napinaci kladka na rozvodak

vše ohledně modelové řady MR2
Odpovědět
jerry.s
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pon 02.01.2006, 22:04
Kontaktovat uživatele:

napinaci kladka na rozvodak

Příspěvek od jerry.s »

cus lidi chtel bych se zeptat jestli jste nekdo nekdy menili napinaci kladku k rozvodaku na 3S-GE? potreboval bych ji vymenit ale chtel bych vymenit i ten pistik co tu kladku napina tak bych se chtel zeptat kde se to da obednat? vsude jsem videl na prodej jenom samotne kladky bez toho pistiku :?
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

jestli tím pístíkem myslíš hydraulickej napínák řemene-což asi jo, tak nejlíp v toyotě-asi za 2.000,-, jinde to asi stejně neseženeš-to je jediná součástka, kerou sem kupoval originál a je to dobrý to vyměnit, když už děláš komplet rozvody, bacha na rozvoďák-je potřeba přesně nahlásit ročník a hlavně revizi a koně při koupi, páč revize 4 má o jeden zub na rozvoďáku míň než předešlý revize
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ano, ten napinak napinacej kladky najrychlejsie budes mat z TOYOTY.. ja som to jedneho casu zhanal vsade, kde som len mohol a nic.. no z Toyoty mi vravely 5500skk... takze som saa na to vykaslal, nevymenil som to... ale funguje to typkovi dodnes, nieje problem.
ale az to u vas stoji len 2000ck, tak to vymen a je klud. :-)
inak anglicky sa to vola "Timing belt tensioner" :wink:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
jerry.s
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pon 02.01.2006, 22:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jerry.s »

jj je to presne to co popisujete. ja uz mam rozvody prave vymenene ale po ujeti asi 5000km od vymeny mi zacal rozvodak drncet o ten plastovy kryt a v miste od ozubeneho kola vacky smerem k vodni pumpe je docela volny. promacknu ho lehce i o vic jak 1cm tak ze doufam ze to bude tim napinakem a ne necim zavaznejsim..
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

nicim inym to nemoze byt! ten napinak ti nenapina :-) vymenis a ides dalej
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
jerry.s
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pon 02.01.2006, 22:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jerry.s »

no v to taky doufam ze to bude tim. zitra mam zrovna cestu do toyoty pro neco tak by me docela potesily kdyby to meli zrovna na skladu. pro predstavu jsem to na obrazku vyznacil kde to mam volne.
(za kvalitu obrazku a vyznaceni kritickeho mista se omlouvam pokud to nekomu pripomelo neco jineho nez volny rozvodak) :oops: :lol:
Obrázek
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

na skladě to asi mít nebudou, ale měli to na prodejně do vou dnů a stálo to 1980,-, bylo by škoda když měníš rozvody, aby se ti pak potkaly ventily jen kvůli tomu že si ty součástky nevyměnil všechny...
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

3S-GE nepozna potkani ventilu :-) odskouseno :wink:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
jerry.s
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pon 02.01.2006, 22:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jerry.s »

tak ten napinak uz mam obednany a stat bude presne jak rikal marcelus. ale nejsem si jisty jetli uz mi to o zub nepreskocilo pac pri akceleraci mi v motoru lehce klepe (spis cinka) tak nevim jestli to s tim nema nejakou souvislost ale doufam ze jo pac do dalsi opravy neceho jineho se mimoc nechce :cry:
jerry.s
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pon 02.01.2006, 22:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jerry.s »

gabko24 píše:3S-GE nepozna potkani ventilu :-) odskouseno :wink:
jak se ti motor choval pri preskoceni rozvodaku?
Odpovědět

Zpět na „MR2“