Hybrid chiptuning

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Hybrid chiptuning

Příspěvek od karlos76 »

Zdravim,
na www.autochip.eu nabizi zvednuti vykonu pro Auris/Prius ze 100 na az 131kW a kroutak z 207 na az 283Nm. Prijde mi to nejak moc. Z benzinu vymacknou tak max 10% a ostatni asi musi vydyndat z elektromotoru, tedy baterek. Coz bude mit vliv na jejich zivotnost. Volal jsem tam a jedine, co z manika vypadlo, ze tim skonci zaruka na baterii a ze jestli mam dalsi dotazy, at napisu email. Napsal jsem a bez odpovedi. Asi jsem tam nemel psat, ze jestli je cely tuning o premapovani plynu, at si to strci nekam :-)
Co si o tomto tuningu myslite borci ( a borkyne, abych neurazil:)
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od slabostka »

myslíme si o tom len jedno - je to blud - blud že dokážu zvýšiť takto výkon aj u nehybridu... a nakoniec aby sa nejakí amatéri pchali do hsd kde je pointa ukrytá v dokonalom súlade spaľováku - ktorý navyše beži v rôznych režimoch - atkinson - s elektromotormi.... o chiptuningu pri hsd by so nesníval ani v tom najdivokejšom sne :lol: vôbec to nerieš, hsd je podľa mňa jedno geniálne dielo ktoré sa automobilky snažia napodoniť ale ich výsledok sa toyote nepriblížil. Ani honda, ani pežot, ani hyundai nerobia tak technicky vyspelé a pritom nenáročné na údržbu hybridy.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od karlos76 »

O maximaximalni vykon mi tak ani nejde, ale v beznem provozu mi prijde, ze by pri zrychlovani mohl vice pomahat elektromotor a ne tolik vytacet benzinak. Pri studenem startu bezi benzin na ca 1400 otacek o ostatni taha elektromor, nez se benzin zahreje. V tom pripade verim, ze umi elektromotor vyuzit svych 60kW. Jak se benzin ohreje, tak uz mu el. asistuje mene. Svezl jsem se v nove Corolle 2.0HSD 180koni.To je panecku jina jizda, benzin se mota ve vyraznr nizsich otackach, tim padem je o dost tissi a cele svezeni je prijemnejsi. Ano, dve decky objemu udelaji sve a asi bude lepsi izolace. Ale kdyby se nekomu podarilo upravit aurise smerem ke corolle, bylo by to fajn :-) Jinak tedy docela mrtvy stranky, kdyz ted vsici travi vic casu doma. Nebo prave proto, ze vsici pisou vetsinou z prace? :-)
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od slabostka »

Mrtvo na fore je len znak toho že toyoty nemajú veľa problémov a to je dobre... som aj na nissan fore a tam to "žije" ale to je odraz kvality áut...
Inak 2.0 hsd je niekde inde jednak motorom - to nie sú len 2.0dcl objemu ale aj iná konštrukcia - priamy vstrek.... baterie predpokladám iný typ a iný výkon... proste nie je možné čakať že 1.8 staršej koncepcie bude jazdiť ako 2.0 novšej koncepcie.
Ja by som to neriešil, 1.8 je pre bežné jazdy hlavne mesto a medzimesto, 2.0 pre tých čo jazdia viac dialnica a rýchlostky. Cenový rozdiel nie je malý takže to si treba rozmyslieť.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od Maghreb »

Obavam sa, ze toto je jeden z dalsich prikladov ako vytiahnut peniaze od ludi. Zvysovat vykon atmosferickemu motoru chiptuningom je takmer nemozne popripade neefektivne - len velmi maly narast vykonu. Elektromotor bude mat tiez svoj limit, nehovoriac o elektronike, ktora riadi nabijanie a vybijanie (vyuzivanie) baterii. Cirou nahodou dokazu zdvihnut vykon o 30% navyse. Samozrejme :)
Nemyslis si, ze keby to tak bolo, tak by uz davno Toyota davala k tomu benzinovemu motoru silnejsi elektromotor a pod.?

