Problém s převodovkou CVT 2011

vše ohledně modelové řady Verso
pavel1976
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.10.2018, 10:45

Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od pavel1976 »

Zdravím,
kupovali jsme nové Verso v roce 2011, auto jezdilo na autorizovaný servis prvních 150.000km to znamená během záruky. V servise bylo řečeno že v automatické převodovce CVT je doživotní náplň, že se výměna oleje neprovádí. Ve 297.000 km se převodovka zasekla, v originál servise řekli že se převodovky neopravují ale mění kus za kus, náklady cca. 90.000kč. Dle výrobce CVT převodovek pro Toyotu a ostatní značky je předepsaný servis výměny oleje co 20.000km, převodovka pak může v klidu fungovat klidně 1mil.KM. V servise na převodovky převodovku rozebrali a jasně řekli že příčina je nevyměnění oleje, olej byl úplně černý a zbytek díky tomu úplně opotřebený. Máte nějakou zkušenost s tímto problémem? Vzhledem k tomu že jsme chodili na originál servis, kde evidentně převodovku neřešili, tak zvažujeme žalobu a to i přes to, že se to odehrálo po záruce, protože kdyby Toyota řekla musíme měnit olej v převodovce, určitě bychom nebyli proti...
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 21:14, celkem upraveno 1 x.
tomas1870
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: pon 27.08.2018, 08:17

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od tomas1870 »

Už sa tu riešilo že výrobcovia áut majú inú predstavu o životnosti auta ako my spotrebitelia. Doživotná náplň prevodovky je tak pre nich medzi 200 a 300 tisíc km lebo to je podľa nich životnosť auta. My kto sa staráme o svojich štvorkolesových miláčikov to vidíme úplne inak a tak sa treba riadiť podľa zdravého rozumu, skúseností druhých skúsenejších a až nakoniec odporúčaním výrobcu. INáč by to malo byť jasné, aj ten olej čo sa dáva do CVT prevodovky má odporúčaný výmenný interval 60000 km. Tak prečo Toyota tvrdí že je doživotný...? :lol:
Toyota Verso 1.8 CVT LPG Obrázek
Toyota Auris 1.6 CVT
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od Kocúr »

Skúsenosť s takýmto problémom nemám. Ale podľa mňa so žalobou za takýchto podmienok neuspejete. 297000km najazdených a auto po záruke. Je to samozrejme Vaša vec ale žaloba je v tomto prípade škoda času a peňazí.
To že je olej v prevodovke Vám povedali v autorizovanom servise? V ktorom? Mne povedali v autorizáku, že je olej doživotný, na 60000km ho kontrolujú a na 90000 ho odporúčajú rovno meniť. Nedávno som bol na tej 60tisícovej kontrole výsledok ktorej bol že ho meniť ešte nieje treba.
V zásade ma ale prekvapuje, že ste sám od seba olej nemenili - len tak, pre istotu. I keď možno servis tvrdí, že olej je doživotný a vôbec sa nemení. Čo mne osobne príde od prvého počutia ako úplný nezmysel a to o autách fakt takmer nič neviem. Mne osobne slovo doživotný v obchodnom poňatí príde významovo ako - do konca záručnej doby. A technicky mi to príde ako že to je veľmi individuálne, niekedy je to skôr inokedy neskôr, preto to treba kontrolovať a odborník určí kedy to už potrebné je. Možno do tých 150tisíc pri kontrolách v autorizáku to bolo vždy OK. A potom že ste začali chodiť inde a tam to nik neriešil... No to by som si šiel vydiskutovať asi skôr tam, že čo sú to za odborníci, nie?
Každý olej degraduje ako vekom, tak aj prevádzkovými teplotami a vzdušnou vlhkosťou. Občas na bicykli natrieš reťaz a ozubené kolieska novým olejom, nie? A prevodovka v aute je sakra viac namáhaná ako prehadzovačka na bajku, či?
Nechápte ma zle, nesnažím sa Vás kritizovať.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od kurin »

Mame rocnik 2013, najeto 75k km. Chystam se olej v CVT vymenit tento rok. V autorizaku mi minuly rok po dotazu na vymenu borec rikal, ze by to nedoporucoval, ze pry komu ojel vymenili, ten mel problemy. No proste kecal blbosti. Zitra se budu objednavat na servis, tak sem potom muzu napsat, co zase meli za kecy okolo.
Toyota Verso 1.8 CVT Active
pavel1976
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.10.2018, 10:45

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od pavel1976 »

Odpověď Toyoty dnes...
Vážený pane ,
rozsah pravidelné údržby a úkony s ní spojené v daném intervalu jsou uvedeny v servisní knížce vozidla.
Při běžných podmínkách provozu vozidla není výrobcem předepsán interval výměny oleje v automatické převodovce tohoto vozidla.


