Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od wojta »

Tak jsem nakonec koupil holandský vůz a samozřejmě nastal problém s STK a přihlašováním. Mám k němu holandský TP. Problém je, že tam používají čipovou kartu a potřebné údaje z toho mi na STK nepřečtou. Na druhé papírové části TP toho moc není.
V STK mi řekli, že by museli najít nějaký jiný stejný vůz ve své databázi, což nenašli (u nás v Táboře to tu nikdo nemá). Tak pak řekli, že bych si musel vyřídit nějaké ztotožnění vozu u Dekry nebo mít C.O.C list, což nemám. U Toyoty ho asi mohou vystavit za 2600 Kč, ale píší tam že to bude trvat měsíc.
Je jako fajn, že máme v zákoně uznávání dokladů z jiných zemí EU, ale v praxi to zdá se nefunguje...
Je tu někdo, kdo řešil něco podobného? Možná někde v Praze by mi to na STK pořešili.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od biscuit »

ahoj. resil jsem to u corolly ze slovenska. dost obdobny pripad - proste chybely udaje ve slovenskem tp, ktere jsou nezbytne pro vystaveni ceskeho tp. nakonec mi pomohli v dekre. prakticky obratem a za lepsi penize nez u toyoty.
doporucuju se obratit primo na ne a neztracet cas.

https://dekra.cz/stk-sme-sluzby-pro-mot ... i-vozidel/
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Shamway
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 19.04.2018, 09:32
Bydliště: Brno

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od Shamway »

Taky jsem dovezl Priuse z Holandska se stejnymi papiry jako ty (velky technicak + maly technicak (cipova karta)) a v Brne na STK Videnska s tim problem nemeli a na pockani vyrizeno.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od biscuit »

jde podle me hlavne o to, jestli jim nechybi taky neco v tom velkem tp. karta je asi sumak, jelikoz je to asi jen osvedceni...
urcite ti rekli na cem to drhne ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od wojta »

Řekli mi, že tam nemají kola a povolené pneumatiky. No zkusím ještě jinou STK. Takhle vypadá ten TP, v té papírové části právě nic není. Oni nemají klasický velký TP.
Přílohy
nl-tp2-small.jpg
(127.23 KiB) Staženo 1770 x
nl-tp1-obfuscated.jpg
(158.89 KiB) Staženo 1770 x
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od wojta »

STK i emise udělali, pak si okopírovali dokumenty a ještě si půjčili manuál k autu. Bohužel se to bude muset poslat do té Dekry, takže +2200Kč (což už mi nepřijde jako nějaká hrozná částka, když jsem teď solil ještě za pojištění) a bude to až příští týden. Chjo, chtělo by to nějakou centrální evropskou databázi vyrobených vozidel, myslel jsem naivně, že něco takového existuje.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od biscuit »

je v tom strasnej bordel a bohuzel mam pocit, ze to je prave proto, aby mohly firmy jako dekra existovat. nastesti to s nimi alespon jde nejak lidsky :-(
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od DavidDDD »

Jako že bordel a chaos souhlas, to jsou ty kecy o stočených tachometrech, cebie, atd. Stačila by společná databáze STKáček…..
Ale to je jiná, každopádně si myslím,tohle by ztotožnit měli, je to v lidech..... Aspoň teda dle mých zkušeností a to ne o "kámoších" ale o někom kdo má snahu a hledá cestu :?
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od wojta »

Tak snad už jen značky do příštího týdne a bude z něj Čech. :wink:
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Registrace přivezeného Prius+ z Nizozemí

Příspěvek od biscuit »

tak gratulace :bigups:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Prius“