ZZ231 VS Shell V-Power racing, Oktanove čislo 100

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ZZ231 VS Shell V-Power racing, Oktanove čislo 100

Příspěvek od cera »

Zdravim,konečně jsem rozhodl, kromě kravin, napsat alespon něco užitečneho (alespon podle mně)

Dnes jsem konečně vyprazdnil nadrž nauralu 95, kterou jsem dal do auta před tydnem, naschval jsem najel kolem 40 km na hladove oko,a po cestě s prace dal do nadrže nejdražši palivo ot Shell (cena 38,5 kč za l),zaprve, protože mně poradili na foru davat do auta 98, za druhe, protože jsem take četl že v Japonsku pro ti auta maji pravě benzin s OČ: 100...

Prvni dojmy: auto ihned začalo chovat uplně jinak, běh motoru se sklidnil a stal...kultivovanějši...asi tak..., dřiv jsem bral jako samozřejmost že musim motor vic vytačet pri startu (jestli jsem daval min plynu tak mohl pri rozjezdu trochu cukat..) ted stači jenom lehce dotknout pedalu, a auto pomalu a jemně začne nabirat rychlost, hlučnost a chod motoru se take sklidnil, hlavně na volnoběh, vibrace na neutralu jsou nižši, o kolisajicich otačkach motoru nemužu nic řict, protože i na 95 jsem to mněl OK
Zavěr:...jizda na V poweru je každopadně komfortnějši,...

Je to jenom moje osobni pocity, ale:
1. řidim už 15 let
2. Nemam v autě radio (a važně přemejšlim že mit ani nebudu) takže za ten měsic, co auto vlastnim, jsem udělal docela dobrou představu o jeho chovani a zvukach co vydava
3. Když mluvim o tom, že mi motor cuka při rozjezdu, tak tim nemyslim že je nějaky vadny, prostě je to sila zvyku skoušet co ti auto dovoli, na tom lepšim benzinu prostě chyby řidiče v manipulacich s plynem jsou ne tak patrne...

Všechno to jsou hrozně nepatrny pocity, ale je to fakt lepši

Ted to posledni Spotřeba (jezdim po Praze)

V svižnějšim řežimu jizdy, auto bralo cca 10 litru naturalu 95
V klidnějšim: 9 litru
Dal jsem do nadrže rovnych 13 litru, zatim jsem najel 52 km, a mam podle čarek stavu paliva, čtvrt nadrže ... takže uvidime na kolik to vystači, pak to napišu

Nechci tady dělat reklamu Shell i když proti němu nic nemam (vic mně vadi Lukoil), prostě chtěl jsem vyzkoušet to nejdrašši palivo na trhu

Děkuji za pozornost
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Ten tvůj motor má kompresi 11.5:1, takže je jasný, že mu bude víceoktanový palivo chutnat :D. Tuším, že i v techničáku nebo manuálu je napsané, že se má tankovat minimálně devadesátosmička.

Já jsem přestal Shell brát, protože se mi zdál až moc drahej od okamžiku, kdy jsem zkusil OMV Carrera 100 za daleko nižší cenu a nepoznal jsem žádnej rozdíl. Shell už beru jen když není nikde kolem OMVBenzinu s Vervou 100 úplně ignoruju, protože jsem ji natankoval jednou a po 20km jse zadřel. Sice to nemělo absolutně žádnou spojitost s benzinem, ale jsem pověrčivej :twisted:
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

Tequilla píše:Ten tvůj motor má kompresi 11.5:1, takže je jasný, že mu bude víceoktanový palivo chutnat :D. Tuším, že i v techničáku nebo manuálu je napsané, že se má tankovat minimálně devadesátosmička.

