Rádio napájení/ukostření

vše ohledně modelové řady Yaris
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od ajne »

Zdravím,

měl bych prosbu, má někdo schéma umístění kostřících bodů na vůz Yaris Verso 2003 (stačí na běžný Yaris, protože to bude stejné)? Mám totiž teď v zimě problém s rádiem, u kterého mi vypadává zvuk. Vše ostatní funguje normálně, centrální display zobrazuje stanici, ale repro nehraje - většinou přestane hrát se znatelným lupnutím. Po bouchnutí do oblasti rádia to s lupáním opět naskakuje/vyskakuje. Zlobí to hlavně, když je vyšší vlhkost, za sucha to chodí normálně. Mám právě proto podezření, že u napájení hlavní jednotky rádia hapruje kostra. Pokud by tedy bylo k dispozici umístění kostřících bodů, byl bych rád, že bych je nemusel pod palubkou hledat.

Případně pokud se s tím někdo setkal a má jiný návrh, co by se mohlo dít, rád budu za radu.

Díky předem.
Toyota Auris, 1.6, 2013
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od MiBo »

ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od ajne »

Díky za odkaz, zběžně jsem koukal, a v manuálu byl list Ground Points, ale bohužel umístění je tam uvedeno pouze obecně textově. Zkusím to víc v klidu doma prohlédnout.
Toyota Auris, 1.6, 2013
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od ajne »

Perfektní manuál, je to tam, nejbližší kostřící bod je schovaný prakticky za rádiem. Takže fajn, vyndám rádio a projdu rovnou kabeláž jak na něm, tak kostru. Díky moc za odkaz.
Toyota Auris, 1.6, 2013
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od ajne »

Díky za videa, už jsem na ně koukal dříve. Nevypadá to obtížně, jen je teď pro mě problém počasí a absence garáže, jinak bych se na to vrhnul hned. Navíc mám v podsvětlení začernalé žárovky, začínají svítit jak bludičky. Rovnou vyměním.
Toyota Auris, 1.6, 2013
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od MiBo »

ajne:
...problém počasí a absence garáže...
CO TAK VYUZIT PARKOVACIE DOMY:
1-3hod. zdarma -a moze prsat-snezit...atd
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od ajne »

Bohužel, malé město, nic takového v nejbližším okolí nemáme. :-(
Toyota Auris, 1.6, 2013
cuki
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 31.01.2012, 14:38

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od cuki »

Ahoj můžu se zeptat bylo to tou kostrou? Po bouračce se mi stalo něco podobného, krom toho že mi odešli 3 žárovky najednou, tak po opětovném nastartování radio začalo bručet. Po chvíli to zmizí a normálně hraje radio nebo CD.
Jednou za čas rádio/CD najednou ztichne a po chvíli se probere s hlasitým lupnutím a vše zase hraje tak jak má. tipoval jsem, že by mi mohla plavat nula a narazil jsem na tvůj velmi podobný dotaz, ale bez řešení... :-(

Jo a někdy mi na displei vypadne jeden konkrétní sloupec, náhodně se to zase vrátí do normálu. To bych ale viděl spíš jako jinou chybu, která mě zas tak netrápí
Yaris 1.0 2005
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od ajne »

Ahoj, bohužel se to vrátilo a na kostru to nevypadá, zatím jsem neměl čas to řešit, auto si vzal táta a pak to zase přestalo hrát. Jen chvíli jsem se na to mrknul, a zjistil jsem, že při zmáčknutí spodního krytu rádia naskakuje zpět. Zřejmě je tam nějaký blbý kontakt přímo v rádiu, ale nedaří se mi jej odhalit. Veškeré vnější kostry a připojení jsem už prošel několikrát. Jinak mám úplně stejné příznaky. Když se vám něco podaří objevit dřív než mne, budu rád za tipy, musím to dát tátovi do kupy.
Toyota Auris, 1.6, 2013
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od MiBo »

ajne:
Zhasínání podsvětlení palubky/rádia
Napsal: pon 04.02.2019, 20:17
Tak zdá se viník nalezen: Takže nakonec to bylo opravdu ukostření, jen ne tam, kde jsem původně hledal

Pokial mas vsetky vstupy+vystupy "OK"
...prist na chybu podla opisu chce len dobre oci a merat jed.obvody radia.
(jednoduchsie by to bolo keby bola schema radia - samozrejme rozobrane doma na stole...atd/
-dalsia moznost dat radio odbornikovy do servisu.
...alebo velke kladivo (myslene -zartom)
Urcite zavadu odstranis-drzim palce!
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od ajne »

Díky, už mě to štve, tátovi jsem auto přenechával plně funkční a za tři týdny to rádio mne takhle vyšplouchne. Už jsem ho měl dvakrát na stole rozebrané, přepájel jsem nějaké spoje (ale byly asi všechny v pohodě, jen se mi opticky nelíbily) a stále nic. Už mám domluvené druhé oči co na to se mnou mrknou, až bude čas. Ale už mě to fakt nebaví, už jsem přemýšlel nad sehnáním jiného rádia z vrakáče či koupě rámečku a vložení běžného jednoDINu.

K tomu kdybych chtěl přehodit rádio za jiné z jiného vozu, víte prosím, zda je tam nějaký háček? Třeba různé komunikační linky mezi zbytkem vozu či navázání na řídící jednotku?
Toyota Auris, 1.6, 2013
cuki
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 31.01.2012, 14:38

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od cuki »

A je to fakt rádiem? Mě štve že to rádio ovládá ten displei, jinak bych na něm netrval, ale daleko raději bych si pořídil něco co umí přehrávat z USBčka. Ale ten šuplík o ten přijít nechci...
Ještě mě napadlo že někde blbnou nějaký elity, co už jsou vyžilý. Když auto nastartuju, tak často přestane to bručení po chvíli.
Nejvíc to reaguje na přepínaní světel u volantu. Tedy zase změna odběru proudu, jako u toho startování. Tedy se ty kondíky přinutěj vybít a znovu nabít...
To lupnutí v jízdě je ale divné, proč to najednou ztichne? A tim lupnutím se to zase vrátí zpátky do života? To je podle mě příznak plovoucí nuly.
Yaris 1.0 2005
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od ajne »

U mne je to určitě v rádiu, display funguje v pohodě. Okolí jsem prošel, u mne to fakt reaguje mechanicky pouze na tlak na rádio.
Toyota Auris, 1.6, 2013
cuki
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 31.01.2012, 14:38

Re: Rádio napájení/ukostření

Příspěvek od cuki »

A co takhle tedy vyměnit jen to radio za jiný, kolik může stát? pár stovek?
Yaris 1.0 2005
Odpovědět

Zpět na „Yaris“