Corolla E11 (1.4 1998) - teče olej ze serva řízení

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
antoano
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27.01.2020, 23:17

Corolla E11 (1.4 1998) - teče olej ze serva řízení

Příspěvek od antoano »

Zdravím všechny na fóru a omlouvám se, je to můj první příspěvek zde. Taktéž předem díky moc za pomoc.
Zatím jsem se svojí milovanou Corollou E11 z roku 1998 měl jen minimum potíží a oprav, jedna ale začala být asi trochu náročnější.
Teče mi olej ze serva hydrauliky řízení, musím pravidelně doplňovat olej, jednou za pár dní, aby nevyschlo a nezatuhlo.
Známí v servise doporučovali výměnu, avšak originální díly-trubky stojí 10 tisíc a druhovýrobu jsem zatím našel za cca 5 tísíc a jen jednu trubku, u druhé si nejsem jistý.
Měli byste prosím nějaké rady, co s tím? Jestli třeba tip na nějaké díly z vrakáče/díly jinde/jiné řešení problému? Věřím, že takováto kovová trubka přece nemůže stát tolik tisíc, když jsem i mnohem těžší díly na sehnání vždy sehnal nějak rozumně.

Díky moc všem a foto problému i dílů níže.
Pěkný večer
Přílohy
image002.png
image002.png (343.97 KiB) Zobrazeno 788 x
Screen Shot 2020-01-27 at 23.29.26.jpg
Screen Shot 2020-01-27 at 23.29.26.jpg (188.99 KiB) Zobrazeno 788 x
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla E11 (1.4 1998) - teče olej ze serva řízení

Příspěvek od jarson »

a ta trubka je nejako deravá? mas presne zistene kde to tecie?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Corolla E11 (1.4 1998) - teče olej ze serva řízení

Příspěvek od MiBo »

antoano:
Prvom rade vyhladaj odkial tecie olej -co je vadnééé!
Naslesdne vyhladat na webe firmu ktora vyraba - hydrauliku,servis,predaj.
Podla strareho kusu vyrobia novy kus-kto hlada najde...
Inspiracia:
https://www.garance-slavicin.cz/hadice/ ... c-a-trubek
https://www.haberkorn.cz/sk/hydraulika/
https://www.avhb.cz/
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla E11 (1.4 1998) - teče olej ze serva řízení

Příspěvek od jarson »

tak, tak...akurat mi celkom hlava nebere, že by sa trubka nejako "sama " prederavila - aj ked nic nie je nemožné ( známe motto corolla :D )
nebude problem v tesnosti spojenia trubky a telesa serva?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
antoano
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27.01.2020, 23:17

Re: Corolla E11 (1.4 1998) - teče olej ze serva řízení

Příspěvek od antoano »

Díky všem. Já bohužel nevím odkud to přesně teče, není tam moc vidět a je to zrovna místo, kam se nedá ani pořádně dostat. Rosí celé to servo a jeho přípoje - takže ano, asi to budou prostě matky/těsnění nebo něco takového, ne trubky samotné. Ptám se ale, jestli náhodou nemáte někdo tip na nějaké vrakoviště či konkrétní díly - ty těsnění a tak. V Toyotě mi řekli, ať to vyměním celé, ale když neteče trubka, proč ji měnit, jen její konec by stačil no.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla E11 (1.4 1998) - teče olej ze serva řízení

Příspěvek od jarson »

No ono to logiku má. Ak chces totiž zistit kde presne je vada, bez demontáže to nezistíš. A ak najprv vymontujes a potom zacnes zhánat, resp das opravit, budes zrejme dlho imobilný a vo finále aj tak zrejme nic neušetríš. Naopak ak prídes do dielne s druhým dielom v kufri, proste sa to prehodí a ak vsetko klapne za den max.dva môžeš znova jazdit. Toto ich chápem, že takto rozmýšlajú.
Tak asi bude najlepšie najst v inzercii taketo auto na diely a vyoperovat to z neho a rovno vymenit. Vrakovisko je fajn v tom , že casto su už veci vyoperované, možno ti aj pošlú ( usetríš cas a cestu), na druhej strane ktovie ci to bude funkčné... síce zaruku niekto aj dáva, ale peniaze za montáž a prípadnú demontáž , ak by diel nebol OK, ti nikto nevráti. A vymontované budu bud vsetky vyutierané, alebo naopak vsetky zaolejované + riziko vniknutia necistot do systému. Takže nejakým pohladom nic nezistíš...
Teda ja by som hladal nejaku E11 na diely, havarovanu, alebo spolahlivého cloveka , ktorému sa dá verit, že ručí za funkcnost.
Mimochodom tu na fore je Idaho. Neviem, ale možno by vedel pomoct. Zaleží odkial si...skus ho oslovit.
Tak držím palce :)
Inak vrakac na toyoty mate nejaký Hradešín? ...ale netuším kde to je.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Corolla“