Tomuto tuningu neverim absolutne nic. Ale mozes skusit hladat vo svete, kto kedy precipoval prius (to iste pohonne ustrojenstvo) a ake vykony navyse dostali...
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od biscuit »

karlos76: potrebujes slyset vickrat, ze je to blbost? tak prosim: je to kravina, vykasli se na to ;-) cipovat synergicky ustroji ve stylu cipovani traktoru muze chtit jen uplnej magor.
az takovouhle moznost bude nabizet nekdo, kdo tomu opravdu rozumi a specializuje se na toyotu a hybridy, mozna by to mohlo stat teprve za uvahu. mozna by se pak nejaky preprogramovani mohlo jevit pro urcitej ucel resp. styl jizdy efektivnejsi. vzdycky to ale bude neco za neco. naivni ti, co si mysli, ze zefektivni vsechno. klasickej trojuhelnik je vzdycky vykon/spotreba/zivotnost (pripadne emise).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od MiBo »

karlos76:
...nabizi zvednuti vykonu pro Auris/Prius ze 100 na az 131kW a kroutak z 207 na az 283Nm.
-nech zmeraju parametre vykonu,toč.momentu-pred chip.
TAK TAM ZAVOLAJ A DOHODNI SA ZE PO UKONCENI "tzv= chiptuning" pojdes preverit inej organizacii vykony ktore slubuju...
AK TO BUDE NEGATIVNE CI "VRATIA PENIAZE" ZA CHIPTUNING + preverenie po chiptuningu./PISOMNEJ FORME/

Moja osobna skusenost -oslovil som viac firiem CZ+SK po mojej podmienke sa uz nikto neozval-PREČO ASI?
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od slabostka »

pointa je v tom že toyota robí neskutočne vyladený systém hsd a ten funguje ako puzzle - RJ, spaľovák s atkinsonom, baterky, elektromotory.... celé to ladili ROKY a do toho teraz príde český alebo slovenský maník s kompom v ruke a pred garážou to "zlepší" za 5 minút... no tomu snáď nemôže uveriť ani škôlkár :idea:
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od karlos76 »

Tak spis dokazu uverit, ze je tu moznost navyseni asistence elektromotoru a tim padem snizeni otacek benzinu pri beznem zrychlovani. Kdyz to snizi zivotnost pohonu na polovinu, s pul milionem km porad dokazu zit :-) Nova 1.8 hsd v corole se vytaci mene a papirove dokonce klesl vykon. Co jsem se docetl, tak nejake zasadni technicke zmeny neprobehly, ale probehly optimalizace a klesla spotreba a auto se jevi sviznejsi v normalnim provozu, rekl bych, ze system je pruznejsi, jakoby navysili kroutak ve strednich otackach.( tedy asistence el.) Takze ano, urcite existuje cesta, jak po ca 10 letech takrka nemenne motorizace lze neco vylepsit. Samozrejme si nemyslim, ze zrovna tato nabidka je to ono... Ale chtel jsem se neco dozvedet od lidi, jestli nahodou nema nekdo nejake zkusennosti, pripadne hlubsi znalost pohonu Dekuji za odpovedi.
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od slabostka »

Tak si to porovnaj a uvidíš že 1.8 hsd v aurise a 1.8 hsd v novej corolle sú technicky odlišné veci minimálne v elektrickej časti - iné výkony elektromotora, iné parametre baterií, v 2.hsd sú rozdiely ešte väčšie....
Potom - skrz tvoje závery - sa opýtajme v toyote načo pilovali motor, načo pilovali baterky, načo menili elektromotory keď to všetko stačilo len " vytuniť ". Ja už ťa nebudem otravovať, len sa ťa opýtam či si stále myslíš že soft ktorí ovláda toľko vecí za tak premenlivých podmienok je tak ľahko upraviť aby bol ešte lepším?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od Maghreb »

