ktorý vzduchový filter do Yarisa

vše ohledně modelové řady Yaris
micenko
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 01.06.2017, 16:29
Bydliště: PO

ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od micenko »

Ahoj, vzduchové filtre pre TOYOTA Yaris III Hatchback (XP130) 1.3 (NSP130_) 99 HP 2011-2016, vyrába možno aj 15 výrobcov. Iste niesu všetky rovnako kvalitné. Chystám sa na výmenu, pomohla by mi rada, ktorú značku doporučujete. Ďakujem.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2116
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od jarson »

urcite nekupuj no name filtre. Ak mas taku možnost, kup v kamennom obchode , kde ich môžes vidiet a vziat do ruky.
Je to položka , kde velmi neusetrís nakupom cez net a takto mas možnost sa rozhodnut ci to chces.
Pozeraj prevedenie, ako drží pevne filtračný materiál v ráme, samozrejme kvalitu tohoto materialu , počet preložení - čim viac tým lepšie, a v neposlednom rade kvalitu tesnenia ! Toto je doležite, lebo možes mat barsjaký super filter, ale ak ti bude prepustat okolo tak je nanic.
Ja osobne už kupujem len mann a kupujem ho od mann ( teda nie inde - cena je casto lepsia ako ako u internetovej "distribucie" a vyhnem sa falzifikatom). Alebo originály ( tu asi DENSO? - len tipujem).
Tým v ziadnom prípade nechcem povedat, že mann je najlepší. Existuje vela dobrých výrobcov, kolegovia iste poradia. Ale už ma unavovalo stále hladať, radiť sa o nicom a riskovať falzifikáty ( to hlavne). Takže preto to robím ako som písal. Ale to som ja.

ak som dobre zadal tvoje auíčko...
https://www.mannfiltre.sk/vzduchovy-fil ... er-c-2513/
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Kabko
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 13.06.2019, 22:41

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od Kabko »

Tieto vzduchove filtre na spominanu yarisku vyzeraju asi vsetky rovnako. Na prvy pohlad kvalitu asi ani nerozoznas. Tesnenie tam nie je ziadne, je to len ten biely vylisok umiestneny v krabici nasavania. Pristup k nemu, aj jeho vymena je banalna, cena zacina niekde na necelych 3€, takze skor dopriat motoru jeho pravidelnu vymenu, nech aj kazdy rok, ako sa zaoberat kvalitou na prvy pohlad identickych vyliskov.
micenko
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 01.06.2017, 16:29
Bydliště: PO

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od micenko »

Ahoj, dik za rady, objednal som z linku podla jarsona C 2513 a ešte kabínový FP 1919. Poslali to ani nie za 24 hodín!! Sú to frajeri. Filtre sú originály MANN. Som spokojný.
Nechcem otvárať nové vlákno, ale rád by so sa niečo dozvedel ako je to s olejovými filtrami, ktorý brať a ako je to s prípravkami na výmenu. Vopred ďakujem. :)
Kabko
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 13.06.2019, 22:41

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od Kabko »

Menis len tu papierovu vlozku vo vnutry a tesnenie. Na odsroubovanie umelohmotneho cartridgu (v ktorom je vlozka) vedla olejovej vane potrebujes speci nastavec na kluc (ja ho mam z ebaya asi za 5€). Este je moznost odsroubovat najprv len stred cartridgu a pomocou takej plastovej nasadky (ktora byva sucastou noveho filtra) najprv vypustit olej z filtra a nasledne odsroubovat cely cartridge. Ked ti vsak nevadi trochu oleja na rukach, ide to aj bez toho medzikroku.
micenko
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 01.06.2017, 16:29
Bydliště: PO

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od micenko »

to Kabko: nemáš náhodou EAN kód na speci nástavec na kľúč. Kúpil by som si ho. Zle sa to vyhľadáva podľa názvu.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od slabostka »

RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Kabko
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 13.06.2019, 22:41

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od Kabko »

Ano, to je presne on. Bez neho sa asi nezaobides, resp. neskusal by som to inak, kedze cartridge je z umelej hmoty (lahko zavit strhas) a ako samostatny diel som ho nikde ani nevidel.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2116
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od jarson »

to micenko:
mohol si usetrit na postovnom...ak si hodis do vahladavaca svoje auto , zobrazi ti vsetky filtre co na nom su a aj co maju pre tento model v ponuke. Takže olejový napríklad tu:
https://www.mannfiltre.sk/olejovy-filte ... hu-6006-z/
snad si este prever, či nepredavaju aj spominaný nastavec ( napriklad na hondu civic - motor R18A2 - to maju rovno v ponuke pri filtri)
Inak na obrazku nie je prislusenstvo , len samotna vložka, ale ak dobre viem , tak mann tam ma pribalený aj taký stredový plast a dva krat tesnenie. zato navod na výmenu tam je .
vsak im napis majla...pre istotu.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Kabko
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 13.06.2019, 22:41

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od Kabko »

Ten "stredovy plast" je len na to vypustenie oleja z filtra pred vymenou, tesnenie by si vsak vymenit mal, to je pravda...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od slabostka »

mann aj purflux a predpokladám všetci ostatný majú všetko čo majú mať, o to sa netreba báť...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
micenko
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 01.06.2017, 16:29
Bydliště: PO

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od micenko »

Olejový filter MANN FILTER HU 6006 z má v balení dva gumové tesniace krúžky aj stredový plast.
maross
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: stř 07.02.2018, 14:47

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od maross »

Nemate so vzduchivym filtrom nejaku skusenost ci je nejaky co trosku uplmi ten zvuk motora? Moc sa mi nepaci ten hruby zvuk
corolla 1.6 cvt 2018 1G2 excutive a priatelkyn auris HSD 2016 biela trend+ // ex clio 1.5 dci, golf plus 1.9 tdi, megane II 1.6, megane II 1.5 dci, passat 2.0 tdi, superb 2.0 tdi 4x4, mondeo 2.0 tdci
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2116
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od jarson »

obavam sa , že co sa týka zvuku sania , tu asi najtiššia hodnota bude dosuahnuta ak bude vsetko tak ako navrhol výrobca. Teda original filterbox , vsetky rezonatory na vedení a seriovy filter - vložka.
Teda ako origo - nic neodstranovat a neprerábat - žiadne hrušky a podobne...
To znamená , že ak to mas takto , potom asi skusit hladat pricinu "hrubeho zvuku" inde.
este podotázka - je to normálny zvuk, len ti to proste vadí a rád by si to "upravil", alebo sa jedna o zmenu oproti normálu a hladas vlastne nejaký problém co to mohol sposobit?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
maross
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: stř 07.02.2018, 14:47

Re: ktorý vzduchový filter do Yarisa

Příspěvek od maross »

Yarisa som kupil jazdeneho s 98tis km a tento zvuk je najma pocutelny pri pridani okolo 3,5-4tis ked slapnem na plyn tak nejak zaduni vsetko je origo 1,33 jka
corolla 1.6 cvt 2018 1G2 excutive a priatelkyn auris HSD 2016 biela trend+ // ex clio 1.5 dci, golf plus 1.9 tdi, megane II 1.6, megane II 1.5 dci, passat 2.0 tdi, superb 2.0 tdi 4x4, mondeo 2.0 tdci
Odpovědět

Zpět na „Yaris“