Corolla a LPG

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Pandy
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 27.07.2007, 13:53
Bydliště: Brno

Corolla a LPG

Příspěvek od Pandy »

Hodlám koupit jetou Corollu a nechat ji předělat na LPG. Můžete mě sdělit Vaše zkušenosti s tímto palivem? Děkuju za odpovědi.
Uživatelský avatar
Palos
Manager Týmu
Příspěvky: 321
Registrován: pon 30.05.2005, 11:42
Bydliště: někde v Krkonoších

Příspěvek od Palos »

Jo to by mě taky zajímalo, kámoš z polska si nechal předělávat taky Toyotu a u nich to vjde na E11 cca na 12500 kč což není tak hrozný, kolik to stojí asi u nás?
EX:Toyota Corolla E 11 1.3 Compact 63 KW/120 Nm
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: pát 14.04.2006, 12:41
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LikeableBoy »

Ono je to trochu horší s tím předěláváním a dost záleží na motoru. Předělávky na plyn jsou třeba i bez řídící jednotky nebo i s jednotkou ale bez vstřikování plynu. Nejlepší způsob co je možné zvolit je sekvenční vstřikování plynu(zachována spotřeba i výkon motoru), ale myslím že v našich končinách se cena nedostane pod 30 tisíc. Obyčejný plyn(spotřeba přibližně o 3-5 litrů plynu vyšší a nižší výkon) je možné na 12-16 ventily udělat už kolem 20 tisíc.
Známý dělal plyn na Daewoo Nexia 1,5 8V 55kW a za plyn s jednotkou a vstřikováním dával 26 tisíc, nechával to dělat někde u Neratovic. Nádrž má v rezervě a při provozu na plyn má aktivní odpojovač vstřiků benzínu. Některé servisy to dělají bez něj a pak neustále svítí porucha motoru. Spotřebu má v poměru benín 7,5 litru a plyn 9 litrů.
"Karolínka Modroočko" Toyota Corolla 1,4 VVTi (71kW) LB 10/2001 -prodána
Ford Focus 1.6 TDCi (80kW) combi Titanium 10/2009
"Lvíček" Peugeot 307 SW 1.6 16V (80kW) 02/2003 6x airbag, digi klima, ESP+ASR, panorama, atd.
Uživatelský avatar
Palos
Manager Týmu
Příspěvky: 321
Registrován: pon 30.05.2005, 11:42
Bydliště: někde v Krkonoších

Příspěvek od Palos »

Asi tak nějak v Polsku si nechávaj dělat většinou jen tu jednodušší verzi kdy se do sání napojí plyn a odpojí vstřiky(když má auto kovový sání je to prej levnější(E10,E11 má)) a nádrž místo rezerva, jeden režim, ale cena jak jsem psal minule a naprosto bez problémů, jde jen o to počáteční seřízení kdy to šteluje přes booka přímo v autě při jízdě a pak ještě jednou kontrola po pár kilometrech, takhle nějak jsem mu to aspoň rozuměl. Jinak tady to bude asi ranec peněz.
EX:Toyota Corolla E 11 1.3 Compact 63 KW/120 Nm
Uživatelský avatar
rebelka.pet
Řidič
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15.01.2007, 08:42
Bydliště: Moravskoslezsko - Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Corolla a LPG

Příspěvek od rebelka.pet »

Pandy píše:Hodlám koupit jetou Corollu a nechat ji předělat na LPG. Můžete mě sdělit Vaše zkušenosti s tímto palivem? Děkuju za odpovědi.

Sice nevím jaký obsah bude mít tvá Corolla, ale já s 1.3 jsem spokojená i se spotřebou benzínu.Pokuď to max. nevyužiješ,tak to podle mě nemá smysl.Měla jsem 2. auta na plyn ,ale ty starosti s tím plynem + značka vozu(škoda) :lol:
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Toyota a LPG/CNG ee...neprerábať - neodporúča výrobca.
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Palos
Manager Týmu
Příspěvky: 321
Registrován: pon 30.05.2005, 11:42
Bydliště: někde v Krkonoších

Příspěvek od Palos »

