Výměna brzdové kapaliny

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
jiri_rr
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: stř 22.02.2017, 20:24

Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od jiri_rr »

Chtěl bych vyměnit brzdovku na auris 1,6 benzín, 2018. Předepsaná je FMVSS No.116 DOT 4 (class 6) jestli se nemýlím. Dočetl jsem se, že se mění zároveň se spojkovou kapalinou. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak na to a jaký je objem brzdového systému a té spojky? Díky.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od jarson »

práveže sa casto so spojkovou nemení. ak to teda nie je naozaj jeden nejako prepojný okruh, dost casto sa na to vo vseobecnosti kašle a potom mas v spojkovej sustave kvapalinu farby coca coly a riešis prevodovku, ktorá je v tom nevinne. brzdovka viaže vodu a ako vieme voda sposobuje koroziu. Ak je kvapalina už kontaminovaná vodou, potom zvyknú napríklad zadrhávať spojkové valce....a ludia riešia oleje do prevodoviek a vselijaké repasy a ono to je obcas uplne inde pes zakopaný. Pritom to nic tažké nie je . Určite vymeniť aj tu.
Objemy pre toto auto neviem. Pozri príručku, net alebo info zo servisu?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od josuk »

spojková se prakticky měnit nemusí, protože se tam nic nezahřívá a stalo se, že mi to v servisu špatně odvzdušnili. Potom i s plným sešlápnutím pedálu spojky šlo špatně řadit a spojka zabírala hned dole... pokud to funguje spojku bych nechal, nevím jak to má zrovna tenhle motor ale někdy se to špatně odvzdušňuje kvůli odvzdušňováku, který není v nejvyšším místě
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od jarson »

ano, presne o tomto som pisal. 2/3 ludí na to kašle, resp. zastáva tento názor. Dokonca casto im to povie aj sam servisák, čím tomu teda veria. niečo ako s prevodovým doživotným olejom.
Brzdovka proste casom viaže vodu a je jedno, či sa tam niečo zahrieva alebo nie.
ale vsak každý je sám sebe pánom svojej spojky 8)
a tá poznámka k servisu? To ako ked som bol malý a u zubára ma to bolelo, tak už k zubárovi nikdy nepojdem? To si nemohol mysliet vážne. Ak niekto niečo zle urobil, neznamená to, že to netreba robit .
Treba. Ale samozrejme správne.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od MiBo »

jiri_rr:
...vyměnit brzdovku na auris 1,6 benzín, 2018.

BRZDOVA KVAPALINA SA MENI AZ VTEDY KED BOD VARU je "nizky" (to znamena ze brzdova kvapalina naviazala vela vlkosti-vody)
Treba navstivit servis kde to zmeraju, dalej treba si dat zmerat chladiacu kvapalinu...bod tuhnutia.
Co sa tyka vymeny susica-vlhkosti v systeme klimatizacie u noveho vozidla r.v.2018 je zbytocnost!
Pokial vozidlo je vyrobene r.2018 neni co riesit.
Len vymena oleja a tankovat do plnna nadrz ,hlavne cez zimu aby sa nevyzrazala vlhkost v nadrzi to by sposobilo, urcite pri nizkych teplotach problem.
Naposledy upravil(a) MiBo dne stř 18.12.2019, 17:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od jarson »

A zase má pravdu :D
Sorry, nejak som si neuvedomil, že sa chystáš pitvať pomaly novorodenca. Moje autá su proti tomuto už zombie.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Maraki
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 03.05.2015, 13:40

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Maraki »

Ahoj, už jsem to dělal několikrát na 1,6 Valvematic, 97 kW, 1ZR-FAE. Podle manuálu tam může být DOT 4. V autorizovaném servise, kde mi to ještě v záruce dělali poprvé, tam dali DOT 5.1. Proto jsem pokračoval s DOT 5.1. i já sám. Použil jsem brzdovku od Millers Oils a důležitá je specifikace SAE J 1703, J 1704... Asi tady není na místě rozebírat mísitelnost a co je lepší/horší. A způsob výměny? Možností je několik (podtlakem, přes nádobky...). Jestli máš jeden okruh, tzn. expanzní nádoba je společná pro spojku a brzdy, tak odsaješ co nejvíc z expanzní nádoby, potom spojka, potom kola PZ, LZ, PP, LP přes výpustný šroub. Dodržet dolévání nové kapaliny! Určitě to spousta chlapů dělá samostatně... Takhle si asi ale nic konkrétně nepředstavíš. Zkus mrknout např. na:

https://www.youtube.com/watch?v=n1NvtUwfRJc&t=1s

To je alespoň pro rámcovou představu. Pokud tě to baví, tak materiálu pro inspiraci je dost a dost. Toyota má interval 30t km a vůbec nechci diskutovat nad degradací kapaliny a intervalem výměny. Množství je relativní, protože je úměrné objemu, který odsaješ. Přibližně to je kolem 0,5l.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od tomikm »

jiri_rr píše:Chtěl bych vyměnit brzdovku na auris 1,6 benzín, 2018. Předepsaná je FMVSS No.116 DOT 4 (class 6) jestli se nemýlím. Dočetl jsem se, že se mění zároveň se spojkovou kapalinou. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak na to a jaký je objem brzdového systému a té spojky? Díky.
Výměna brzdové kapaliny se provádí při servisní prohlídce 30 000km/2 roky.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Odpovědět

Zpět na „Auris“