Kabinový filtr? Klimatizace.

vše ohledně modelové řady Camry
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

2camry97 - díky za fotky. Ty jsi rychlík. Šablony filtrů mám připravené, rozměry deklu poznačené, zítra nebo v pátek na to kuknu. Ještě jednou dík.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

že bych taky projel "větrací" systém a zapřemejšlel?
Nějak jste mě navnadily, jakožto alergika...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
camry97
Řidič
Příspěvky: 238
Registrován: pát 17.10.2008, 21:19
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od camry97 »

čím více lidem pomůžu tím budu více rád že sem se nešpinil zbytečně :D
Prostějov->Olomouc->Kroměříž->Vyškov->Šternberk
camry mr.97 2.2 5s-fe 96kW 155000km
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Takže tady fotky mého deklíku.
[img][img]http://img35.imageshack.us/img35/5766/zmenenvekosimg1205.th.jpg[/img][/img][img][img]http://img35.imageshack.us/img35/1299/zmenenvekosimg1208h.th.jpg[/img][/img][img][img]http://img35.imageshack.us/img35/4867/zmenenvekosimg1204.th.jpg[/img][/img][img][img]http://img35.imageshack.us/img35/9954/zmenenvekosimg1206.th.jpg[/img][/img]

Jsou tam nějaké odlišnosti, ale nic zásadního. Rozměry vypadaj, že jsou shodné. Podle vystřižené šablony jsem odzkoušel aspoň hloubku kastlíku. A ta se jeví také jako přijatelná. Takže camry97, můžeš chystat balíček se starým nepotřebným filtrem. Adresu posílám přes SZ.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Nazdar Camráci. Tak jsem s camry97 domluvený na zkoušce. Sem tam cestuje nedaleko mého domova. Když tady pojede, doveze mi kabinový filtr na vyzkoušení. Jak bude znám výsledek, dám info.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bůvol »

Super :lol:
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Tak chlapi, náplň mám vyměněnou. Pro staré již zakázané chladivo R12 je vytvořeno chladivo ISCEON49. Tak to bych měl mít nyní v systému. Po naplnění z ventilačních průduchů fouká vzduch 5°C. Snad jsou obě náplně opravdu mísitelné a bezproblémově provozovatelné. Výměna komplet média s desinfekcí sprejem vyšla na 1350Kč.

Camry97 - sehnal jsem identické víko kastlíku pylového filtru. Tak nic nebrání zkoušce. Tož bys mohl zajet na výlet se starým pylovým filtrem v kufru :D .
S Camry na věčné časy.
camry97
Řidič
Příspěvky: 238
Registrován: pát 17.10.2008, 21:19
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od camry97 »

To lachtan- budu se snažit aby to brzo klaplo nepřeháněj to s chlazením nebo budeš nemocnej :wink: :)
Prostějov->Olomouc->Kroměříž->Vyškov->Šternberk
camry mr.97 2.2 5s-fe 96kW 155000km
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Lachtan píše:Tak chlapi, náplň mám vyměněnou. Pro staré již zakázané chladivo R12 je vytvořeno chladivo ISCEON49. Tak to bych měl mít nyní v systému. Po naplnění z ventilačních průduchů fouká vzduch 5°C. Snad jsou obě náplně opravdu mísitelné a bezproblémově provozovatelné. Výměna komplet média s desinfekcí sprejem vyšla na 1350Kč.

tak teďkon jsi mi nasadil brouka :lol: v Supřině jsem bral klimu za vyřešenou a že pujde ven z důvodu váhy a nemožnosti naplnit... ale takhle :?
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Slovan
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: pát 10.07.2009, 11:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slovan »

Lachtan píše:Chlapi, jak je to s těma náplněma. Minulý rok jsem chtěl nechat náplň vyměnit, ale když jsem si auto přebíral, tak mi řekli, že s klimou nic nedělali, protože tam mám nějakou jinou náplň. Byl jsem přesvědčený, že tam mám tu R134a. Někde jsem to četl, že ji tam dávali. Dneska jsem se koukl na štítek na kompresoru a tam je R12 a ND-OIL6. Tak asi měli pravdu, že tam je něco jiného. Ale prej náplně včetně olejů nejsou mísitelné a ani prý celý klimatizační systém nejde propláchnout a zbavit se té R12 s OIL6. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Jde ještě R12 doplňovat, když ničí ozón?
myslím že pokud jsou to odborníci,chladivo se odčerpá,ozkouší se tlak a napustí nove chladivo,ted jsem to absolvoval....a žadný problém
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Slovan píše:myslím že pokud jsou to odborníci,chladivo se odčerpá,ozkouší se tlak a napustí nove chladivo,ted jsem to absolvoval....a žadný problém
tak takhle nějak to proběhlo. Chlápek co to dělal, tak vypadal, že tomu rozumí a již něco náplní vyměnil. Fčil se uvidí jak to dlouho vydrží.
S Camry na věčné časy.
Slovan
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: pát 10.07.2009, 11:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slovan »

Lachtan píše:Díky za vaše postřehy a informace. Asi tam taky dám jaro, léto, podzim punčochu. Aspoň nebude lítat jemný bordýlek do auta.
2camry97 - jestli to nafotíš a připíšeš i nějaké rozměry by bylo fajn. Nafoť i ten kastlík a jeho umístění. Třeba japončíci používali stejný kastlík akorát na moji a Bůvolovu verzi nestihly vyrobit ty filtry :oops: :P .

A teď z jiného, mírně souvisejícího soudku. Jak se staráte o klimu. Jak provádíte běžnou údržbu. Jakým způsobem je mazaný kompresor.
Premyslim taky o tom co tu píses,mohl bys nejak upresnit technologii?jak na to?Dííky
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bůvol »

Důležité je aby cladič byl průchozí co se týče vzduchu krs nárazník.
Vždy na jaře každý druhý rok dávám novou náplň.
Zatím po celou diobu životnosti jiný zásah nebyl třeba.

Jinak je doporučeno po 10letech provozu vyměnit těsnící okroužky, v celém systému.
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Nazdar kuci. Tak dneska jsme dali s Camry97 scuka a vyzkoušeli jeho kabinový filtr z _V20 do _V10. A zjistili jsme, že PASUJE. Takže kdo chce jezdit s pylovým filtrem ve verzi SXV10, musí objednat filtr z novější verze vyráběné 97-01. Jen ten přístup a montáž není úplně nejsnadnější.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bůvol »

Díky za info, jen co budu mít příležitost tak ho koupím.
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
Odpovědět

Zpět na „Camry“