Myslim, ze tu je najvhodnejsia odpoved:
Karlos, chod do toho. Zaplat tej SK/CZ firme peniaze (snad jedina vo svete, co to robi), aby si mal klud na dusi a vykonnejsie auto. Dufam, ze spolu s tym ti daju aj krasne grafy a certifikaty, ako ti zvysili vykon auta o 30%. Urcite to bude tak, lebo ked to slubuju a predavaju, tak to tak musi byt. Potom sa nezabudni s nami podelit :)
A nezabudni k tomu este kupit Fuel Shark Saver, aby si mal este navyse znizenu spotrebu - https://www.youtube.com/watch?v=6QTt3YEYV-0
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od karlos76 »

No zrovna ty by jsi to mohl pochopit, veris DCat a 90% procent lidi, kteri o motorech toyoty neco vedi a nebo si mysli ze vedi ti reknou, ze to je nejvetsi shit, co toyota vyrobila. I z toho duvodu jsem si dcat poridil a jsem rad, ze jsem si tim prosel. Tunit jsem rozhodne nepotreboval, auto jelo vyborne, samozrejme DPF, EGR mne dohnal, uz jsem se toho zacal bat, moturek dokaze zazlobit mnohem vice, takze na 290kkm slo pryc. No a 90% lidi tvrdi, zase odborniku, ze HSD je shit, takze jsem to musel vyzkouset. Chtel jsem vyvolat odbornejsi debatu a ne 90% hospodsky nazor na tuning. Ale ano, 90% tuningu je shit, do tehle firmy auto nedam, ale to jsem pssl na zacatku, ze jsem tam volal a nic, ale kopni si, mas samozrejme pravdu :-) Proc nemuze HSD vyuzivat vypomoc elektromotoru z vice jak poloviny, tak jak to umi jen v rezimu studeneho spalovaku, se hold nedozvim. On ten system je zahadou i pro autorizak, takze neni divu, ze o tom jak to vlastne asi funguje a proc nema nikdo ani paru. Ale dik za odpovedi.
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od karlos76 »

slabostka píše:Tak si to porovnaj a uvidíš že 1.8 hsd v aurise a 1.8 hsd v novej corolle sú technicky odlišné veci minimálne v elektrickej časti - iné výkony elektromotora, iné parametre baterií, v 2.hsd sú rozdiely ešte väčšie....
Potom - skrz tvoje závery - sa opýtajme v toyote načo pilovali motor, načo pilovali baterky, načo menili elektromotory keď to všetko stačilo len " vytuniť ". Ja už ťa nebudem otravovať, len sa ťa opýtam či si stále myslíš že soft ktorí ovláda toľko vecí za tak premenlivých podmienok je tak ľahko upraviť aby bol ešte lepším?
Na zkusebnim dni toyoty, kdyz jsem se vezl v obou (1.8 2.0hsd) jsem se primo borce zeptal, jak se lisi 1.8 od starsi. Odpoved byla, ze hlavne v naladeni systemu a ze se jim nejak podarilo posilit stredni pasmo, tedy v beznem provozu je auto sviznejsi a mene se u toho vytaci benzin i pres celkove papirove snizeni vykonu. A vykon pry srazili hlavne kvuli emisim a benzin ze se pry uz nevytaci pres 5000 tis coz se mi nikde nedari jako info dohledat. Auris se opravdu vytoci na 5200ot. potvrdil jsem si to pres OBD. Samozrejme borec mohl kecat at uz vedomne nebo nevedomne, tezko se pozna, kdo tomu skutecne rizumi nebo papouskuje IV cenovou
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od biscuit »

opravdu tomu rozumi jen nekdo, kdo to resi na vysoky technicky urovni (vyvoj, ladeni) - tzn. imho jen lidi z toyoty (mimo cr). ostatni bude vzdycky bud IV. cenova, dealersky kecy (ve stylu na skoleni nam rikali) nebo sedlacka uvaha. co sis myslel, ze se tady dozvis?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Hybrid chiptuning