Já jsem přestal Shell brát, protože se mi zdál až moc drahej od okamžiku, kdy jsem zkusil OMV Carrera 100 za daleko nižší cenu a nepoznal jsem žádnej rozdíl. Shell už beru jen když není nikde kolem OMVBenzinu s Vervou 100 úplně ignoruju, protože jsem ji natankoval jednou a po 20km jse zadřel. Sice to nemělo absolutně žádnou spojitost s benzinem, ale jsem pověrčivej :twisted:
Carrera100 byl dalši v mím seznamu na test, rozdil je fakt znat, 35kč proti 38,5 za Shell
Kolik tobě to toho sežere? a jestli znaš nějakou levnějši OMW než za ti 35
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

u mého motoru jsem mohl zpozorovat akorát tižší chod. Nic jiného (přítelkyně nepoznala ani to.). Spotřeba se mi zdá že vzrostla. Z 8,1 co jsem měl po 2 tisíc km mi za cestu z Brna do Bruntálu sežralo půl nádrže a spotřeba se zvedla na 8,6 (podle počtu cca 10l na 100 na dálnici). To bude ale spíš jízdou. Snažil jsem se jet na spotřebu 6,3litru ale pak mě začli předjíždět ženský, duchodci a nakonec i cyklista tak jsem zrudl a dopadlo to jak dopadlo.

Jo a mluvím o Carrera 100, v Brně jsme jí měli za 34 tak jsem nabral 3 plné nádrže. Ale čekal jsem víc.
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

Ahold píše:u mého motoru jsem mohl zpozorovat akorát tižší chod. Nic jiného (přítelkyně nepoznala ani to.). Spotřeba se mi zdá že vzrostla. Z 8,1 co jsem měl po 2 tisíc km mi za cestu z Brna do Bruntálu sežralo půl nádrže a spotřeba se zvedla na 8,6 (podle počtu cca 10l na 100 na dálnici). To bude ale spíš jízdou. Snažil jsem se jet na spotřebu 6,3litru ale pak mě začli předjíždět ženský, duchodci a nakonec i cyklista tak jsem zrudl a dopadlo to jak dopadlo.

Jo a mluvím o Carrera 100, v Brně jsme jí měli za 34 tak jsem nabral 3 plné nádrže. Ale čekal jsem víc.
naucte me jezdit za 8l :-D
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

biscuit píše:vazli: predelej si to na hybridni slapaci pohon a treba budes jezdit i za 7 jako prius :-D
Nebo vyhod ten naš problemovy, a narvi tam 1.9 TDI z oktavky...
P.s. Nezapomen pak sdělit kam jsi ho vyhodil... :wink:
Ohledně spotřeby...nejlevnějši provoz jsem mněl vždycky na naturalu 95...jmeno tomu služebni CCS, asi budu muset s tou heskou věcičkou rozloučit (nastavena jenom na 95 a desel) :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

cera píše:
biscuit píše:vazli: predelej si to na hybridni slapaci pohon a treba budes jezdit i za 7 jako prius :-D
Nebo vyhod ten naš problemovy, a narvi tam 1.9 TDI z oktavky...
P.s. Nezapomen pak sdělit kam jsi ho vyhodil... :wink:
Ohledně spotřeby...nejlevnějši provoz jsem mněl vždycky na naturalu 95...jmeno tomu služebni CCS, asi budu muset s tou heskou věcičkou rozloučit (nastavena jenom na 95 a desel) :cry: :cry:
nic se vyhazovat nebude chrochtaka ze me neudelate:-P

ja tam zatim nic jinyho nez 95 nemel...
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

Vazli píše:
cera píše:
biscuit píše:vazli: predelej si to na hybridni slapaci pohon a treba budes jezdit i za 7 jako prius :-D
Nebo vyhod ten naš problemovy, a narvi tam 1.9 TDI z oktavky...
P.s. Nezapomen pak sdělit kam jsi ho vyhodil... :wink:
Ohledně spotřeby...nejlevnějši provoz jsem mněl vždycky na naturalu 95...jmeno tomu služebni CCS, asi budu muset s tou heskou věcičkou rozloučit (nastavena jenom na 95 a desel) :cry: :cry:
nic se vyhazovat nebude chrochtaka ze me neudelate:-P

ja tam zatim nic jinyho nez 95 nemel...
Zkuuus to Vazli...nebud srab :twisted: poprve to trošečku zaboli ale pak... :roll: sakra, zase jsem na špatnem foru...
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

cera píše:
Vazli píše:
cera píše: Nebo vyhod ten naš problemovy, a narvi tam 1.9 TDI z oktavky...
P.s. Nezapomen pak sdělit kam jsi ho vyhodil... :wink:
Ohledně spotřeby...nejlevnějši provoz jsem mněl vždycky na naturalu 95...jmeno tomu služebni CCS, asi budu muset s tou heskou věcičkou rozloučit (nastavena jenom na 95 a desel) :cry: :cry:
nic se vyhazovat nebude chrochtaka ze me neudelate:-P

ja tam zatim nic jinyho nez 95 nemel...
Zkuuus to Vazli...nebud srab :twisted: poprve to trošečku zaboli ale pak... :roll: sakra, zase jsem na špatnem foru...
Nene, tefil si to správně. Zabolí to pří pohledu do peněženky a pak příjde agonie a už to ti bude šumák.

