Co takhle v létě uspořádat výlet na Nordschleife?

oficiální i neoficiální akce Toyota Klubu
celicaGT2

Co takhle v létě uspořádat výlet na Nordschleife?

Příspěvek od celicaGT2 »

Vzhledem k tomu,že na honda clubu takovéto výlety pořádají, mohlo by se tady taky něco sjednat. Já osobně se tam chystám,ale bohužel pro mě,neumím cizí jazyk,je podle mě jedno zda anglinu nebo němčinu. Je to ode mě z Liberce cca 700km,z toho 400 km se jede po německý dálnici. Udělat z toho supr víkend,ostatně je to povinnost aut.fanouška si tam aspoň jednou za život odjet pár kol . (4 okruhy stojej tak 75 éček,jeden okruh měří 21 km a jede se rychleji tak kolem 9 minut). Ten kdo by chtěl by si to mohl odjet,ostatní by jen koukaly na super káry,o víkendech se tam sjíždějí ty nejlepší auta z dalekého okolí,i z anglie atd.
Já vím,je to ještě hodně daleko,ale zjišťuji ,jestli by byl zájem někdy v červenci tam zajet a hlavně někoho kdo by to mohl zorganizovat.
více tady http://www.nuerburgring.de/index.php?id=17

Nebo popřípadě do alp- Passo dello Stelvio (2757 m.n.m)
http://famousbmw.autofun.cz/?p=1654

Musí to bejt krásnej zážitek
,ale jet sám není moc dobrý,už jen kvůli tomu že neumím cizej jazyk.
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Já bych tam asi dělal s Corollou ostudu, pro začátek bych zkusil autodrom Brno :lol:
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Badger
Věčnej rejpal
Příspěvky: 592
Registrován: ned 10.06.2007, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

do toho bych sel!!! :wink:
Toyota Corolla 1,3 16V 65kW, rv.1994, Výbava: 4x el. okna, posilovač, alarm s dálkou, střešní okno se solárem
Úpravy:komplet čirá optika, xenony, upravený exteriér, komplet úprava motoru, alu 17" s 205/40 ZR 17, hudba atd...
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Příspěvek od SeeJ. »

To zní lákavě no,.... podívat se na Nurburgring by byl jeden z mnoha zajmavých zážitků, přece jen se tam testuje vše možné a to ne ledajaké šunky :lol: Je to taková Legenda mezi okruhy :wink:

to Marty:
Podívat se můžeš i s corollkou, pochybuju že bych i já jel po okruhu,.. jet na tak těžkém a zrádném okruhu by chtělo minimálně sponzora na pneumatiky a taky už nějaké dobré zkušenosti :roll:
Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
cipis
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: pon 17.07.2006, 19:41
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cipis »

Ona je tam předepsaná minimální rychlost? Nemusíš to kolo ujet za 9 minut, klidně za půl hodiny ...
SeeJ. píše:To zní lákavě no,.... podívat se na Nurburgring by byl jeden z mnoha zajmavých zážitků, přece jen se tam testuje vše možné a to ne ledajaké šunky :lol: Je to taková Legenda mezi okruhy :wink:

to Marty:
Podívat se můžeš i s corollkou, pochybuju že bych i já jel po okruhu,.. jet na tak těžkém a zrádném okruhu by chtělo minimálně sponzora na pneumatiky a taky už nějaké dobré zkušenosti :roll:
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 92) 55kW 2E-E šedá (moje)
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 93) 55kW 2E-E červená (ségra)
IFA Multicar M25 sklopka (r.v. 84) 33kW, 2l diesel (moje)
Uživatelský avatar
pepamoto
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: sob 22.11.2008, 20:30
Bydliště: Statenice

Příspěvek od pepamoto »

jo tam bych si taky zajel :wink: a možná se i povozil , ale je to až za dlouho . Včera jsem byl na super akcičce a jezdí se tam se vším takže i třeba s Corolkou http://autoslalom.tym.cz/2008/akce2008.html , pořádají to uplně normální super lidičky a fakt to bylo SUPER
:D :D takle jsem vypadal po dojezdu , hubu od ucha k uchu
Konečně mám auto s motorem uprostřed
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Příspěvek od SeeJ. »

To cipis,... jo jasný,.. já to tak vážně nemyslel :lol:
Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
Uživatelský avatar
Vladas
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 20.05.2008, 19:25
Bydliště: kousek od Plzně (stříbro)

Příspěvek od Vladas »

