Dárce orgánů (T. Camry 2.0 Wagon 89)

vše ohledně modelové řady Camry
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Dárce orgánů (T. Camry 2.0 Wagon 89)

Příspěvek od Toro »

Ahoj, asi jsem jelito a určitě teda potřebuju poradit, protože mi nejdou sundat kola (plecháče) na T. Camry 2.0 Wagon 89.(má ABS,kotouče v předu a bubnokotouče vzadu)
Po lopatě :D povolil kolové matky,zvedl jsem auto, sundal matky. Ani za pomoci kladiva jsem kolo nedostal dolu.
Je možné že je to tak "prorostlé" k sobě? Auto totiž cca 2 roky stálo. (Ten maník nechal zataženou ručku)

A druhej problém: nabitá baterie - zapnu zapalování, vše se rozsvítí jak má (přístrojovka), chci nastartovat, a... nic, jen cvakne pod palubkou a auto je mrtvý. Odpojím/znova připojím baterku a jsem zas na začátku problému.
Poraďte co s tím (krom totalšrotace) :D
Naposledy upravil(a) Toro dne ned 12.08.2007, 12:22, celkem upraveno 1 x.
wolf
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: úte 20.12.2005, 21:40
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvek od wolf »

K problému číslo 1: Co nejde silou jde ještě větší silou.
K problému číslo 2: Přesně to samé mi dělala Carina teď si už nejsem jistý co to tenkrát přesně bylo ale jedna z těchto věcí určitě. Buď nedostatečně nedotažené svorky na baterce nebo vybitá baterka pak bylo u mě po problému.
Toyoty jsou ty nejlepší auta na světě co víc říct!
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

1 jak pise wolf - pujde to jeste vetsi silou - ja mel takhle krasne "prirostle" brzdy a taky to slo

2 u toho druhyho nevim ( ja startoval i s jenom nasezanyma svorkama na baterce a slo to v pohode ) , baterka pises ze je nabity , v elektrice se tolik nevyznam :?
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Vyřešeno:
1) šlo to větší silou... :lol:
2) byly to svorky-volný plus, při otevřené kapotě neseděl, zavřel jsem kapotu a chytla to na první pokus ( :!: po 2 letech stání :!: 300tis najeto...)
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Vyměním díly

Příspěvek od Toro »

Mám Camry na díly (viz výše), jsem ochotněj vyměňovat díly (né prodávat-sám ještě nevím co budu potřebovat)...
Uživatelský avatar
neva
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 10.09.2006, 15:46
Bydliště: SK Žilina

Příspěvek od neva »

No potrbujem naraznik a predne lave svetlo :D
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

nebudete tomu věřit, ale více jak dvouleté stání a poté ujetí 12km a opět stání cca rok, ale tentokrát s otevřeným motorem (bez svíček) a totálně vlhké garáži, ta potvora chytla na poprvé!
Řekl bych že to jsou pomalu nezničitelné motory :-D
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Jo a další věc...
nesetkal se někdo u Camry (89) s upadlým čumákem? Na pravé přední straně u perzonu (jak je na skelet přichycena trubička od brzd) je prasklina ze spodu nosníku směrem na horu cca 2-3mm široká a tak 3-5cm dlouhá, při zvedlém autě za čumák... Zvuk jako kdyby někdo skřípal zubama...
Bylo to ťuklý na čumák, to je vidět,ale tohle vidim poprvé...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
RobertMarcin
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01.10.2008, 20:45

Toyota camry

Příspěvek od RobertMarcin »

Zdar! Před měsícem jsem si koupil Toyotu camry 2.0 I combi. jsem s ní maximálně spokojen a dost mě překvapila spotřeba. Po dálnici si při 100km/hod nevezme víc než 6l benzinu a po Praze se vejdu do 8l.
Jediný problém mám , že mi vypadavá 5stupeń rychlosti. Musím tu 5 pořád přidržovat. a ještě maličkost na palubce mi pořád svítí ANTI/LOCK.
Anglicky neumím, ale lock by měl být zámek.
Ještě se chci zeptat kudy doleju olej do převodovky? trochu to teče.
Díky za info
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Ahoj ten ANTI/LOCK znamená problém na ABS... vědšinou odejde nějaké čidlo... Horší je najít, které je ko... (To mi také bylo řečeno...)