Asi jo, taky jsem o tom hodněkrát uvažoval, ale asi se to vyplatí jen když někdo najezdí. aspoň 20 tis. ročně.
EX:Toyota Corolla E 11 1.3 Compact 63 KW/120 Nm
Uživatelský avatar
MiTMaN
Věčnej rejpal
Příspěvky: 959
Registrován: sob 22.04.2006, 14:43
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiTMaN »

lidi.. ste se zblaznily ne? do corolly rvat plyn! koho to zas napadlo? :(
vzdyt uz takhle to ma malou spotrebu..a jestli nemate na benal.. tak si radci kupte kolo....
1) plny kurvi motor
2) klesa vykon
3) casem se hodne vykonu ztrati
4) je to proste chujovina! :)
-----------CAR HISTORY--------------
Toyota Corolla E10 4EFE(sold)->Toyota Ceres 4AGE 20V(rip)->Toyota Corolla E10 4AGE 20V (sold)->BMW E39 530D
zms
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 09.01.2006, 12:47
Bydliště: Brno

e9+lpg

Příspěvek od zms »

No mitman ....ty jsi zase nejak moc chytre ....jen by mne zajímalo kde jsi načerpal všechny svoje moudra .....


Já jsem nechal předělat svoji E9 LIFTBACK s motorem 1,3 (karbec) .....před cca 2 ,5 roky .....je to karbec .....stálo to 14 tyček .......
najeto přez 50000km ....spotřeba dlouhodobě +/- 8litrů ......na 90% mi to vycházi 1km =1 kč ..... . ani jednou jsem s tím neměl žedný problém !!!!!!!

ano je znát v kopcích úbytek výkonu ...s tím jediným souhlasím ...ale vždy když se mi to nelíbí můžu přepnout na benál ....

auto mám na ježdění ne na tuning ....a jezdí v pohodě ...pro mne je to dopravní prostředek ...který mi slouží dobře
Uživatelský avatar
MiTMaN
Věčnej rejpal
Příspěvky: 959
Registrován: sob 22.04.2006, 14:43
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiTMaN »

vis ono uz jen to ze plyn je studenej... no kde sem to pobral? :) od typka u kteryho sem chtel nechat namontovat plyn do Frontery.. .tak od nej :) jeste me to vymluvil :) .. takze mysli si co chhces... klidne si s plynem jezdi.. ja ti to neberu :)
-----------CAR HISTORY--------------
Toyota Corolla E10 4EFE(sold)->Toyota Ceres 4AGE 20V(rip)->Toyota Corolla E10 4AGE 20V (sold)->BMW E39 530D
zms
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 09.01.2006, 12:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od zms »

hele ...vis ja nemam rád kategoricky soudy ......
....já píšu o vlastní zkušenosti ....ne o jedna paní povídala .....a pokud není frontera dobrá pro namontování plynu ....neznamená to že jiný auto taky není .....

a proč se montuje seriově např. do Forestra ?
Pandy
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 27.07.2007, 13:53
Bydliště: Brno

Corolla a LPG

Příspěvek od Pandy »

Zdravím diskutující a děkuju za všechny názory. Vidím, že škála názorů je velká. Taky nehodlám s autem závodit, ale jen tak v pohodě jezdit a slušně se dopravovat. Šlo mě spíš o zkušenosti typu: poruchovost, opotřebení motoru, životnost, možnosti úprav na LPG (různé systémy), spotřeba atd. Budu vděčen za další názory.
:?:
Uživatelský avatar
konik
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 03.09.2004, 12:26
Bydliště: velké karlovice

Příspěvek od konik »

Na LPG mám taky předělanou corollku a musím říct že jede úplně bez problémů mám tam daný klasický směšovač v sání ale je to řízené řídicí jednotkou takže žádné ruční přepínání bezín plyn akorát je spotřeba plynu asi o dva litry vyšší než u benzinu a ježdění je určitě levnější.
Corolla E11 1.8 16V 81kw 4WD
Pandy
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 27.07.2007, 13:53
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pandy »

Díky za odpověď. Mohu vědět jaký tam máte systém, kde vám to montovali a za kolik? A kolik jste už na LPG najel km? Co na to motor? :?:
Uživatelský avatar
konik
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 03.09.2004, 12:26
Bydliště: velké karlovice

Příspěvek od konik »

Mám tam Lovtec od firmy hlpropan(www.hlpropan.cz) a je to systém lambda tronic.Montáž nebo i cenu celkově neznám já to mám od kakmaráda za nákukupku on to od nich bere a montuje do aut.Najel jsem stím kolem 10 000tis kilometrů mám to od ledna a zatím vpohodě.On to měl ve své corollce E10 a nejel stím asi 160 000 tis a bez problémů atk si myslím že to těm motorů nevadí.
Corolla E11 1.8 16V 81kw 4WD
Odpovědět

Zpět na „Corolla“