Jak s nefunkčních předpínaču pásu udělat funkční

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Jak s nefunkčních předpínaču pásu udělat funkční

Příspěvek od Amadeus »

Zdravím kolegové a kolegyně.Mám na vás takový dotaz.Mám celicu 7.gen a mám použité předpínače pásů a bliká mi kontrolka na Airbagy.Jak jsem si všimnul,tak byl do kontaktu vložen nějaký odpor,který oblbnul ř.j. od airbagu a kontrolka neblikala,ale asi už ten odpor prdnul a kontrolka bliká.Obracím se na vás s dotazem,zda li nevíte,jak by se to dalo obějít bez výměny předpínačů????Předem děkuji za rady.
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

zkus ten odpor přečíst a znovu koupit. :-)

Příspěvek od aczasa »

zkus ten odpor přečíst a znovu koupit. :-) Nebyl to ale třeba spíš zkratovač? :-)
Back in Czech.
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

Ty myslíš jako podle těch barevných proužků???A jaký zkratovač??
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

jo jo..

Příspěvek od aczasa »

jo jo... přesně to myslím. :-) Nafitit, kouknem do nějakýho lehkýho elektroshopu a je to. Pokud je to opravdu jen vypadlým tímto, tak není problém to tam dodat. :-) Tím zkratovačem jsem myslel, že tyhle kontroly jsou buď na průchodu, nebo na naopak neprůchodu proudu. Takže pokud tam je detekce průchodu, tak by to byl zkratovač a ten když odpojíš, tak to přerušíš a hlásí to chybu. Tak to zkus nějak najít ten odpor a třeba to půjde. :-)
Back in Czech.
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

Jj díky moc. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

co se týká airbagů tak je potřeba vyčíst chybové kody z jednotky, jinak hrozí ze fungovat nebude nic!!!

jestli ti vadí kontrolka tak ji rovnou odpoj, to vyjde nastejno 8)

jestli chces vetší šanci přežít, nech to dát do pořádku!
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

josuk píše:co se týká airbagů tak je potřeba vyčíst chybové kody z jednotky, jinak hrozí ze fungovat nebude nic!!!

jestli ti vadí kontrolka tak ji rovnou odpoj, to vyjde nastejno 8)

jestli chces vetší šanci přežít, nech to dát do pořádku!
Samozřejme máš pravdu,že mi jde o to přežít.Snažím se co můžu,ale nemám 20 táců na nové předpínače.Snažím se sehnat starší nevystřelené ale na ty naše 7 něco sehnat je problém.A kontrolka najde odpojit,je to dioda přímo na plošném spoji od budíků.Ale myslím si, že pokud to vyodporuji,tak jak to je v předpínačích,tak další begy by měli fungovat pokud se nepletu?? :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jen jedna věc. Ten drátek(y) spojené odporem víš co je na nich standartné? Připojena pyropatrona která exploduje při nárazu společně s bagem. Takže moje domněnka je že vůz je po bouračce a ty tam nemáš už ani funkční bag.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

Tak po bouračce je,to je snad každé auto u nás v bazaru,ale beg ve volantu je a u spolujezdce taky,ale nevím jak jsou na tom sedadla.
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Naskládat bag zpátky není žádný problém. Spíše bych se podíval pod nárazník kde jsou úderova rtuťova aktivační čidla bagu jestli to není řešeno obdobným způsobem. Pokud ano můžeš si být jistý že je to stejné jako když tam nejsou.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

Co jsem zatim našel ty čidla na begy jak píšeš, tak všechny jsou klasika napojené.
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No potom jen už dvěma způsoby. Bouchnout kladivem to je ta horší nebo udělat diagnostiku. To je ten lepší způsob. Každopádně osobně mám zkušenost se dvěma volvy s60 po havárii z bazaru kde všech 16 bagu bylo naskládano zpět a kontrola byla klamaná také několika odpory. Ono to není nezanedbatelná částka opravy a divil bych se kdyby to u tebe bylo jinak.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

No na diagnostice Airbegu jsem byl a našel chybu v těch předpínačích,že tam byl ten odpor a asi prdnul tak to psalo chybu,ale jinak prý dělal test pytlů a vše ok.A jak jsi to myslel s tou nezanedbatelnou částkou za opravu??
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No oprava airbagu u toy stojí kolem 70k. Když auto nabourám a bagy bouchnou tak je složím zpátky což dělají i servisy dám nové dekly a někomu 3000 aby tam nastrkal přemostění a auto dám do oběhu. Jediná možnost jak to ověřit je ten volant nebo vedle otevřít a podívat se jestli tam je ještě patrona.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

Tak po výměně odporu a vložení odporu 10kOhmu dle manuálu,již kontrolka nebliká ale svítí.Ted by asi chtělo zajed na diagnostiku na smazaní chyby s ř.j.?Nebo se dá ř.j. vymazat odpojením baterie??Díky za info libore.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“