Záruční oprava delší jak měsíc

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Záruční oprava delší jak měsíc

Příspěvek od T.Y.N.G. »

Zdravím mám (pro mě) záludnou otázku. Co se stane když servis NEdokáže stihnout záruční opravu do měsíce? Co se stane potom? (Ze zákona je na to právě jeden měsíc.)

Díky za názory.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

pokud by to bylo jako v obchodě, tak ať vysolí nový auťák :lol: :lol: :lol:
Nebo vrátí peníze,... :lol:

Ale v tomhle případě by třeba mohli opravu udělat ZDARMA!!! :twisted: Proboha co je to za servis že Ti tam auto visí tak dlouho,....jedině že by jsi měl totálku, nebo co vlastně opravujou?...
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

V úterý tam bude 14 dní. Při prudkém brždění to ustřelí do strany. Povyměnovali co se dalo. Řeší to už snad i s Bruselem :(
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

doufám, že máš zdarma náhradní vozidlo!

no důležitý asi bude, jestli to brání normálnímu užívání vozidla. Ale divím se že je to tam tak dlouho, rozebrat a dát dohromady skoro celý auto (kromě lakování) trvá většinou tak jeden den... dlouho se čeká na neobvyklé díly, ale i tak by to mohli vzít z jinýho auta...??

určitě napiš jak to dopadlo
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

josuk píše:doufám, že máš zdarma náhradní vozidlo!
Ne, nikdo to ze zákona nepřikazuje, je to pouze na servisu. Sice mi ho nabídli, ale za 900Kč/den :!:
josuk píše: no důležitý asi bude, jestli to brání normálnímu užívání vozidla.
Jak se to vezme. Celkově to hůř brzdilo, a na dálnici to ustřelení je opravdu nepřijemný, Nevím co by to udělalo při krizové situaci (v zatáčce, jiné auto vedle mě, ...)
josuk píše: Ale divím se že je to tam tak dlouho, rozebrat a dát dohromady skoro celý auto (kromě lakování) trvá většinou tak jeden den... dlouho se čeká na neobvyklé díly, ale i tak by to mohli vzít z jinýho auta...??
Ne, můj je jeden z prvních a to je Japonec, skladem mají už jenom Francouze :(
josuk píše:určitě napiš jak to dopadlo
Jo určitě dám vědět. Jediný co nevyměnili je řídící jednotka ABS. Prý stojí něco mezi 50 - 100 tis :!:
A tu zatím z centrály nepovolili :(
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
cipis
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: pon 17.07.2006, 19:41
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cipis »

Tohle je pěkná blbost. Nebo vychcanost.
Pokud je to v záruce, tak ručí za všechny škody. Pravda, taková škoda na ušlém zisku bude asi na pořádného právníka, ale pokud nechtějí dát k dispozici auto, tak si ho půjčíš jinde a půjčovné platí oni.
Samozřejmě, záleží, jak je to auto koupené - třeba přes lízačku to asi bude trošičku jinak.
Ale obecně prodejce hradí škody, které způsobí nefunkční věc, co prodal.
T.Y.N.G. píše:
josuk píše:doufám, že máš zdarma náhradní vozidlo!
Ne, nikdo to ze zákona nepřikazuje, je to pouze na servisu. Sice mi ho nabídli, ale za 900Kč/den :!:
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 92) 55kW 2E-E šedá (moje)
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 93) 55kW 2E-E červená (ségra)
IFA Multicar M25 sklopka (r.v. 84) 33kW, 2l diesel (moje)
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Tak, a také samozřejmě náklady, které ti vznikly v souvislosti s reklamací.
Takže např. benzín projetý do servisu a zpět, telefonní poplatky při telefonování do servisu... a i by se do toho daly zařadit výdaje za půjčovné auta, ale musel bys prokazovat, že auto potřebuješ nutně k životu - k výkonu povolání, k dopravě postiženého příbuzného, ... atd.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

