E15 palubní počítač - spotřeba, dojezd

vše ohledně modelové řady Corolla

Jste spokojeni s přesností palubního počítače?

ano
5
15%
ne
21
62%
nevyužívám ho
8
24%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
Vaclav Kopecky
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 20.12.2007, 19:54
Bydliště: Praha

E15 palubní počítač - spotřeba, dojezd

Příspěvek od Vaclav Kopecky »

Jde mi hlavně o tyto parametry - přesnost dig.palivoměru, velikost rezervy, výpočet dojezdu... Fakta: nádrž 55l a palivoměr má 9čárek stupnice, tj. čárka=6,1L. Při 1čárce bliká R (rozsvítí se upozornění LOWFUEL), ale v manuálu tvrdí rezerva = 8,3litru. Do signalizace rezervy jsem na plnou najel 700km, pak doplnil 47,5l (čili OKspotřeba 6,78l; palubní počítač ukazoval 6,4l), tudíž v nádrž zbylo 7,5l. Teď při plné mi to ukazuje dojezd nějakých 570km? To bych musel mít spotřebu 9,7l aby to bylo správné! Jaké máte zkušenosti?


Najeto 700km a první tankování.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Vaclav Kopecky dne sob 04.07.2009, 19:13, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: pát 14.04.2006, 12:41
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LikeableBoy »

Mám sice E11 po faceliftu(1,4VVTi), ale vlastním tam také PPC a reálná spotřeba se mi pohybuje zhruba o 0,5 litru na 100km více na pal.PC oproti propočtům. Takže mi přijde, že to moc přesné není. Známý teď například kupoval jetou Opel Zafira a spotřeba mu sedí úplně přesně, otázkou je z čeho a jak důmyslně se spotřeba v autech počítá.
"Karolínka Modroočko" Toyota Corolla 1,4 VVTi (71kW) LB 10/2001 -prodána
Ford Focus 1.6 TDCi (80kW) combi Titanium 10/2009
"Lvíček" Peugeot 307 SW 1.6 16V (80kW) 02/2003 6x airbag, digi klima, ESP+ASR, panorama, atd.
Uživatelský avatar
puttner
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: pon 25.09.2006, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od puttner »

take jsem uzivatel E11 a zkusenosti podobne ... jako likeableboy
pri dlouhodobych propoctech spotreby dle ujetych km a tankovani
mi spotreba vychazi o 0,5 - 1 litr mensi nez dle PPC. Nejlepe se
ale citim, kdyz to vypnu - ty cisla pri rozjezdech me jen desi :o
a taky pak neni cas na sledovani der v tech nasich tankodromech :?
posledni dobou (co mam novy olej :) ) uz vypinam i radio :lol:
cim min elektroniky, tim lip :!:
JIZ PRODANA 4ZZ-FE Corolla E11LB 1,4VVTi 71kW-6000rpm/130Nm-4800rpm DO PRISTI TOYOTY SE DOCASNE LOUCIM
Uživatelský avatar
Vaclav Kopecky
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 20.12.2007, 19:54
Bydliště: Praha

Zkušenosti s palubním počítačem

Příspěvek od Vaclav Kopecky »

Za ten rok co jsem tady začal diskusi k nové Corolle E15 sedan je nás zde na fóru více a více (oficiálně se zaregistruje kolem 20vozů měsíčně v ČR) a tak aktualizuji toto zapadlé téma - zkušenosti s palubním PC. V odborném servisu s tím nic neudělají (nezkalibrují), je to orientační, necejchované měřidlo. Stupnice ukazatele množství paliva je digitálně-lineární (sloupec 9-čárek), ale ve skutečnost na první dílek najedu i 2x více km (jako kdyby plovák nedosahoval na hladinu, plnící hrdlo?), než na další. Celkově moje spotřeba je 7,2l (vedu si přesnou statistiku), kdy 2/3 najetých km jsou v městském provozu a na krátké vzdálenosti, což je nejhorší kombinace. Při jízdě na okreskách při dodržování rychlostních limitů se vejdu v pohodě do 6l, na dálnici při 130km (kolem 4000ot.na 5) je to už více a při studeném motoru raději nesledovat. Říká se, že spotřeba časem klesne, ale má zkušenost to nepotvrzuje, ale zřejmě je to dáno tím, že v poslední době více využívám výkonu motoru, byla zimní sezóna, více města... Tankuji vždy do plné nádrže, nuluji tlačítko průměrné spotřeby a skutečná (vypočítaná) spotřeba je o 0,4l více než údaj na počítači. Ukazatel dojezdu při plné nádrži(Range) spíše ukazuje menší jízdní dosah. Zajímavý, ale nedůležitý údaj je moje celková průměrná rychlost, která je za 10 500km jen 45km/h. Celkově shrnuto - je to poměrně nepřesné a nejdůležitější údaj tj.digitální ukazatel stavu paliva je po plné nádrži optimista do 130km, ale pak mne vrací do reality, že to auto má také nějakou spotřebu. Jaké máte zkušenosti vy?

