4E-FE a turbo --> 4E-FTE

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

4E-FE a turbo --> 4E-FTE

Příspěvek od Marty »

Chlapi, viděl jste někdo v našich zeměpisných šířkách motor 4E-FTE?

Když jsem jezdil Corollou E11 s 4E-FE, tak jsem o tom snil. Myslíte, že to má smysl?
V praxi by to nemusela být až tak náročná úprava, přidat turbo. Nevíte někdo o nějakých stránkách, které se těmito úpravami zabývají?

Nebo raději koupit celý motor? (třeba tady :twisted: )

(PS. ví taky někdo jaký je rozdíl mezi 4E-FTE a 4E-FET? )

Jinak parametry by měly být asi takovéhle:
Engine: 4E-FTE 1331 cc 16 Valve Twin-Cam 4 cylinder Turbo-Charged/Intercooled
Power: 133bhp@6400rpm (100kW)
Torque: 116 ft-lbs@4800rpm (157nM)


edit.
a nebo koupit jen turbo kit a namontovat na snadno sehnatelný 4E-FE u nás
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

Asi tak, jako frajeřinka je to dobrá, ale na běžný ježdění je to k ničemu, protože, co může vydržet takovej motor, když ho takhle nadupeš...
Řekl bych, že je pak lepší si sehnat rovnou jinej a silnější motor, než ho turbit :)
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

fildis píše:Asi tak, jako frajeřinka je to dobrá, ale na běžný ježdění je to k ničemu, protože, co může vydržet takovej motor, když ho takhle nadupeš...
Řekl bych, že je pak lepší si sehnat rovnou jinej a silnější motor, než ho turbit :)
Podle mně to s tou výdrží nemůže být nijak špatný, když se 4EFTE dával do sériovejch Starletů a Tercelů. Samozřejmě s nějakým turbokitem od HKS jako je v tom linku to může být větší sranda, ale taky menší životnost (nicméně, co si představíme pod menší životnost? "jen" 300 000 km?)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Kup motor. Vyhneš se tak spoustě problémů. Atmosféra je atmosféra. Svoji konstrukci. Oturbit ji,i když nějakým kitem,je cesta motoru do věcných lovišť a na 300000 zapomeň. Takto upravené motory mají generálkove cykly kolem 50000 a mezitím ještě další výměny. Proč myslíš že jsem dal pryč z auta profesionálně laděný motor 22R na výkon 220k od úpravce LCE? Jeho cena 6900$ Když pominu spotřebu,tak jeho "údržba" v řádu 10000km cca 1800$,v řádu 20 až 50k dalších 2500$ a tak bych mohl pokračovat. Záleží na tobě jak se finančně cítíš.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

libor12 píše:Kup motor. Vyhneš se tak spoustě problémů. Atmosféra je atmosféra. Svoji konstrukci. Oturbit ji,i když nějakým kitem,je cesta motoru do věcných lovišť a na 300000 zapomeň. Takto upravené motory mají generálkove cykly kolem 50000 a mezitím ještě další výměny. Proč myslíš že jsem dal pryč z auta profesionálně laděný motor 22R na výkon 220k od úpravce LCE? Jeho cena 6900$ Když pominu spotřebu,tak jeho "údržba" v řádu 10000km cca 1800$,v řádu 20 až 50k dalších 2500$ a tak bych mohl pokračovat. Záleží na tobě jak se finančně cítíš.
Ajaj. Fakt je, že když jsem u novejch turbobenzínů studoval servisní podmínky, tak jsem se celkem divil.

Ok, myšlenku opouštím. :)
Leda že by se objevil výhodně nějaký celý motor "na vyzkoušení" (a když odejde, vrátí se tam původní...)

Nicméně zatím jsem auto nekoupil, tak třeba mi padne do klína něco pěkného, s dostatkem zábavy v sérii.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Nemusíš tu myšlenku opouštět. Asi takhle. Pokud chceš závodit nebo postavit nějaký special tak prosím. Do běžného provozu... Tak jako uvědom si kdy ten výkon potřebuješ? Předjíždění,akcelerace. Čili výkon krátkodobý. Už nějaký čas si pohrávám s myšlenkou N2O. Ta přesně splňuje tyto požadavky. :D v současné době se již rýsují nějaké konkrétní rozměry prototypu. Někdo namítne že to ničí motor. Budu s ním souhlasit ovšem jen do té míry než použiješ řízenou regulaci. Kde nárůst výkonu není skokovy ale plynulý. Tyto kity už ovšem nejsou za 15k ale už šplhají někde kolem 40 až 60k. A výrobou takového já se zabývám. Samozřejmě až to bude aktuální výsledek zveřejním,ev. pokud bude zájem,vyrobím další a namontuji.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