No, jenže já to chápu asi tak, jako když ti v záruce odejde pračka, tak ti taky nedají náhradní :roll:
Ze zákona je 30 dní na opravu, nikde ve smlouvě není dáno, že mi musej půjčit náhradní. Existuje možnost připojištění pro tyhle případy, ale pro mě je něco takovýho zbytečný. Za celou dobu jsem auto opravdu nutně nepotřeboval. A pokud ano, tak si to člověk dohodne s příbuznýma.
Pokud někdo potřebuje auto denně, tak to je asi jiná, ale i přesto je to na smluvní ošetření.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
cipis
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: pon 17.07.2006, 19:41
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cipis »

Ale však jo, dyť jsem to psal. Náhradu poskytnout nemusí, ale škody uhradit musí, tj. i provoz náhradního ...
Mimochodem, pračku máme od jednoho místního soukromníka, u kterého je naprostá samozřejmost se při předpokládané delší opravě (ať už záruční nebo pozáruční) zeptat, jestli chceš půjčit nějakou pračku ...
Takže je to hlavně o přístupu a solidnosti daného prodejce/servisu/...

Zajímavé budou jistě případy, kdy např. servis něco vymění na motoru, to odejde a veme sebou třeba celý motor - v tom případě musí uhradit opravu/výměnu motoru, oné věci, odtah, tvoje jízdné do servisu, telefony, papírování, atd atd. Bohužel si to celá řada zákazníků neuvědomuje nebo nad tím mávne rukou (obzvlášť, když je to něco menšího) a tak prodejci na to serou a ještě tě oblbují.

Dobrá haluz je taky třeba nějaká oprava, kde podepisuješ zakázkový list (při dáník opravě) a ten dotyčný ti vůbec neřekne, že tam podepisuješ i třeba to, že ti nedají vymontované součástky atd. On si tím musí člověk párkrát projít a pak se teprve otrká a trvá na svých právech. Já jsem se taky nechal zblbnout před lety, když jsem nechal měnit homoklouby, disky atd. V materiálu byl nový olej v převodovce, ale starý mi nedali (ani ty klouby atd). A když jsem cca. měsíc poté tam nechal měnit i nějaké čepy, tak bylo zase v zakázce trochu oleje a že prej to museli zase vyndat a že něco vyteče, tak že musí dolít atd. Asi to nechali vytéct do kanálu, měsíc starý olej ...

No, to jsem se rozkecal, zpět k tvému autu - buď na ně tvrdý, to, že na ěnco nemůžou přijít, je jejich problém. Požaduj po nich termín opravy, (mimochodem, po 3 dnech ti měli říct, jestli je to vada odstranitelné nebo neodstranitelná a je-li ta reklamace oprávněná - řekli ti k tomu něco?), pokud se to natáhne přes těch 30 dnů od data předání, tak požaduj zrušení kupní smlouvy (nebo výměnu za jiný).

par. 19 zákona o ochraně spotřebitele:

Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má spotřebitel stejná práva, jako by se jednalo o vadu, kterou nelze odstranit.

par. 622 občanského zákoníku:

Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.
T.Y.N.G. píše:No, jenže já to chápu asi tak, jako když ti v záruce odejde pračka, tak ti taky nedají náhradní :roll:
Ze zákona je 30 dní na opravu, nikde ve smlouvě není dáno, že mi musej půjčit náhradní. Existuje možnost připojištění pro tyhle případy, ale pro mě je něco takovýho zbytečný. Za celou dobu jsem auto opravdu nutně nepotřeboval. A pokud ano, tak si to člověk dohodne s příbuznýma.
Pokud někdo potřebuje auto denně, tak to je asi jiná, ale i přesto je to na smluvní ošetření.
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 92) 55kW 2E-E šedá (moje)
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 93) 55kW 2E-E červená (ségra)
IFA Multicar M25 sklopka (r.v. 84) 33kW, 2l diesel (moje)
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

