu do benzinu 1:10 a tento problém už sem taky zaslechl :wink:
hadice ne, spis trubky bych rekla, plechova nadrz a tak, je to korozivni palivo...
..::Toyota Celica 2.0Turbo 4WD 89' 150kW ::..
..::Toyota 4Runner 2.4i 4WD 89' 84kW ::..
..::N.M.T. Engineering::..
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

no vůně tequily z vejfuku? dobře teda :lol: to bych si čichnul...
a dá se to pít? :lol:

v zimě E85 končí... v -20 bych to nezkoušel nastartovat radši 8)
PS: teď mě tak napadlo "nemíchaj to nááááhodou už dááávno pěkně potají do naturalu 95?" - bylo by to i logický- daňový úniky, a ano určitý problémy se zimníma startama jsme tu řešili... :tellme:
ale jako čuchnul bych si k tomu laufu, to jo 8) už vidim ty sjetý fetky jak se budou válet za autem :lol:
Naposledy upravil(a) micron dne pát 11.06.2010, 22:16, celkem upraveno 2 x.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Leňulka píše:
Yokohama píše:
martin.matess píše: no ale dle oficiálních průzkumů by mělo palivo být spotřebováno o cca 1/3 více...
proto asi ta nízká cena...docela by mě zajímalo jak je to s těma hadicema, který to údajně žere- už sem totiž jednou četl o míchání ethanolu do benzinu 1:10 a tento problém už sem taky zaslechl :wink:
hadice ne, spis trubky bych rekla, plechova nadrz a tak, je to korozivni palivo...
http://www.4cc.eu/E85_faq.htm
tady týpek povídá že si pleteš methanol s ethanolem :lol: - taková malá propagace éčka :lol:
jako starty nebyly nic moc ani s teplým motorem ale to jsou jen první poznatky, dále se změnil řev výfuku a v motoru šli slyšet takový asi silnější detonace :wink:
Uživatelský avatar
Leňulka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 978
Registrován: úte 09.11.2004, 15:17
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Leňulka »

nepletu se, nerikam ze M85 je korozivni palivo, ale E85 a ty detonace budou asi tim ze je tam asi 108 oktanove cislo, ...no ja se tu s nikym nebudu hadat, precteneho a nazkouseneho toho uz cosi mam, a jedine co me nadchlo je cena, ale ucinky uz nebudou tak valne, vsichni mate s timto palivem najezdeno par km, ale myslim ze po delsi dobe uz tady tak skakat nebudete, ale to uz je vase vec, ja jen pridavam par poznatku :wink:
..::Toyota Celica 2.0Turbo 4WD 89' 150kW ::..
..::Toyota 4Runner 2.4i 4WD 89' 84kW ::..
..::N.M.T. Engineering::..
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Leňulka píše:nepletu se, nerikam ze M85 je korozivni palivo, ale E85 a ty detonace budou asi tim ze je tam asi 108 oktanove cislo, ...no ja se tu s nikym nebudu hadat, precteneho a nazkouseneho toho uz cosi mam, a jedine co me nadchlo je cena, ale ucinky uz nebudou tak valne, vsichni mate s timto palivem najezdeno par km, ale myslim ze po delsi dobe uz tady tak skakat nebudete, ale to uz je vase vec, ja jen pridavam par poznatku :wink:
já sem ani nechtěl říct že se pleteš, jen sem chěl poukázat na rozpor s propagátorem co dělá konverze 8) ...a cena je slušná, jak už sem říkal mám motor před smrtí takže proč si nazařádit za pár korun :)
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

furt nechápu, jak si můžete myslet že líh vám bude v zimě zamrzat... jedině to že by v něm byla obsažena voda někde na nekvalitní čerpačce to leda.. ale jinak si myslím že ne, a také nevím zda-li bych jezdil jen na e85 protože sem stejně nedůvěřivý idyž na těch pár km to fungovalo ok, ale asi říznout to 1:1 s 95tkou nebo 2:1 s naturalem... pak mne napadlo jestli to není pro motor "suché" třeba jako lpg, říkám na rovinu že uplnou důvěru v to nemám ale ta cena mne velmi láká takže asi minimálně do přibližovadel "pracovních" to lít budu :)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

1:1 v -5 nenastartuješ na první pokus v - 15 nenastaruješ ani na 3. pokus
1:0 jsi total K.O. nenastartuješ ani kdyby sis vyprděl samou snahou díru do gatí... ale ušetřils na kukuřici, můžeš si zajít pěšky pak do lidlu pro popcorn... mimochodem tohle ekl palivo bylo určený do zemí jižní ameriky... kde opravdu teplota neklesá pod -5 většinou... 8) takže asi tak... a je to hodně stará záležitost
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

E85

Příspěvek od aczasa »

Nemá čistý ethanol bod tuhnutí u -32 stupňů? Navíc to, že tvoří s vodou azeotropickou směs, jej více činí citlivým na vodu ve vzduchu, nádrži.... a při zpracování a manipulacích. :-/ Ale zase asi v zimě nebude problém, protože jsou v tom nějaký ti benzíni a další aditiva, aby to nezamrzlo. :-) Jinak ta koroze není až tak pravda. I čistý ethanol bude lehce korozivní, protože je velmi polární, dobře vede el.proud a dokáže efektivně rozpouštět lehké kovy (sodík, draslík....), z toho usuzuji na jeho potenciální korozivnost. Dejte někdo vědět, jak to je po ujetí 30 - 60 tisíc km.. :-) Abychom měli opravdu rozumná data do debaty. :-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

ja to tam lejt budu, treba na stridacku, ale budu.. a basta 8)
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

Jděte se boudnout já to oběvil a platím za litr 24.90:-((((( Však oni nám to všem politici utnou, oni na to bouchnou DPH a máme po ptákách:-DD

Celica ČR jezdí na líh:-)))))

mimochodem mě se výkon zvedl spíš od spodu.
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Neus píše: ...ochodem mě se výkon zvedl spíš od spodu.
no vidíš to je slovo do pranice, včera sem to namíchal tak že jezdím víceméně na čistej chlast....jako starty nemůžu říct že by byly lepší spíš se mi zdá že to startuje za tepla tak jako za studena, ale to sere pes...
spíš mi jde o to že si to nerozumí se spodníma otáčkama, zdá se mi že benzín jede od spodu líp, jako vysoký otáčky to je nádhera ale ty spodky nevím nevím, to se uvidí až tam hrknu zpět béňo ale za studena bych řekl že to nejede vůbec, to šlápnu po plynu a nic jen řev :lol: takže to vypadá že to budu spíš ředit půl napůl
Co vy? jak se to chová u vás ve spodním a horním rozsahu otáček...
Odpovědět

Zpět na „Celica“