Další Starlet na světě

vše ohledně modelové řady Starlet
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pizzamancz
Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: ned 27.01.2008, 15:53
Bydliště: Děčín

Další Starlet na světě

Příspěvek od Pizzamancz »

Ahoj všem,
tento týden jsem se dostal právě k tomu to autu, které jsem vyměnil za nějaké díly na veterána. Musím tedy podle prvotních zkušeností říct, že se asi opravdu dá mluvit o nezmaru, protože tahle starletka má za sebou několik majitelů, kteří se k ní nechovali úplně nejlépe. Přes to všechno je vůz celkem funkční, ikdyž ty mouchy má a místo popravy jsem se rozhodl pro opravu :lol:
Takže k věci - model P7 z roku 1985 s litrovým motorem má pár věcí, které je potřeba dát dohromady:
1. Klouže spojka - odhaduji na sjetou lamelu
2. Silně hvízká alternátor - asi bude potřeba vyměnit ložiska - to dovedu zajistit
3. Koroze - přední blatníky jsou v podstatě nepoužitelné a jen barva drží jejich tvar. Vypadá to, že však zbytek přední části je v pořádku, takže bych rád sehnal právě ty blatníky. Dále jsou chyceny zadní lemy, dovedu vyměnit, jen nemám zdroj nových - všude v e-shopech jsou jen odkazy a nikde ceny :( To, že s tím jezdil nějaký vesničan a prorazil podlahu za sedadlem spolujezdce, si taky poradím, klempířinu bych mohl zvládnout.
4. Zadní díl výfuku je v podstatě po smrti - vyplatí se koupit použitý dobrý nebo jít rovnou do nového ? Nějaké doporučení ?

A proč to všechno píšu ? Samozřejmě jsem si projel celé fórum a tu a tam někdo takový vůz má a jistě by mohl minimálně poradit (nastavení techniky a podobně), ovšem uvítal bych právě hlavně ty přední blatníky, které mohou být klidně i jeté. Pomůžete, poradíte ?
Nijak na opravu nespěchám, s tímhle autem jsem nějak nepočítal a absťák z neježdění nemám :) Zatím má možnost klidně spát a čekat na svou reinkarnaci :)
2x Toyota Starlet P7, 1,0 l , 1985 a 1988
3x Toyota Avensis 2.0i , 1998, 2003 a 2004
1x Toyota Avensis 1.8 VVTi 2002 - na PRODEJ !!!

Jsem vaše přímé napojení na německý Ebay.
Uživatelský avatar
Pizzamancz
Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: ned 27.01.2008, 15:53
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Pizzamancz »

Takže jsem se ptal po blatnících a nikde nic nemají (Úvaly a Brno). Fakt nikdo nemáte ?
2x Toyota Starlet P7, 1,0 l , 1985 a 1988
3x Toyota Avensis 2.0i , 1998, 2003 a 2004
1x Toyota Avensis 1.8 VVTi 2002 - na PRODEJ !!!

Jsem vaše přímé napojení na německý Ebay.
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

koukni na mjauto.cz zavolej na www.narazniky.cz popřípadě googlit.. jinak v olomouci je vrakáč toyota, tak jestli tam něco nebude. Jinak www.autovrakoviste.cz. snad neco najdes.. hodně štěstí :wink:
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
Pizzamancz
Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: ned 27.01.2008, 15:53
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Pizzamancz »

Díky moc, už se mi je podařilo sehnat v Duisburgu za 20 euro kus. Ještě že se po tom Ebayi pohybuju tak často :)
2x Toyota Starlet P7, 1,0 l , 1985 a 1988
3x Toyota Avensis 2.0i , 1998, 2003 a 2004
1x Toyota Avensis 1.8 VVTi 2002 - na PRODEJ !!!

Jsem vaše přímé napojení na německý Ebay.
cibusp
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.11.2006, 15:12
Bydliště: Žatec

Příspěvek od cibusp »

blatníky se daj sehnat nový, ale je to paleta , 4000 kus, lemy zadní, jeden je kolem 500, práhy nevim, ale ty by neměly bejt drahý...(snad :D ), jinak já mám 2 náhradní, jety, bylo by třeba jen trochu popravit. nevim jak do litra, ale do 1,3 pasuje obložení ze 120-ky, jen se musí trochu sbrousit. Pokud bys potřeboval ještě něco, víš kam psát (mám v postatě auto rozložený a zase složený, a to bez zbytků , pokud nepočítám vyřezané plechy a vadné díly) :D
vše o tobě řekne tvoje auto....
Uživatelský avatar
Pizzamancz
Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: ned 27.01.2008, 15:53
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Pizzamancz »

