E11 Rada ke koupi

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět

První VVti s konstrukční vadou po dřívější výměně polomotoru

Záruční opravou je vada vyřešena, bude to OK
2
100%
Od těchto motorů ruce pryč!
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 2

camlik
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 21.02.2020, 16:42

E11 Rada ke koupi

Příspěvek od camlik »

Nazdar,

zrovna hledám "nové" auto - nějaký starší malý japonský hatchback a padla mi do oka corolla E11 1,4 VVti r.v. 2001 https://auto.bazos.cz/inzerat/116098266 ... p-stav.php V rámci studování co a jak jsem narazil na vaše fórum a pročetl všechny témata na téma "ovalita" "konstrukční vada motoru" atd. To mě samozřejmě solidně vyděsilo. Jedu se na auto v neděli podívat tak při prohlídce změřím olejovou měrku, v jiném tématu jsem se dočetl že podle jejích rozměrů poznám jestli je v autě měněný blok (současný majitel netuší). Jinak auto vypadá v super stavu, prý si mezi výměnami vezme max decku oleje a majitel je ochotný dát na motor záruku. Údajně najeto cca 170 000 km. Trochu jsem to rozvedl a teď k samotnému dotazu.

Nikde jsem se nedočetl jak je to se spolehlivostí těchto motorů pokud byla v minulosti provedena výměna polobloku v rámci záruky. Je tímto už závada odstraněna, nebo se problém někomu opakoval? Je to tak že motor se prostě nepovedl a pokud se někomu vysypal tak byl jen opraven do původního stavu čili jen otázka času než se to vysype znova, nebo se tam dělaly změny kterými se problém vyřešil? Díky všem za rady :-)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od jarson »

pokoj :)
ten pruser sa týkal 1ZZ motorov. Toto je iný. Tam ani tak neslo o nejaku zvýšenu spotrebu...problem bol , že sa vyskytli prípady náhlej straty oleja aj s patricnými následkami. Ale islo o radu 1ZZ.
vseobecná rada - Chces vediet ako na tom motor ?
Vezmi ho na emisie. Akurat, že to sotva vybavis v nedelu.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
camlik
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 21.02.2020, 16:42

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od camlik »

Tak to je pro mě novinka a dobrá zpráva. Měl jsem za to že tento problém postihoval uplně stejně často všechny motory z té první ZZ řady včetné této 1,4 označení tuším 4ZZ-FE.

Emise si s tím samozřejmě udělám taky změřím tlaky. Pokud bude jevit známky že s motorem není něco v pořádku tak ho nevezmu. Jde mi o to abych nekoupil nějakou extra rizikovou motorizaci co se mi do roka vysype ...
Naposledy upravil(a) camlik dne pát 21.02.2020, 22:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od biscuit »

ja si myslim, ze i tyhle motory mivaji problemy stejneho druhu. nicmene, jestli bude motor ted v pohode, tak jestli budes menit olej jako rozumnej clovek (rok nebo 10 tis. - co prijde driv) a nebudes to solit za studena, motor vydrzi dalsich dvacet let.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od jarson »

k tomuto si sa dopracoval?
https://toyota-club.net/files/faq/03-08-16_engine.htm
konkretne toto:
https://toyota-club.net/files/faq/04-01 ... _1zzfe.htm
( daj gogle prekladac...ja este nemnoško gavarju pa rúsky, ale uznám, že nova generácia bude mat problém. prípadne prepni do angličtiny priamo na lište :D
mas tam vsetko z pohladu mechanika co sa týka spolahlivosti, životnosti a narocnosti na udržbu o vsetkých toyota motoroch. Aj ked teda treba brat na zretel, že ide o auta používane v rusku. To tie nase sa maju oproti nim ako v bavlnke.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
camlik
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 21.02.2020, 16:42

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od camlik »

jarson: díky za ty články. Zajímavé počtení, jen z nich tyhle motory nevychází moc příznivě hodnocené :( A zrovna jsem zjistil že podle rozměrů olejové měrky k opravě/úpravě motoru pravděpodobně nedošlo (nechal jsem prodávajícího aby mi ji změřil a poslal - 45mm od špice po rysku max)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od jarson »

no...síce som to naznacil, ale ...toto sa píše na zaciatku celeého tohoto pojednania o toyotackych motoroch:
Tento prehľad sa zameriava na bežné motory Toyota od 90. rokov do 2010. Údaje sú založené na skúsenostiach, štatistikách, recenziách majiteľov a opravárov. Vydanie 5, revidované a doplnené.
Napriek kritickosti odhadov by sa malo pamätať na to, že aj relatívne neúspešný motor Toyota je spoľahlivejší ako väčšina stvorení miestneho automobilového priemyslu a stojí na úrovni svetových štandardov.