Obrázek
Naposledy upravil(a) Vaclav Kopecky dne sob 04.07.2009, 19:17, celkem upraveno 2 x.
Avesp
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: sob 24.01.2009, 14:03
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Avesp »

Taky to teď trochu řeším u Versa, pistole mi u tankování při rozvícený rezervě vypne po 42 litrech, ale při dalším velmi pomalým dotankovávání se mi po hrdlo vejde dalších cca 12 litrů. Nádrž píšou 55 l, kolik je potom teda rezerva, když mi ukazuje dojezd jen 35km? ... Při plný nádrži mi ukazuje dojezd podle mě stejně jak při dotankovaných 42l tak i při 54l. Takže jsem místo ukazovaných 620km najel o dvěstě víc. Podle mě je v nádrži někde spínač plný a co je přes (třeba těch 12l) už ani neregistruje. Co se spotřeby týče, PP ukazuje prům. spotřebu 5,8 litrů, ale na první plnou nádrž, co jsem zatím zkoušel, mi vychází asi 6,6l. Vypadá to teda hodně orientačně. A taky souhlasím s tím, že ručka nádrže padá dole rychleji.
Toyota Corolla Verso D4-D 2004 ex
Toyota Verso 1.6 D4-D 2014
Uživatelský avatar
deto
Navigátor
Příspěvky: 118
Registrován: stř 25.03.2009, 22:27

Příspěvek od deto »

Zatial som to takto nejako podrobne nesledoval. Treba sa ale zamysliet, ci ta nadrz naozaj ma 55 litrov.

Spominam si na kauzu, kedy do fabie ludia na benzinke natankovali viac ako 45 litrov (co bol objem nadrze) a nasledne vyplynulo, ze do fabie sa montovala vacsia nadrz, nez bola uvadzana v papieroch.

Kazdopadne ak budem mat nejaku dlhsiu trasu kedy budem viackrat tankovat, skusim si to prepocitat aj ja a uvidime co vyjde.
Skoda Octavia Tour II 1,6MPI 75kW 06/2011
Toyota Corolla E15 1,4VVTi 71kW 12/2008
Uživatelský avatar
deto
Navigátor
Příspěvky: 118
Registrován: stř 25.03.2009, 22:27

Příspěvek od deto »

Mal som v poslednej dobe nejake dlhsie trasy, tak som si to odsledoval.

Podla palubneho PC sa mi na danu trasu ukazala priemerna spotreba 6,9l/100km, ale podla najazdenych km a natankovaneho paliva spotreba mi vychadza 7,2l/100km.

Taktiez sa mi zda divne, po pipnuti "malo paliva" mi ukazuje dojazd 30km. Hned som odstavil auto na najblizsej benzinke, kde som natankoval do plna 47,06 litra (natankoval som az po vrch hrdla, tankovacia pistol mi na druhykrat odignorovala vypnutie). Cize ostalo tam priblizne 8 litrov, co pri dojazde 30km vychadza spotreba 26,7l/100km (trosku moc).

Ale inak ta spotreba sa mi zda celkom dobra. Cely cas som isiel so zapnutou klimou, dialnice 140-170, mimo obce 110-130, obce 50-60, tocil som bezne do 3000 otacok, pri potrebe rychlej akceleracie a obiehani do 5000 otacok. Trasa bola Presov-Brno-Presov, 2 ludia, plny kufor.
Skoda Octavia Tour II 1,6MPI 75kW 06/2011
Toyota Corolla E15 1,4VVTi 71kW 12/2008
Uživatelský avatar
Vaclav Kopecky
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 20.12.2007, 19:54
Bydliště: Praha

Zkušenosti s palubním počítačem (PC)

Příspěvek od Vaclav Kopecky »

Dnes jsem tankoval 52,6l, takže začínám věřit, že nádrž E15 má opravdu 55litrů. Moje rezerva je kolem 9litrů a PC s ní nepočítá při výpočtu dojezdu (Range), protože vychází při mé průměrné spotřebě kolem 7,2 l/100km = 46litrů pro dojezd 640km. Další skutečností je začátek blikání rezervy (1čárka, LOWFUEL) a údaj dojezdu je skoro na 0km. Skutečná spotřeba je stále o 0,3l/100km větší než na PC a digi-stupnice ukazatele paliva není lineární.
Obrázek
Johny007
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25.10.2009, 11:13

