Akumulátor

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
xcman
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30.01.2008, 07:45

Akumulátor

Příspěvek od xcman »

Zajímalo by mne, jaká je životnost akumulátoru v Toyotě Prius při běžném provozu (zima/léto, většinou jízda po městě)? Jaká je v současnosti cena nového akumulátoru? Má s výměnou již někdo nějaké zkušenosti?

Díky Jan Tomeš
Honza5
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 30.01.2008, 19:44
Bydliště: Praha a Říčany

Aku Prius

Příspěvek od Honza5 »

Všude v internetu píšou, že nejsou známy problémy s akumulátory.
Záruka na ně je 7 let a vydržej prý dýl. Výměna kompletu i s prací vyjde prý skoro na 100000 Kč, ale v praxi prý stačí vyměnit při opravě případný vadný článek, za zlomek té ceny.

Aku dává přes 200 Voltů (někde jsem ale četl 300, to byla asi chyba). Našel jsem na priusfreunde.de zajímavost: instrukce pro hasiče, jak odpojit vysokonapěťové aku před započetím hašení vodou. Tzn. budu-li sedět raněný v Priusu, který začíná hořet a oni na to pustí vodu, tak se možná usmažím na elektrickém křesle ?
Mot@ki
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: sob 19.07.2008, 01:06

Re: Aku Prius

Příspěvek od Mot@ki »

Honza5 píše:Všude v internetu píšou, že nejsou známy problémy s akumulátory.
Záruka na ně je 7 let a vydržej prý dýl. Výměna kompletu i s prací vyjde prý skoro na 100000 Kč, ale v praxi prý stačí vyměnit při opravě případný vadný článek, za zlomek té ceny.

Aku dává přes 200 Voltů (někde jsem ale četl 300, to byla asi chyba). Našel jsem na priusfreunde.de zajímavost: instrukce pro hasiče, jak odpojit vysokonapěťové aku před započetím hašení vodou. Tzn. budu-li sedět raněný v Priusu, který začíná hořet a oni na to pustí vodu, tak se možná usmažím na elektrickém křesle ?
Auta se vodou nehasí:-)))
Odpovědět

Zpět na „Prius“