S přáním pěkného dne



Lucie ....
Oddělení péče o zákazníky
Toyota Central Europe – Czech s.r.o.
Bavorská 2662/1, 155 00 Praha 5
Czech Republic
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od Kocúr »

kurin píše:Mame rocnik 2013, najeto 75k km. Chystam se olej v CVT vymenit tento rok. V autorizaku mi minuly rok po dotazu na vymenu borec rikal, ze by to nedoporucoval, ze pry komu ojel vymenili, ten mel problemy. No proste kecal blbosti. Zitra se budu objednavat na servis, tak sem potom muzu napsat, co zase meli za kecy okolo.
Ak sa tomu budú brániť chcel by som to mať od nich na papieri a išiel by som radšej do iného servisu. Či už autorizovaného alebo do špecializovaného na automaty. Pretože ak to robiť nechcú, tak to robiť nevedia. A normálne by som to napísal na centrálu - že mi autorizovaný servis tvrdí, že každý kto si u nich menil olej v automate, tak mal potom problémy s prevodovkou. Zaujímalo by ma totiž, že ako na to Centrála zareaguje. Pretože nieje predsa normálne, že jeden autorizovaný servis nedokáže vymeniť olej v prevodovke tak, aby šliapala ďalej v rovnakej alebo lepšej kondícii ako pred týmto servisným úkonom. V autorizovanom servise u nás s tým nijaký problém nemajú.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 21:12, celkem upraveno 1 x.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od Kocúr »

pavel1976 píše:Odpověď Toyoty dnes...
Vážený pane ,
rozsah pravidelné údržby a úkony s ní spojené v daném intervalu jsou uvedeny v servisní knížce vozidla.
Při běžných podmínkách provozu vozidla není výrobcem předepsán interval výměny oleje v automatické převodovce tohoto vozidla.


S přáním pěkného dne



Lucie ....
Oddělení péče o zákazníky
Toyota Central Europe – Czech s.r.o.
Bavorská 2662/1, 155 00 Praha 5
Czech Republic
To že nieje predpísaný interval výmeny oleja je jedna vec. Je predpísaná kontrola oleja v určitých intervaloch. A nieje to len kontrola hladiny oleja. Neviem čo presne sa zisťuje pri tej kontrole ale tipujem že sa odoberie vzorka a porovnáva sa farba, cca množstvo nečistôt a podobne. A čiste teoreticky ak sa zistí, že je olej v "zlom" stave, tak ho je treba asi vymeniť, nie? Nie vymeniť komplet aj s prevodovkou pretože olej v nej je doživotný, či? Takže musí existovať oficiálny servisný postup na výmenu toho oleja. Ak je ten postup zlý či nesprávny a servisák podľa neho bude postupovať pri výmene oleja a spôsobí to následne problémy s prevodovkou, vtedy by sa to dalo žalovať.
Vo Vašom prípade budú pri obhajobe tvrdiť, že pokiaľ ste chodili do servisu k nim, tak bol olej pri kontrolách vzhľadom na štandardné prevádzkové podmienky vozidla v poriadku. Čo sa s ním dialo potom keď ste prešli k inému servisu nieje ich problém. Budú sa opierať aj o slovné spojenie bežné podmienky prevádzky. Keďže po 150000km neservisovali auto oni tak nemohli zistiť že olej v prevodovke začal degradovať pravdepodobne "zmenou prevádzkových podmienok" ale posúdiť to nevedia pretože od 150000km sa priebežné či servisné úkony robili v inom, neautorizovanom, servise. Tam budú adresovať vašu sťažnosť či žalobu.
A proti tomu šancu uspieť na súde podľa mňa nemáte.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od kurin »

Takze jsem se dnes objednaval na 5 letou garancku. Po dotazu na vymenu oleje v CVT mi pan sdelil, ze to umi a udelaji, ALE, ze s jejich vybavenim vymeni cca. polovinu olejove naplne. Olej jen vypusti a nasledne dolejou. Nemaji vybaveni kompletni vymenu oleje (proplach). Olej tak vlastne jen naredi. A doporucil mi nejakou specializovanou firmu. Takove vybaveni pry nema ani druhy autorizovany servis v Ostrave, ale jeste jim zkusim zavolat.

Chvili jsme hledal na netu a zatim vidim takove firmy jen v Praze, mate nekdo tip na firmu ze Severni Moravy?
Toyota Verso 1.8 CVT Active
pavel1976
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.10.2018, 10:45

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od pavel1976 »

Ano v Ostravě mají toto zařízení, taky tam máme auto na opravu převodovky, resp. výměnu. Opravdu všem co mají CVT doporučuji výměnu alespoň co 30.000km, pak je jistota že převodovka přežije...
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od kurin »

Ok, zitra zkusim zavolat do Hrabove, ve Svinove tim zarizemin nedisponuji. Jsem zvedav na cenu, co jsem se letmo dival, tak cena je okolo 8k.
Toyota Verso 1.8 CVT Active
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 21:11, celkem upraveno 1 x.
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od kurin »

Tak dneska jsem volal do Hrabove. Olej v CVT nevymeni. Dle technika muze novy olej uvolnit nejake necistoty, ktere se muzou dostat dale do prevodovky a tim ji znicit. Takze tak. Jako neco pravdy na tom byt muze, ale kdyz se vymeni cela napln prevodovky+filtr a udela ten proplach, tak by to snad melo byt v poradku ne?

Jeste jsem se informoval v Toyocaru a tam by to udelali i s proplachem.
Toyota Verso 1.8 CVT Active
vilibrord
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 25.08.2018, 12:46

Re: Problém s převodovkou CVT 2011

Příspěvek od vilibrord »

Ked som sa rozhodoval, ci manual alebo automat, tak rozhodla jedna vec: predajca mi povedal, ze automat je "bezúdržbový". To bola taká hovadina, že som sa hneď rozhodol pre manuál... a teda ako čítam, nebanujem :)
Odpovědět

Zpět na „Verso“