Příspěvek od Johny007 »

Suhlasim asi s tebou "Vaclav Kopecky" ---)

Kupil som Toyotu Corollu(model009) 1.33 Dual VVT-i 6stupn.prevodovku .
Bol som prvy krat tankovat(ked nepocitam tankovanie pri kupe vozidla) ...
Siel som po ceste a pipla mi rezerva , zastavil som na krizovatke a uz mi ukazovalo 2 čárky , siel som dalej a po cca 10km mi opet pipla rezerva ale uz to ostalo asi na stalo tak som siel natankovat lebo som bol zvedavy kolko je vlastne dojazd a podobne. Presiel som 683km(dojazd mi ukazovalo ece nejakych 10km-cize rezerva sa do dojazdu nepocita) a siel som tankovat , natankoval som 46,4 litra a nadrz som mal uplne plnú,po natankovaní mi ukazuje dojazd 644km ... Čiže sa mam riadit tými čárkami čo mi ukazuju stav paliva a nie dojazdu to je mi uz asik jasne ... Rezerva je asi 8,5 litra, cize na rezervu by som mohol prejst asi kludne 100km pri normalnej jazde , takze na uplne plnu nadrz sa da prejst cca 750 i viac . . . Ja sa len bojim aby som neostal niekde vyset koli tomu ze nebudem mat benzin , ale je mi blbe ist hned tankovat ked mam este 8,5litra co je dost ....
Uživatelský avatar
Vaclav Kopecky
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 20.12.2007, 19:54
Bydliště: Praha

Zkušenosti se spotřebou

Příspěvek od Vaclav Kopecky »

Johny007 píše: Kupil som Toyotu Corollu(model009) 1.33 Dual VVT-i 6stupn.prevodovku .
Bol som prvy krat tankovat(ked nepocitam tankovanie pri kupe vozidla) ...
Ja sa len bojim aby som neostal niekde vyset koli tomu ze nebudem mat benzin , ale je mi blbe ist hned tankovat ked mam este 8,5litra co je dost ....
Ahoj, přesně stejné zkušenosti i spotřebu jsem měl taky. Já vždy tankuji do plné nádrže, a dojíždím mírně do rezervy, podle okolností a občas natankuji Shell V-Power (někdy levněji v akci přes SMART kartu), ne že by se to rapidně projevilo ve spotřebě či výkonu, ale věřím, že čistící účinky to nějaké má. Více toho najezdím v městském provozu, krátší cesty a tak stále bojuji se spotřebou, kde základem je plynulá jízda. To auto jede na okresce při rychlostních limitech za 5,5l, ale lehce točí i 6000ot.(ne při záběhu) a je radost to poslouchat a pak to i žere. Já jsem s novou Corollou spokojen a to samé přeju i tobě.
P.S Nejezdíš ke stojanům z druhé strany?
Obrázek
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1031
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od Čepo »

Dovolím si přidat nejaké zkušenosti s přesností PP na mojí Corolle E 12. V průběhu záruky jsem zjistil, že PP proměřuje o 1 l víc než je skutečná spotřeba zjištěná měřením z tankování a počtu kilometrů. Reklamoval jsem to v autorizovaném servise. Servis provedl kontrolní měření (natankoval jsem plnou za přítomnosti technika, ten udělal foto stavu kilometrů a vynulování PP, pak zapečetil nádrž. Po ujetí cca 700 km se provedlo dotankování do plné, samozřejmě s technikem a provedl se kontrolní výpočet). Reklamace byla uznána a jako první věc bylo vyměněno autorádio (údajně je tam nějaký HW pal. počítače), nepomohlo to, pak vyměnili štít přístojů (tachometr a ostatní přístroje), také to nepomohlo. Toyota cz přesnost PP pak odůvodňovala způsobem jízdy atd. Asi nevěděli co s tím dál a chtěli mě přesvědčit, že si za to můžu sám. Žádné jiné měření nebylo na Corolle prováděno. Byl jsem důsledný a nespokojil jsem se s vyjádřením Toyoty cz a obrátil jsem se na centrálu v Brusselu. Na základě jejich podnětu naběhl do servisu firemní technik s NB a diagnostikou. Jejich zkoumání a měření zabralo asi 10 dnů a to spolupracovali s technickým oddělením v Brusselu, kde posílali naměřené hodnoty. Ve finále proběhla výměna vstřikovačeů(benzinové). Následovalo kontrolní měření s tím, že rozdíl mezi zobrazovanou hodnotou PP a vypočtenou je o,5 l . Vzhledem k tomu, že PP jsou u Toyot nepřesné, jsem se se s tímto spokojil a neřešil dál nic. Musím jěště uvést, že v době provádění diagnostiky v servisu jsem jako náhradní vozidlo měl Priuse asi 10 dnů, platil jsem pouze benzín.
Naposledy upravil(a) Čepo dne úte 08.02.2011, 05:32, celkem upraveno 1 x.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
vibam
Řidič
Příspěvky: 276
Registrován: úte 25.11.2008, 12:11