jasné?
Ano, vyznieva to tak, že po prečítaní týchto riadkov , by si najradšej usiel a vyhýbal sa toyotám na kilometer :D Ale oni tu sú, jazdia a stále su spolahlivé. V porovnaní s inými este vždy vychádzaju velmi dobre. Dokonca aj tie vyložene "prúserove".
Bud v klude. Som zvedavý co by si urobil, keby si si prečítal ( ak by teda existoval) podobný prehlad o motoroch iných znaciek :mrgreen:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od octavius »

Inak ak dobre vidím cenu 35tis Kč to je koľko 1200€?? nehovorím ze to nie sú peniaze niekto na to 2 mesiace ešte stále pracuje a niekto to ma zarobené za týždeň (alebo skôr) Chcel som len napísať ze pri takomto veku auta sa môže už všeličo prihodiť alebo sa už prihodilo takže to snad nepotrebuje takéto prísne posudzovanie. :) Sam mam (iné) 22r. auto vypadá ako to na foto ako keby ho pred rokom vyrobili a ak by som ho predával tak zaň dostanem tak 700€ a teraz keď si predstavím toho kupujúceho ako by sa pri kúpe staval ako k novému aute tak ma hneď prejde chuť ho predávať :) :)
Chcel som len napísať ze je to pekné auto a ak ho kupujúci chce tak je to dobrá cena, ktorá zohľadňuje jeho vek. Prípadným opravám sa aj tak nevyhne ale kto áno??
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
camlik
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 21.02.2020, 16:42

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od camlik »

Je možné že to zbytečně moc řeším, auto mám i jako koníčka a kdyby mě to nebavilo tak to nedělám :-) Na koupi nespěchám tak mám možnost si vybírat. Nepořizuju dvacet let staré auto protože bych na lepší neměl, ale mám tyhle staré japončíky prostě moc rád a líbí se mi. Jezdil jsem už průřez všech starých mitsubishi, teď dojíždím stařičký nissan a dál jsem přemýšlel nad toyotou či hondou. Baví mě se v těch autech vrtat, vše si servisovat a zakládám si na tom aby auto bylo v dobrém stavu. Žádné z těch aut mi nikdy olej nebralo a lít do toho litr na 1000 km to bych psychycky nedal :D

Nakonec jsem se po nastudování všech informací (díky za super odkazy!) rozhodl tohle auto nebrat. Konstrukční vada na tomhle konkrétním kousku nebyla vyřešena, takže je to zbytečně velké riziko. Budu dál hledat buď nějaký zachovalý předfaceliftový kousek, nebo poface s vyřešenou konstrukční vadou. Díky všem za rady.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od jarson »

Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od biscuit »

ta cena je úlet :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
camlik
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 21.02.2020, 16:42

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od camlik »

Je to nádhera, radost si ty fotky proklikat ale ta cena je opravdu šílená. Šestkový civic se dá ve výborném stavu sehnat bezproblémů za míň jak poloviční částku.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od jarson »

ovsem toto nie je bežná honda 6.G...to ste si iste vsimli.
Na druhej strane , nikde nie je napísane , že ju za tolko aj predajú :)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od slabostka »

ja len k tým ruským zhodnoteniam - bral by som to s veľkou rezervou asi tak ako keď poliak piotrtester testuje motorové oleje tak že tlačí "klinec" voči kovovému kotúču... To či je motor "paškvil" sa dobre dozvieme aj v našich končinách...
Ak má motor 170 000km a vezme si nejaké decko oleja na 10 000km nič neznamená....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Sodalite
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: úte 03.04.2018, 22:57

Re: E11 Rada ke koupi

Příspěvek od Sodalite »

camlik píše: Nakonec jsem se po nastudování všech informací (díky za super odkazy!) rozhodl tohle auto nebrat. Konstrukční vada na tomhle konkrétním kousku nebyla vyřešena, takže je to zbytečně velké riziko. Budu dál hledat buď nějaký zachovalý předfaceliftový kousek, nebo poface s vyřešenou konstrukční vadou. Díky všem za rady.
No a vidíš, a já měl za to, podle toho inzerátu, že ten motor ještě není vvti, ale je to ta předchozí 1.4, která tyto problémy neměla. Jinak v Toyotě říkali, že riziko žraní oleje je u VVTI všude až do roku 2005.
Taky jsem nad tím autem uvažoval, ale svého Avensise dát pryč nechci a žena by v tom nejezdila, protože to není 5dveř.
Odpovědět

Zpět na „Corolla“