E11 - Aké široké pneu, akú značku na zimu?

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Odpovědět
Csabika
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 27.04.2007, 20:49
Kontaktovat uživatele:

E11 - Aké široké pneu, akú značku na zimu?

Příspěvek od Csabika »

Na zimu musim kupit nove pneu a potom na leto znova nové letné. Zimné mám v pláne Kleber Krisalp 3 165/70/R14 a letné tiež nejaké Kleber alebo Michelin, ale neviem sa rozhodnúť pre rozmer-šírku. V techničáku mám napísané iba 165/70/R14 a rozmýšlam či nedať dopísať pneu na širku 175 a kúpiť tam 175/65/R14. Má ten jeden centimeter v širke pneu nejaký zásadný vplyv na jazdné vlastnosti alebo tam kľudne môžem kúpiť pneu s širkou 165. Na zimu asi lepšia užšia pneumatika ale čo v lete? A na značku Kleber aky mate nazor ?Ešte tak v podobnej cene by boli Matadorky MP58 Silika, Barum Polaris2, Semperit WinterGrip, BFGoodrich Winter G, Firestone Winterhawk a Sava Eskymo S3. Aké máte skúsenosti s týmito pneumatikami ? Inak jeden známy mi hovoril, aby som počkal na jeseň, aby som nekupoval teraz cez leto, že u pneumatík práveže vtedy sú akcie a nie ako napr. u lyží že cez leto sú výpredaje. Cez leto sa akurát zbavujú starých skladových zásob a na jeseň dojdu nové zimné pneu a vtedy dávajú aj všelijaké akcie. Tie krisalp 3 v rozmere 165/70/R14 mi tu u nás ponúkajú za 1400 SK. Bolo by to na auto Corolla E11 Wagon 2.0 diesel.
ToyoCarE

Příspěvek od ToyoCarE »

takto,, v zime plati,, cim uzsia guma,, tym lepsie,, si pozri na Rally vo Finsku,, ake maju galusky,,, a znacka,,, neviem,, ked lacnejsiu tak Matador MP56,,, a moja skusenost,,, AVON ICE TOURING,,, kua ta guma by vysla aj na Mount Everest,,, nikdy ma nenechala v stichu,, ani na lade,, a na vode drzala ako priklincovana,,, malo sa drala,,, len v rozmere 185/65/14 stoji 2 800SKK,,, ale mne vydrzala tri zimy neustaleho jazdenia,,
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“