Díky za pomoc a radu, naštěstí nejsi nějak extra daleko, takže bych to případně spojil s nějakým výletem.
Rozhodně plechárnu mám už zajištěnou. Spíš mě teď čeká to všechno tam namontovat. Pro jistotu to chci hodit na bok a opravit spodek po tom sedlákovi, který to jízdou na poli hodně podrápal.
V podstatě prozatím nevím, co všechno by mi mohlo ještě chybět, o těch paknách se asi nemá cenu nějak zabývat složitými pracemi, když si můžu koupit v Německu, kde jsem našel pakny za velmi přijatelných 20 euro včetně poštovného. Je tam toho hodně,ale jak říkám: zatím netuším co shánět.

Jinak jsem auto jsem už částečně rozebral a třeba jen včera jsem vypral sedačky a koberce, což mi nečekaně zabralo celý den. Tolik hnědé pěny jsem už dlouho nezažil :)
2x Toyota Starlet P7, 1,0 l , 1985 a 1988
3x Toyota Avensis 2.0i , 1998, 2003 a 2004
1x Toyota Avensis 1.8 VVTi 2002 - na PRODEJ !!!

Jsem vaše přímé napojení na německý Ebay.
Uživatelský avatar
Pizzamancz
Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: ned 27.01.2008, 15:53
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Pizzamancz »

Díky za pomoc a radu, naštěstí nejsi nějak extra daleko, takže bych to případně spojil s nějakým výletem.
Rozhodně plechárnu mám už zajištěnou. Spíš mě teď čeká to všechno tam namontovat. Pro jistotu to chci hodit na bok a opravit spodek po tom sedlákovi, který to jízdou na poli hodně podrápal.
V podstatě prozatím nevím, co všechno by mi mohlo ještě chybět, o těch paknách se asi nemá cenu nějak zabývat složitými pracemi, když si můžu koupit v Německu, kde jsem našel pakny za velmi přijatelných 20 euro včetně poštovného. Je tam toho hodně,ale jak říkám: zatím netuším co shánět.

Jinak jsem auto jsem už částečně rozebral a třeba jen včera jsem vypral sedačky a koberce, což mi nečekaně zabralo celý den. Tolik hnědé pěny jsem už dlouho nezažil :)
2x Toyota Starlet P7, 1,0 l , 1985 a 1988
3x Toyota Avensis 2.0i , 1998, 2003 a 2004
1x Toyota Avensis 1.8 VVTi 2002 - na PRODEJ !!!

Jsem vaše přímé napojení na německý Ebay.
cibusp
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.11.2006, 15:12
Bydliště: Žatec

Příspěvek od cibusp »

Nerad bych tě zklamal, ale třeba zadní brzdy jsou docela maso na seřízení, nevím jestli už jsi je rozhodil, nebo ne, ale při seřizování je to na... Dělal jsem to jednou, když mi vyběhlo prase kvuli sjetý pakně. Pak jsem se nas... a radši to překopal na kotoučovky... :D :D tam se u toho vztekneš jen při předělávání, nikoli při výměně desek. Jo jinak kdbys něco potřeboval, tak napiš, mám tu skorem půl auta (palubka, dveře, světla apod...)
vše o tobě řekne tvoje auto....
Uživatelský avatar
Pizzamancz
Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: ned 27.01.2008, 15:53
Bydliště: Děčín

Průběh obživování Starletu

Příspěvek od Pizzamancz »

Takže jen heslovitě, co se zatím děje:

Auto se momentálně v těchto dnech vyvařuje: oba prahy a zadní lemy, zbytek je ok.
Alternátor byl KO, sehnal jsem nakonec celý a dobrý z Ebaje za 1 euro :)

Ke zjištěným chybějícím dílům, které požaduji a prosím o jejich nabídku:

nejdůležitější je objímka zadního silentbloku ramene př.nápravy. Ta moje je nějaká divně ohnutá, rovnat to nebudu. Nemá jí někdo v syslátech :?:

Dále by se mi hodily tři věci z interiéru: klička stahovačky, panel rádia a zadní plato.
2x Toyota Starlet P7, 1,0 l , 1985 a 1988
3x Toyota Avensis 2.0i , 1998, 2003 a 2004
1x Toyota Avensis 1.8 VVTi 2002 - na PRODEJ !!!

Jsem vaše přímé napojení na německý Ebay.
Odpovědět

Zpět na „Starlet“