No zní to opravdu dobře. Nechci nic slibovat takhle dlouho dopředu, ale na 99.999% bych jel.
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

bylo by to opravdu moc prima,kdyby jely aspoň 4 auta,kvůli nenadálým problémům na cestě,při sjednávání noclehu,zakoupení lístků,ale jen i kvůli společnosti dobrejch lidí,jet sám by bylo poprvý dost riskantní a nudný. Jinak tu dobu 9 minut jsem asi fakt přestřelil,to by se muselo jet asi na krev,jelikož třeba bmw130i nebo opel astra OPC se závodními jezdci to dokážou kolem 8.35,myslím,takže cca asi 10 minut,ale to je fuk,prvni dvě kola by byly určitě seznamovací,ikdyž jsou hry s touto tratí kde si to můžete vyzkoušet-třeba vynikající GTR Evolution-tam se ta trať dá naučit. Podle mě by se mohlo vyjet v pátek a v něděli přijet,cesta bude trvat cca 6-7 hodin,když se pojede rozumě do 150 km/h. Červenec jsem jen tak střelil,by se mohlo jet klidně květen-červen,podle vzájemných shod. Ale chtělo by to vyjet už v pátek ráno. Je tam v blízkosti i hrad Nurburg ci tak nějak,tak byto mohl bejt i zajímavej poznávací výlet,nebo třeba by se mohlo zajet cca dál o 300 km do Belgie k moři,bylo by to super mít fotku čeldy u moře,už sem ke všemu nebyl u moře snad 10 let V Německu ani v Belgii se neplatí dálniční známky-je to v ceně benzínu. Ale i tak by to bylo pochopitelně vcelku nákladné-2000 jen jízdy na trati a zbytek benzin (5000 za benzin+-) do Belgie by to bylo dalších 600 ,při ceně cca 30kč/litr. plus něco navíc tak jsme na +- 7000kč. Mě je jedno termín,pátky mám volný,tak kdyžtak pište i případný datumy.
Ovšem díky všem za projevený zájem!!
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Mam podobný dotaz:

Mate nekdo kontakt nebo dobry odkaz na to, kde se da svezt v poradnem aute??
Bud nekde na okruhu pujcit poradnou karu, nebo se nechat svezt jako spolujezdec...
Nasel jsem na jednom francouzskem okruhu, kde se da ridit formuli 3000 a f1 za nejaky 30-150tis Kc.

Popripade, kdyby to slo i v Brne, tak bych se nezlobil...jednou jsem jel jako spolujezdec v zavodni octavii a stoji to za to...
Mam v planu si delat FIA licenci, ale to az pozdeji, ted bych se radprojel v poradne kare...pokud mate jakekoliv info sem s nim prosim.


O tomhle uz by se uvazovat dalo :)
http://www.esennce.cz/zavodni-okruh/

Skoda, ze na tom Nurburgringu nepujcujou poradne auta...s Aurisem by to bylo o nicem a za tech 5kol bych ty gumy odrovnal :evil:
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Záleží co je pro tebe pořádné auto... pokud ti postačí Porsche, Lambo nebo Ferrari, můžeš si to půjčit v Impexcaru. Ale levný to nebude.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

jj da se pujcit Porsche na 3 hodky mimo Impexcar za 6tis...je to daleko levnejsi nez Impexcar, ale ja bych radsi neco primo na okruhu.
Stejne to Porsche nemas moznost nekde poradne prohnat :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

mas moznost si na volny jizdy v mostu nebo v brne zarezervovat pujceni z toho jiz jmenovanyho impexcaru 911 S,nebo jestli se cejtis tak i klidne F430 s F1 razenim ,(budes jak schumacher :) ), verzi na celej den,ale je to lichvarna,tam se plati i za pocty ujetych km,benzin te vyjde na okruhu na sileny mnozstvi penez (a ke vsemu musis vratit s plnou nadrzi,spotreba se bude drzet nad 30 litru/100 u F) a to nemluvim o tom ze za hodinu jses schopen donicit gumy na aute a ty podle me taky budes muset zaplatit,takze na ten den investice vice jak 100 000kc. napr.u adropu,kde se kupujou ty adrenalinovy darky pujceni modeny F1 na celej den te vyjde na 46000,ale tam se myslim neplati najety km.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

heh tak to je o nicem, to je mnohem lepsi s tou fiestou a cely okruk na hodinu pro sebe za pouhych 7tis 8)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
cipis
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: pon 17.07.2006, 19:41
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cipis »

Pro sebe nebo pro tolik, kolik se jich na to složí?
Luke_Luke píše:heh tak to je o nicem, to je mnohem lepsi s tou fiestou a cely okruk na hodinu pro sebe za pouhych 7tis 8)
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 92) 55kW 2E-E šedá (moje)
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 93) 55kW 2E-E červená (ségra)
IFA Multicar M25 sklopka (r.v. 84) 33kW, 2l diesel (moje)
Odpovědět

Zpět na „Srazy Toyota Klubu“