Příspěvek od Maghreb »

karlos76 píše:No zrovna ty by jsi to mohl pochopit, veris DCat a 90% procent lidi, kteri o motorech toyoty neco vedi a nebo si mysli ze vedi ti reknou, ze to je nejvetsi shit, co toyota vyrobila.
DCAT urcite nie je najvacsi shit, ale je extremne haklivy a nie je taky spolahlivy ako ine toyotacke motory (popripade aj inych vyrobcov). S tym ale bude suhlasit kazdy. Na to stacia statistiky.
karlos76 píše:No a 90% lidi tvrdi, zase odborniku, ze HSD je shit, takze jsem to musel vyzkouset. Chtel jsem vyvolat odbornejsi debatu a ne 90% hospodsky nazor na tuning. Ale ano, 90% tuningu je shit, do tehle firmy auto nedam, ale to jsem pssl na zacatku, ze jsem tam volal a nic, ale kopni si, mas samozrejme pravdu :-) Proc nemuze HSD vyuzivat vypomoc elektromotoru z vice jak poloviny, tak jak to umi jen v rezimu studeneho spalovaku, se hold nedozvim. On ten system je zahadou i pro autorizak, takze neni divu, ze o tom jak to vlastne asi funguje a proc nema nikdo ani paru. Ale dik za odpovedi.
Toyota ladila elektroniku tak, aby ten motor sa pripajal len v urcitych momentoch aj ciastocne kvoli kapacite. Predstav si, ze bateriu budes vyuzivat viac a tym padom ked realne budes potrebovat ten vykon, ti prave bude chybat, lebo si viac vybijal tu bateriu. Takze minimalne vyuzivanie coho kolko a kedy je tam nastavene. Samozrejme, je to zmenitelne a mozno by napriklad pre tvoj styl jazdy bolo ine nastavenie vhodnejsie, ale to nezistis a musel by si s tym laborovat hodiny a hodiny a zaroven mat moznost to editovat. Chiptuningove firmy to urcite nevedia a robit nebudu.
karlos76 píše:Na zkusebnim dni toyoty, kdyz jsem se vezl v obou (1.8 2.0hsd) jsem se primo borce zeptal, jak se lisi 1.8 od starsi. Odpoved byla, ze hlavne v naladeni systemu a ze se jim nejak podarilo posilit stredni pasmo, tedy v beznem provozu je auto sviznejsi a mene se u toho vytaci benzin i pres celkove papirove snizeni vykonu.
Uzasne, hlavne ze wikipedia vie viac o tom, ako sa v 4tej generacii HSD menili veci ako predajca, ktory by mal mat priamo informacie z automobilky. Popripade treba pozriet tlacove spravy. Vid:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_Sy ... Generation
https://www.greencarcongress.com/2015/1 ... prius.html

Co sa teda tyka tuningu HSD, chytat sa spalovacieho motora nema vyznam, tam realne vykon nezvysis a ak ano, tak minimalne. Co sa tyka elektromotora, jeho vykon realne nezvysis, planetovu prevodovku pravdepodobne nezmenis. Cize ti zostava len nastavenie, kedy a ako sa zopina. Tak ci tak, sa uvadza najvyssi vykon sustavy, cize moment, kedy ti idu oba motory naplno a teda funguju spojene. Tu je napriklad graf priusu z roku 2010:
https://priuschat.com/threads/worlds-fi ... yno.85528/
Ked si na nom vsimnes, tak krivka vykonu je pomerne plocha, ten zaciatok je predpokladam kvoli tomu, ze ked zoslapnes pedal, tak kym sa atmosfericky motor dostane do svojich otacok + sa to vsetko zosynchronizuje tak ako ma, tak mas 1-2 sekundy kym sa dosiahne max vykon a to uz mas vyssiu rychlost.
Preto povazujem tuning HSD za nezmysel. Ten optimalny tuning by asi v tomto pripade bol asi vymena elektromotora za vykonnejsi, ale v tej sekunde musis riesit, ci dokazes prenasat vacsi prud z baterii. Zaroven ale tym musis zmenit aj sposob, ako sa nabija/vybija atd.

Podotykam, toto su vsetko dohady, nepodlozene presnymi vypoctami a pod. ale pospajanim si vlastnosti jednotlivych sucasti HSD.

Co sa tyka tuningu vseobecne, neodsudzujem a niekedy moze byt pouzitelny (ak napriklad je kompletne motor identicky ako jeho vykonnejsia verzia, len ma zamerne inu mapu).
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Odpovědět

Zpět na „Auris“