Jakej rok to máš? Na to dolejvání oleje se mrknu v garáži kde přesně to je...
Jinak to že to vyskakuje se stává... Přecejenom najeté km, jsou najeté km...
Máš na výběr ze dvou možností...
1. Seženeš celou jinou převodovku...
2. Uděláš její repas...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
RobertMarcin
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01.10.2008, 20:45

camry

Příspěvek od RobertMarcin »

Díky za info. Nebudeš mi věřit, ale ve velkém techničáku mám napsáno, že se nepovedlo zjistit rok výroby a v malém tp mám rok výroby 1987.
Zítra udělám nějaké foto a dám je sem. Je v celkem dobrém stavu a až na ty zmíněné věci je o.k. Zapoměl jsem budu muset udělat přední tlumiče.
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

co se týká tlumičů, tak já jsem vybral KYBY a zatim jsem dal pouze předek...(zadek mam na půdě)...
Jinak s těma rokama by jsi mohl mít docela problém... A nepočítej s tím že když budeš na evidenčce, nebo na technický, že ti něco o Camry řeknou... Když jsem byl já na evidenčce, tak jí viděly poprvé v životě a koukaly na ní skoro všichni :-D A ani nenašly číslo motoru :-D

Pokud by jsi měl 87, tak to je ta jednička...ale pokud 89, tak to je dvojka :-D
Odkud jsi?
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
RobertMarcin
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01.10.2008, 20:45

camry

Příspěvek od RobertMarcin »

Jsem z Prahy. Mimochodem máme i stejnou barvu. Nechce se mi věřit, že v roce 87 měli už ABS a ukazatel ekonomické jízdy a ted abych nekecal moc se v tom nevyznám 16ventil. Díval jsem se na wwwmobile.de na Camry a
nevěřil jsem vlastním očím kolik chtějí za auta v ubohém stavu 900euro.
Za pěkný kus 2000euro.
RobertMarcin
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: stř 01.10.2008, 20:45

camry

Příspěvek od RobertMarcin »

Teď jsem se dočetl, že ABS montovali až v roce 1988. Když si vzpomenu čím se tady tehdy jezdilo tak bych brečel :D
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Re: camry

Příspěvek od Toro »

RobertMarcin píše:Jsem z Prahy. Mimochodem máme i stejnou barvu. Nechce se mi věřit, že v roce 87 měli už ABS a ukazatel ekonomické jízdy a ted abych nekecal moc se v tom nevyznám 16ventil. Díval jsem se na wwwmobile.de na Camry a
nevěřil jsem vlastním očím kolik chtějí za auta v ubohém stavu 900euro.
Za pěkný kus 2000euro.


To co kolikrát najdeš o Camry nebejvá uplně přesné, pokud si to nepotvrdíš i na jiném zdroji, a nebo neuvidíš na vlastní oči...
Některé praneny uváděj že se verze Wagon přestaly dělat v roce 88 ale já mam v garáži 89 a ta s kterou jezdim je 90 a obě jsou Wagon :-D.
Nebo ABS se má montovat od 91... a na tý v garáži už je (89) :-D

Jinak jsem viděl na fotkách nějakou US verzi: 3,6l 400koní, klima,1xairbag,vyhřejvané sedačky, 4wd, ele.uzavírané diferenciály... a má to běhat jako předekolka a při prokluzu si to má zapínat samo zadek...atd... A byla v top stavu... Prodával jí němčour, co si koupil hybrida a chtěl za ní pokud se nemílím 850euro :-) Než jsem po ní zkočil, tak byla pryč... A to ten inzerát byl starej pár minut... :-(

Jinak co se týká dílů, tak ti mohu doporučit jeden malej obchůdek na japonce... Mě tam už znaj jak jsem otravnej :-) Je v Praze kousek od Sazkaarény...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Odpovědět

Zpět na „Camry“