Obhliadka Avensis T27 facelift

vše ohledně modelové řady Avensis
sockrat
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.08.2019, 10:38

Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od sockrat »

Zdravim pani, poslednu dobu uvazujem o kupe jazdeneho auta, momentalne vlastnim O1 1.9tdi 81kW, 90% jazdim dialnice, kedze sa aj rodina rozrastla, rad by som kupil nieco novsie, vacsie, komfortnejsie. Padla mi do oka jedna toyota avensis r.v. 10/2016 2.0 D-4D 1105kW, najazdenych 66tis km povodom z CR, podla servisnej knihy som kontaktoval servis, kde bola posledne urobena prehliadka a vsetko je tak ako bolo v inzerate. O par dni som si dohodol obhliadku a tu sa chcem spytat Vas skusenych majitelov toyoty, na co by som sa mal pri obhliadke zamerat, co vsetko si viem skontrolovat vizualnou kontrolou. Samozrejmost je kontrola vyfuku resp sadzi a tym funkcnost DPF, kontrola opotrebenych brzd, samozrejme skusobna jazda, ale zaujimalo by ma, co je este potrebne skontrolovat, nejake klasicke chyby a podobne. Cena vozidla je uvedena na 14900eur. Dakujem za rady.
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od bobanakis »

Myslim ze je to dobry kup.... ja mam to same, vse bez problemu. Jen upozornuji na svolavaci akci na EGR ventil r.v.2016, ktery mi budou taky menit.. Podle VIN ti to ale online nenajde... Meni se to v ramci spokojenosti zakazniku... (teda pokud uz neni meneny)
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od Grey »

Ja si vzpominam na loupajici se kuzi na volantu a nejake problemy s el. parkovaci brzdou.
Mne volant potkal v cca 45tis km (t.j. po 2 a neco letech), s brzdou zatim zadne trapeni nemam (tuktuk).
Ale mam pocit, ze to byly spis detske nemoci, pozdeji se o tom uz moc nemluvilo
ex Toyota Avensis T27 1.8
sockrat
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.08.2019, 10:38

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od sockrat »

Zdravim pani, obhliadku mam za sebou, auto je z operativneho leasingu so servisnou historiou, kontroloval som DPF, vyzeral byt v poriadku, vyfuk bol cisty a po nastartovanom motore a privdavani plynu nechrlil ziadne cierne castice. Predajca mi nevedel povedat, ci na aute bol vymeneny EGR ventil, v servisnej knizke nie su popisane detailne servisne ukony. Auto je este v zaruke par mesiacov. Co sa tyka dojmov, tak myslim, ze po prestupe z mojej Octavii 1 je vsetko komfortnejsie, ak mate est enejake skusenoti alebo rady ohladom tohto auta, rad uvitam. V kratkom case by som chcel este otestovat nejaku Octaviu 3 a porovnat, uvidim. Zatial dik.
sockrat
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.08.2019, 10:38

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od sockrat »

Zdravim pani, tak nakoniec som kupil toyotu ma nabehanych 55tis, r.v. 2016 motor 2.0 d-4d , 105kW, mam prejdenych cca 400km a zatial v pohode, tak uvidime. Co sa tyka porovnania octavie a avensisu tak ta octavia zaostavala, to bol aj dovod pre vyber avensisu.
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od Grey »

At slouzi, hlavne bez problemu.
ex Toyota Avensis T27 1.8
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od slabostka »

Na druhej strane je octavia servisne zadarmo, to pri toyote nebude :D
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
sockrat
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.08.2019, 10:38

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od sockrat »

slabostka píše:Na druhej strane je octavia servisne zadarmo, to pri toyote nebude :D
Co sa tyka ceny nahradnich dielov tak je to rovnake, co sa tyka cena/hodina, samozrejme toyota je drahsia, ja verim, ze ziadne zavazne problemy nebudu.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od slabostka »

sockrat píše:
slabostka píše:Na druhej strane je octavia servisne zadarmo, to pri toyote nebude :D
Co sa tyka ceny nahradnich dielov tak je to rovnake, co sa tyka cena/hodina, samozrejme toyota je drahsia, ja verim, ze ziadne zavazne problemy nebudu.
- no tak to asi máš inú "toyotu" lebo čo na octaviu nájdeš na vrakáči zadarmo - každú hlúposť v nepreberných množstvách - to sa ti na toyotu možno zadarí v Poľsku... nebavíme sa o kotúčoch a doštičkách.... ja som tohto roku pár "drobností" kupoval a panenky sa mi prekrúcali... každá značka má "svoje"... niežeby som bol proti toyote len hovorím že je tu aj iná strana mince.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
sockrat
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.08.2019, 10:38

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od sockrat »

slabostka píše:
sockrat píše:
slabostka píše:Na druhej strane je octavia servisne zadarmo, to pri toyote nebude :D
Co sa tyka ceny nahradnich dielov tak je to rovnake, co sa tyka cena/hodina, samozrejme toyota je drahsia, ja verim, ze ziadne zavazne problemy nebudu.
- no tak to asi máš inú "toyotu" lebo čo na octaviu nájdeš na vrakáči zadarmo - každú hlúposť v nepreberných množstvách - to sa ti na toyotu možno zadarí v Poľsku... nebavíme sa o kotúčoch a doštičkách.... ja som tohto roku pár "drobností" kupoval a panenky sa mi prekrúcali... každá značka má "svoje"... niežeby som bol proti toyote len hovorím že je tu aj iná strana mince.
Mam staru octaviu 1 a jedinykrat som do nej daval nieco z vraku a to bol motorcek na stieracoch, inak vzdy bud original alebo nahradne diely, takze keby mam aj novu octaviu, s najvacsou pravdepodobnostou by som do nej nedaval diely z vrakov.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od slabostka »

ja myslím na karosárske diely, svetlá... na toyotách zvyknú hniť napr. vedenie paliva k nádrži - tak si tipni koľko stojí taká železná rúrka... a až sa to dozvieš začneš hľadať inde...
teraz mi vypadol led blinker v späťáku - kus plastu za 90E... ja si svoje peniaze vážim takže hľadám z vraku...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od CommonUser »

Svetla napr.
https://www.autodoc.sk/nahradne-diely/s ... /30881-1-8

Na Octu je toho viac, dovod je jasny. Otazka je, ako casto to potrebujes a cena.
Powertrain je dolezitejsi ako taketo drobnosti.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od slabostka »

ono to nestojí za rozmýšľanie kým to nezačneš potrebovať....
stačí dement na parkovisku alebo srna na ceste....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
sockrat
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.08.2019, 10:38

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od sockrat »

Ja s tym vsetkym suhlasim, ale to sa tyka kazdej znacky auta, okrem skodovky asi vsetky maju vyssie ceny za servis a podobne a kupovat si skodovku preto, lebo servis je o 20eur lacnejsi a pritom ine znacky ponukaju vyssi komfort za rovnaku cenu auta, neviem no. Mam uz 7r oktaviu a chcel som skusit nieco ine, toyota jazdi len po dialnici, takze verim, ze najblizsiu dobu to bude len standardny servis.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Obhliadka Avensis T27 facelift

Příspěvek od slabostka »

Ja len píšem že treba byť pripravený že isté veci môžu - cenou - prekvapiť. Nie servis ale isté časti auta. 1.9 tdi považujem za vynikajúci produkt aj keď asi posledný čo VW vypustilo do sveta.
Toť vsjo.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Avensis“