vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od Pretor »

Zdravim.mam taky problem. mam auris TS 1.8 hybrid 2014 a ked je teplo tak po par hodinach zacne auto divne radit ako keby nedokazalo preradit na dalsiu rychlost.otacky su vysoke.motor huci.straca vykon ciastocne.neviem ci je to prevodovkou.ci netreba vymenit uz olej.alebo mi hovoril znamy ze mozno ho tam bude malo.mal niekto z vas takyto problem?? auto ma najazdene 130 000km.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od slabostka »

Ty máš v tom lpg tak to je problémov na druhú...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od Pretor »

Nie ved ide to na lpg. Neni problém s lpg. Bol som dnes v dvoch obchodoch a nevedeli mi povedať ani aký olej ide do mojej prevodovky. Ze ravenol cvt tam dať nemôžem. Že tam ide iný ale že si mám zistiť či mám p410 1/1.to neviem čo je ani kde to mám zistiť.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od josuk »

Podobné závady může odhalit jedině vhodná diagnostika.. pochybuji, že něco podobného někdo opravil svépomocí s radou z internetu.. A do automatickych převodovek nejlépe to, co doporučí výrobce, nikoli nějaký obchod.. :-O
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od Pretor »

Veď parametre budú rovnaké. Olej do cvt prevodovky len to nebude toyota ale ravenol. Len nevieme aký presne. V servisnej knižke s ten údaj nenašiel P410 1/1.v toyote mi to povedať nechceli. Iba že 17eur/liter.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od pepe1329 »

pretor jestli trváš na oleji Ravenol tak by to měl byt Ravenol ATF T-WS ale pro jistotu prověř specifikace s servisní knížkou.
https://www.ravenol.de/oel-finder/?no_c ... 50cf0a62c8
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od josuk »

parametrů oleje do automatu je milion.. určitě se vyplatí ušetřit na náplni a pak za 8000 € objednávat novou převodovku.. Je to rozbitý! Pokud známý hovoril, že je tam málo oleje, ať taky řekne, kde ten olej je. Toyota normálně neteče a jestli teče, tak to náplň neřeší. :shock:
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od Pretor »

Netečie nič. A v servisnej knižke mám hľadať čo? Lebo tam nič nieje. Predošlý majiteľ nebol ani na jednej servisnej prehliadke.a ide tam aj nejaký preplachovy olej? Lebo ďalší múdry mi zas povedal že na spodku sú piliny v prevodovke a keď to nepreplachnem tak do troch mesiacov je po prevodovke. Že tam ide 3.4l.ale že musím zmerať koľko vytielko a iba dorovnať do 3.4L
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od slabostka »

no ten olej je Ravenol T-WS, výmena po cca 90 000km, cenovo to ale vyjde s originálom veľmi podobne, piliny - kde ich videl? tvoj problém asi nebude v prevodovke v zmysle vymením olej problém zmizne. Môže byť chyba v riadení prevodovky.. ..... k tomu lpg - uvedom si že lpg má vlastnú RJ spojenú s RJ toyoty. Akýkoľvek problém v spaľovaní ktorý by sa na benzíne ešte neprejavil sa na lpg už ukáže. Napríklad zanesený egr, chybné lambdy, dosluhujúce sviečky, prebíjajúce káble,chyba cievky.... a do toho ešte chyby samotného lp systému napr. zanesené filtre, chybné vstrekovače, chybný reduktor.... ja som tiež rozmýšľal nad lpg ale rýchlo ma to prešlo hlavne čo sa týka priestoru na prácu pod kapotou a hlavne hsd je komplikované na menežmet motora plus elektro plus prevodovka, ďalšie komplikácie nestoja za potenciálnu úsporu paliva. Takže len diagnostika a priprav sa na to že v dielni plynárov ti povedia že u nich dobré a toyota servis povie choďte za plynármi.
LPG na Slovensku by som si dal len v Korejovciach či kam sa presťahovali alebo Hatiar.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od Pretor »

Hej to mi presne povedali aj toyota aj plynári. Robí to aj pri jazde na benzín. Diagnostika neukázala nič. Vstrekovače som vymenil. Sviečky tiež? Robí to len keď je teplo veľmi a par hodín jazdím.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od Kocúr »

https://japanservis.sk/
Skús túto firmu. Majú hodne skúseností s automatmi aj s japonskými hybridmi. Síce sú až v Poprade ale stoja za pokus. Aj ja som bol u nich vymeniť olej v cvt. Robili to preplachom a pretlakom - žiadne len vypustenie a doliatie.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od pepe1329 »

Pretor píše: Predošlý majiteľ nebol ani na jednej servisnej prehliadke.
Od takového bych auto nekoupil a obzvláště hybrida. :mrgreen:
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od slabostka »

ja tiež so suzuki na servisky nechodím, nekupoval som si japonca aby som behal po servisoch. Že auto nechodí prvé roky do autorizáku neznamená že nie je dobe servisované. Možno aj naopak.

K téme - napadlo ma že baterka je chladená ventilátorom,zvykne sa to zaniesť bordelom a ak píšeš že sa to prejaví v teple... možno sa to prehrieva a hodí to do takého "núdzového " režimu ale to je len taká úvaha
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od Pretor »

Už som to čistil minulý rok. Ale dobre že si pripomenul. Vyčistím to dnes zase. Za to nič nedám...

Vyčistil som. Bolo to už dosť špinavé.tak prešiel som za rok cca 90 000km tak asi preto. Idem jazdiť tak uvidíme či sa niečo zmení.keď bol u mňa pán z toyoty keď som riešil vstrekovače povedal že cievky mám v poriadku. On mal Prius s pol miliónom km a cievky že nikdy nemenil. Že to je vec ktorá tam neodchádza. Tak skoro.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: vysoké otáčky motoru a zvláštne radenie rychlostí

Příspěvek od Pretor »

Takže ďakujem slabostka. Po vyčistení toho filtra na baterky čo si spomínal som jazdil od 11:00 do 20:00 nonstop skoro. Prešiel som 321km pri teplote 34 stupňov. Auto ani raz nestratilo výkon ani raz nezaváhalo pri radení rýchlostí. Všetko ide ako má. Takže veľké ďakujem. Nikoho by to asi nenapadlo že taká banálna vec môže spôsobiť toľko problémov. K Lpg čo mi tu písali že problém je to lpg. Keď som mal s tým problém v inom príspevku. Lebo auto hadzalo chybu check hybrid systém. Problém bol v plyne ktorý som tankoval na staniciach woms. Obsahuje veľa síri až tak že vám zaserie komplet vstrekovače. Prešiel som na jurki a probugas a odvtedy problém nieje. Benzín len shell W-power racing 100 oktanovy. A raz za čas vyjazdim celú nádrž. A odvtedy som s plynom nemal problém. Takže odporúčam lebo spotreba je momentálne 2.80eur/100km
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
Odpovědět

Zpět na „Auris“