libor12 píše:Nemusíš tu myšlenku opouštět. Asi takhle. Pokud chceš závodit nebo postavit nějaký special tak prosím. Do běžného provozu... Tak jako uvědom si kdy ten výkon potřebuješ? Předjíždění,akcelerace. Čili výkon krátkodobý. Už nějaký čas si pohrávám s myšlenkou N2O. Ta přesně splňuje tyto požadavky. :D v současné době se již rýsují nějaké konkrétní rozměry prototypu. Někdo namítne že to ničí motor. Budu s ním souhlasit ovšem jen do té míry než použiješ řízenou regulaci. Kde nárůst výkonu není skokovy ale plynulý. Tyto kity už ovšem nejsou za 15k ale už šplhají někde kolem 40 až 60k. A výrobou takového já se zabývám. Samozřejmě až to bude aktuální výsledek zveřejním,ev. pokud bude zájem,vyrobím další a namontuji.
Jenže nitro nemá moc význam pro malé kubatury...
Na co bych to chtěl? Auto budu mít na běžné ježdění, ale rád bych se s ním nebál předjíždět - přesně jak píšeš. Nitro by to asi řešilo, ale co efekt u malého motoru?
Docela bych to někdy viděl rád naživo...
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

A tu informaci Ti podal kdo,že to není pro malé kubatury??? :D taková 1.4 se standartním výkonem 55kw,tak ta se dá v naprosto rozumné míře,bez poškození motoru "přifouknout" o nějakých 25kw. A na to aby jsi tímto způsobem "deklasoval" nějaké "čiptjůningové 1.9TDi to úplně bohatě stačí. :D :D :D
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Cosi jsem o tom četl různě, např. zde - cartechgroup. Nicméně asi to dost záleží na konkrétním nastavení ...
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

libor12 píše:A tu informaci Ti podal kdo,že to není pro malé kubatury??? :D taková 1.4 se standartním výkonem 55kw,tak ta se dá v naprosto rozumné míře,bez poškození motoru "přifouknout" o nějakých 25kw. A na to aby jsi tímto způsobem "deklasoval" nějaké "čiptjůningové 1.9TDi to úplně bohatě stačí. :D :D :D
Zrovna dneska říkal známej, že za nim přijel jeden kluk s Octávkou v tédéíčku a blbec měl propálenej píst, protože Voktávka byla hustě načipovaná a prej už i turbo bylo v hajzlu, takže šittuningu zdar :lol:
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Mimochodem, zas tak drahý to není, naši to maj předražený. Ebay za příjemných 610 USD (+poštovné, počítejme zhruba 300 USD) takže za 15 tisíc je to doma, to jde... 8)

Kdybyste někdo chtěl, může se to objednat přese mě...
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

No a tohle(kit od NOS) by vyšel i s dopravou pod 15K... 459 USD za samotný kit.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

fildis píše:
libor12 píše:A tu informaci Ti podal kdo,že to není pro malé kubatury??? :D taková 1.4 se standartním výkonem 55kw,tak ta se dá v naprosto rozumné míře,bez poškození motoru "přifouknout" o nějakých 25kw. A na to aby jsi tímto způsobem "deklasoval" nějaké "čiptjůningové 1.9TDi to úplně bohatě stačí. :D :D :D
Zrovna dneska říkal známej, že za nim přijel jeden kluk s Octávkou v tédéíčku a blbec měl propálenej píst, protože Voktávka byla hustě načipovaná a prej už i turbo bylo v hajzlu, takže šittuningu zdar :lol:
no a jestlipak víš proč se to stalo?? Když udeláš rekalibraci čidel,zvlášť toho co ovládá WG dojde ke zvýšení plnícího tlaku. Když to udeláš v rozumné míře do těch 0.2 bar tak to není ani takový nápor na motor a jednotka tam sama doplní palivo. Jenže tito "špílmachři" jdou ještě dále. Nechají palivovou mapu výrobce tak jak je,a jen prodlouží dobu vstřiku paliva.:D jenže! Nafta hoří dlouho...mooooc dlouho :D a tak ještě dohořívá na povrchu pistu... No a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. :D
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Marty píše:No a tohle(kit od NOS) by vyšel i s dopravou pod 15K... 459 USD za samotný kit.
přesně o tomto jsem v úvodu mluvil. Tohle respektive oba dva typy poskytují právě ten tzv. tvrdý "shoot". Já chci ten s pozvolným nárůstem a ten i u NX vychází komplet na 2400$
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

libor12 píše:
Marty píše:No a tohle(kit od NOS) by vyšel i s dopravou pod 15K... 459 USD za samotný kit.
přesně o tomto jsem v úvodu mluvil. Tohle respektive oba dva typy poskytují právě ten tzv. tvrdý "shoot". Já chci ten s pozvolným nárůstem a ten i u NX vychází komplet na 2400$
Ten nějak plynule dávkuje N2O?
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Odpovědět

Zpět na „Tuning“