Auris TS 1.6 (2019) - nezávislé topení

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
OndrasLB
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 16.08.2019, 11:52

Auris TS 1.6 (2019) - nezávislé topení

Příspěvek od OndrasLB »

Zdravím,
nemáte někdo zkušenost s pořízením/montáží/spolehlivostí nezávislého topení? Vím, že je obecně víc druhů dle funkce (jen předehřev motoru, výhřev i přímo kabiny ...) a dle paliva (elektro/palivo v autě) - dá se k tomuhle autu vůbec něco takového pořídit? Jak je to pak se zárukou atd?

Díky za info ;)
Auris TS 1.6 (2019)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS 1.6 (2019) - nezávislé topení

Příspěvek od slabostka »

Nezávislé topenie sa dá urobiť na akékoľvek auto.
elektrina - ak máš kde zapojiť - máš v dosahu zásuvku, výhoda nižšia cena a jednoduchosť.
benzín-nafta - ala webasto - výhoda použitie pre každého aj niekde na sídlisku bez dosahu elektriny, nevýhoda cena pretože systém je zložitejší.
To si musíš rozhodnúť sám čo využiješ a koľko si ochotný dať.
Ja mám elektrinu lebo bývam na dedine a autá musia stáť vonku. Do webasta by som asi nešiel - osobne cca 1000E sa mi zdá už veľa. Možno ak by som býval niekde na Orave- Tatry...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
OndrasLB
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 16.08.2019, 11:52

Re: Auris TS 1.6 (2019) - nezávislé topení

Příspěvek od OndrasLB »

Díky za info. Šlo by aspoň napsat, jaký firmy tohle dělaj? Který jsou lepší/horší? Montujou to přímo v Toy. servisu, nebo někde jinde?
Dík!
Auris TS 1.6 (2019)
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Auris TS 1.6 (2019) - nezávislé topení

Příspěvek od m5t »

Skus zeptat tady https://www.autosip.cz/nezavisla-topeni ... ni-topeni/ pokud požaduješ nezávislé na zásuvce 220V, možná to dělají někde v Toy servisu, ale počítej minimálně s 50tKč. Já mám webasto(teplovodní) montované svépomocí, ale u mě je včlenění do elektroinstalace auta jen nabastlení do okruhu motorku ventilace, u nových vozů to může být i připojení k pc vozu. Webasto se skládá z topného přístroje + ovládání(dálkač) + montážní sada a držák webasta podle konkrétního vozu. Pokud je po ruce 220V tak stačí do vozu teplovzdušný ventilátor a v kufru mít prodlužku (placatou trojlinku).
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Odpovědět

Zpět na „Auris“