Příspěvek od vibam »

Čepo píše:Dovolím si přidat nejaké zkušenosti s přesností PP na mojí Corolle E 12. V průběhu záruky jsem zjistil, že PP proměřuje o 1 l víc než je skutečná spotřeba zjištěná měřením z tankování a počtu kilometrů. Reklamoval jsem to v autorizovaném servise. Servis provedl kontrolní měření (natankoval jsem plnou za přítomnosti technika, ten udělal foto stavu kilometrů a vynulování PP, pak zapečetil nádrž. Po ujetí cca 700 km se provedlo dotankování do plné, samozřejmě s technikem a provedl se kontrolní výpočet). Reklamace byla uznána a jako první věc bylo vyměněno autorádio (údajně je tam nějaký HW pal. počítače), nepomohlo to, pak vyměnili štít přístojů (tachometr a ostatní přístroje), také to nepomohlo. Toyota cz přesnost PP pak odůvodňovala způsobem jízdy atd. Asi nevěděli co s tím dál a chtěli mě přesvědčit, že si za to můžu sám. Žádné jiné měření nebylo na Corolle prováděno. Byl jsem důsledný a nespokojil jsem se s vyjádřením Toyoty cz a obrátil jsem se na centrálu v Brusselu. Na základě jejich podnětu naběhl do servisu firemní technik s NB a diagnostikou. Jejich zkoumání a měření zabralo asi 10 dnů a to spolupracovali s technickým oddělením v Brusselu, kde posílali naměřené hodnoty. Ve finále proběhla výměna vstřikovačeů(benzinové). Následovalo kontrolní měření s tím, že rozdíl mezi zobrazovanou hodnotou PP a vypočtenou je o,5 l . Vzhledem k tomu, že PP jsou u Toyot nepřesné, jsem se se s tímto spokojil a neřešil dál nic. Musím jěště uvést, že v době provádění diagnostiky v servisu jsem jako náhradní vozidlo měl Priuse asi 10 dnů, platil jsem pouze spotřebovaný benzín.
kde jsi kupoval auto, kdyz jsi z opavy.. v toyota komarov?
Toyota Avenis 1,8 VVTi, 2007
Toyota Corolla 2017 1,6 MT Trend+
Toyota Starlet 1,3i, 1997
Toyota Verso 1,8 VVTi, 2010
Toyota Corolla E12, 1.6 VVTi, 3HB, 2005
Toyota Corolla E10, 1,6 LXi, SD, 1995
Toyota Starlet 1,3i, 1993
j a p o n e c n a k o n e c
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1031
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od Čepo »

2 Vibram
Kupoval jsem v CK Brno.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1031
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od Čepo »

2 Vibam
Sorry za špatně napsaný nick
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Uživatelský avatar
Vaclav Kopecky
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 20.12.2007, 19:54
Bydliště: Praha

Funguje to i na E15?

Příspěvek od Vaclav Kopecky »

Na své Corolle jsem stále nespokojen s přesností PP a tady jsem narazil na velmi zajímavé nastavení jeho přesnosti:
Čepo píše: Tak si mě donutil jít do auta a detailněji napsat předchozí postup.
1. zapnout zapalování
2 nastavit PP do pozice, kdy zobrazuje venkovní teplotu
3 vypnout zapalování
4 vytáhnout klíč
5 počkat až PP zhasne
6 zmáčknou čudl DISP u otáčkoměru a držet
7 zasunout klíč a zapnout zapalování (budíky svítí)
8 asi po 10 vteřinách se na ODO objeví hodnota 100%
9 mačkáním čudlu DISP u otáčkoměru se mění hodnota procent
10 po nadstavení hodnoty zmáčknout spojku a nastartovat, čímž se uloží nastavená hodnota

Musí to fungovat :P :P :P
Dej vědět zda se ti to povedlo, když Ti to nepůjde písni mě na SZ sednu do auta a po mobilu to sfouknem.
Hned jsem to bez problémů nastavil na 108%, protože mě to ukazuje lepší průměrnou spotřebu než je vypočítaná skutečnost a budu testovat. Má někdo už zkušenosti s tímto nastavením a týkájí se ty nastavená procenta jen parametrů - okamžitá spotřeba, průměrná spotřeba a dojezdu na nádrž (Range)?
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Corolla“