cipis píše:buď na ně tvrdý, to, že na ěnco nemůžou přijít, je jejich problém. Požaduj po nich termín opravy, (mimochodem, po 3 dnech ti měli říct, jestli je to vada odstranitelné nebo neodstranitelná a je-li ta reklamace oprávněná - řekli ti k tomu něco?), pokud se to natáhne přes těch 30 dnů od data předání, tak požaduj zrušení kupní smlouvy (nebo výměnu za jiný).
No, na to že řeší až s Bruselem, tak sy myslím, že se to snažej opravit. Mě po prvním dnu řekli, že to bude asi řídící jednotka ABS, ale nechtěj jim to povolit na centrále. Řekli mi, že už se zkontorlovalo a vyměnilo co se dalo. Věřím, že už to bude za pár dní OK. Jen mě zajímala ta teoretická otázka, co kdyby to bylo více jak 30 dní.
Pokud mi začátkem týdne nedají opravené auto, začnu dost tlačit do náhradního.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

Jak to tak čtu tak je to pěkná ostuda servisu, který zastupuje Japonce!!!!
Kde to vlastně máš aby ostatní viděli jak to u vás chodí.

No u nás to funguje trochu jinak, pokud tam vezu auto na opravu nebo byť na hodinovou prohlídku, tak mi nabídnou jestli mne mohou někam odvézt. Opravy a zaručky vždy bez problemů a vždy bylo jak řekli, při sebemenší změně tel. kontakt že je to tak a tak,...Nyprostá spokojenost a vžycky mi ho i bezvadně umyjou jako tečku nakonec. :wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Teda, fakt by mě zajímalo, jestli tohle platí i u aut, pokud se nesplní lhůta 30dní na vyřízení řádné reklamace...
Správně máš právo na stejný nebo lepší ekvivalentní bezvadný výrobek nebo na vrácení plné kupní ceny.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

obrat se na českou obchodní inspekci, slušně se z ptej, poradí, pomohou ( vlastní zkušenost ).

když mi nepujdenastartovat auto tak se taky nepujdu zeptat sousedky co by to asi mohlo být, jestli s tím nemá zkušenost, ale zavolám mechaniovi. Zatu dobu co to tu řešíš ( a stejně nedostaneš 100pro přesnou odpověd ale jen domněnky ) jsi to mohl mít už dávno vyřešené přes OI.
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

ArnieGT píše: Kde to vlastně máš aby ostatní viděli jak to u vás chodí.
Toyota Tsusho Praha Průhonice. Ale na jejich obranu musím říct, že to aspoň denně se mnou konzultují i přesto je to otrava.
Idaho píše:obrat se na českou obchodní inspekci, slušně se z ptej, poradí, pomohou ( vlastní zkušenost ).
Můžu v pondělí zkusit. Díky ta tip.
Naposledy upravil(a) T.Y.N.G. dne pon 06.10.2008, 05:56, celkem upraveno 1 x.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
cipis
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: pon 17.07.2006, 19:41
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cipis »

Jen pozor na drobný detail - ČOI neřeší konkrétní případy! Ale to neznamená, že tam nemůžou udělat kontrolu :-)
Idaho píše:obrat se na českou obchodní inspekci, slušně se z ptej, poradí, pomohou ( vlastní zkušenost ).

když mi nepujdenastartovat auto tak se taky nepujdu zeptat sousedky co by to asi mohlo být, jestli s tím nemá zkušenost, ale zavolám mechaniovi. Zatu dobu co to tu řešíš ( a stejně nedostaneš 100pro přesnou odpověd ale jen domněnky ) jsi to mohl mít už dávno vyřešené přes OI.
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 92) 55kW 2E-E šedá (moje)
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 93) 55kW 2E-E červená (ségra)
IFA Multicar M25 sklopka (r.v. 84) 33kW, 2l diesel (moje)
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“