U mě je spotřeba za 8 asi že blbnou velmi málo. Hlavně jen když jezdím sám a silnice je ok (což u nás téměř žádná není) pak klidně ta spotřeba je i 14 litrů. Ale jak jedu se slečnou, nebo si chcu užít pěknou pohodovou jízdu tak jezdím kolem těch 6-7 a nějak se to vyrovnává :)
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

joo oktanové číslo mě u Camry nepálí :lol: mam "kouzelné" tlačítko... 81-91okt je 1. stupeň a 92-101 je 2. :lol: Aneb sežere skoro vše...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Re: ZZ231 VS Shell V-Power racing, Oktanove čislo 100

Příspěvek od Lucinka »

cera píše: Dal jsem do nadrže rovnych 13 litru, zatim jsem najel 52 km, a mam podle čarek stavu paliva, čtvrt nadrže ... takže uvidime na kolik to vystači, pak to napišu
Hele a vážně si myslíš, že když jsi tam dal 13l, že se to může tak rychle projevit? Vždyť nějaký benzín (podle mě alespoň tak 2 nebo 3l) jsi tam ještě musel mít, což trochu to oktanové č. určitě snížuje, když se to smíchá a taky ta jednotka podle mě nereaguje tak rychle. Ale placebo někdy funguje líp než opravdová kvalita :lol: Že bysme udělali nějakou randomizovanou dvojitě zaslepenou studii? :wink:
Jinak já jsem taky jezdila na V-Power Racing, ale od té doby co stojí víc jak 37Kč už na to fakt nemám a mimi krmím Carrerou 100. Už jsem na tenhle benzín najela asi 1000km a nějaký velký rozdíl jsme nepocítily. Jinak mám spotřebu kolem 8 a při normální jízdě jezdím 2-3tis. ot. a vytáčim jí, když předjíždím, zrychluju na konci vesnice a když hodně spěchám do školy tak v těch 150 to taky točí trochu víc... :lol:
Uživatelský avatar
aznoh24
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: ned 15.03.2009, 16:58
Bydliště: Přerov

Re: ZZ231 VS Shell V-Power racing, Oktanove čislo 100

Příspěvek od aznoh24 »

cera píše:
Nechci tady dělat reklamu Shell i když proti němu nic nemam (vic mně vadi Lukoil), prostě chtěl jsem vyzkoušet to nejdrašši palivo na trhu

Děkuji za pozornost
jen otazka,copak s eti nelibi ma lukoil???
stqeno
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: pon 07.11.2005, 19:48
Bydliště: Pilsen/Kosice/Kaiserslautern
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stqeno »

No jednotka reaguje rychle, aspon v to doufam, ten rozdil bude nejspis jen predstihem, takze se za danych podminek snazi udelat predstih co nejvetsi.
Vic nam urcite povi Libor. Motor ktery mel dynamickou kompresi prispusobenou na palivo s oktanovym cislem 100 a tedy i optimalni hodnotu predstihu, bude mit pri palivu 95 predstih znizen do min optimalnich hodnot co prinese zhorseni vykonu mimo jine. Nebo mam o tech jednotkach moc vysoke mineni?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jj,je to tak. Ecu reaguje okamžitě na základě vstupu a tomu přizpůsobí i předstih. Torova camry to ještě neumí a proto tam má to přepínání. Nízko vysoko oktan.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

moje st185 to taky nepozna, resp ja to nepoznal, akorad se mi zdalo ze to vice zere... jestli to vyjde tak bude JPN ECU, ktera by mela byt na 98 (100) oktan, tak se uvidi :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Odpovědět

Zpět na „Celica“