IPA nefunguje po výmene

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
esox3
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 02.02.2019, 21:56

IPA nefunguje po výmene

Příspěvek od esox3 »

Ahojte, odišla mi baterka na Auris 2014. Vymenil som novú a všetko ok ale ked som šiel zaparkovať pomocou IPA, tak to napísalo že IPA not available... zastavte vozidlo, otočte volant z krajnej lavej polohy do krajnej pravej. Tak som spravil ale vôbec nič sa nedeje. Skúšal som to už všelijak možne aj niekolkokrát za sebo ale proste nič. Nedá sa to nejako reštartovať alebo už ostáva iba servis? Nie je tu nejaký človek čo vidí trocha aj viac dotoho? Samozrejme, že servis poznám, ale mám na mysli postupy ako zošliapnuť brzdu, 3x zapnut vypnut svetla a podobne.

Ďakujem
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: IPA nefunguje po výmene

Příspěvek od biscuit »

podle mě máš asi jen tři možnosti:
- sehnat si sevisní manuál a zkusit to podle toho reinicializovat / rekalibrovat
- zajet do servisu
- naučit se parkovat :-) (schopnej řidič je pořád o moc lepší než parking assist)

ale třeba se tu někdo najde, i když to může trvat týdny...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: IPA nefunguje po výmene

Příspěvek od Standa50 »

Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
esox3
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 02.02.2019, 21:56

Re: IPA nefunguje po výmene

Příspěvek od esox3 »

Standa50 píše:Tady to kalibruje https://www.youtube.com/watch?v=SPoo-OVzXps
presne toto som robil a nefunguje, ale zistil som dnes ze mi nefunguje vôbec zamykanie volantu, takze ten elektronický zámok čo vždy zabzučí ked idem naštartovať sa vobec neozýva. Môžno len poistka no neviem.
esox3
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 02.02.2019, 21:56

Re: IPA nefunguje po výmene

Příspěvek od esox3 »

dnes som volal do Trnavy do toyota a tam my bolo povedane že to bude treba asi skalibrovať kameru. Podľa mňa kamera funguje iba na zobrazenie pre vodiča a IPA funguje na základe senzorov v nárazníkoch ak sa nemýlim či?
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: IPA nefunguje po výmene

Příspěvek od Standa50 »

Mám stejný názor.Kamera pouze přenáší obraz na displej rádia.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
esox3
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 02.02.2019, 21:56

Re: IPA nefunguje po výmene

Příspěvek od esox3 »

Standa50 píše:Mám stejný názor.Kamera pouze přenáší obraz na displej rádia.
ale všimol som si po tom čo mi to povedal technik z Toyoty, že na kamere sú teraz tie čiary ako bola červená a žltá a zelená tuším, tak ostala iba červená a na nu kolmá prerušovaná modrá čiara, takže technik asi vedel o čom hovorí.
Odpovědět

Zpět na „Auris“